نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

بهره‌برداری از ۲۵۰ هزار متر مربع فضای آموزشی جدید دانشگاهی در دهه فجر

معاون اداری، مالی ومدیریت منابع وزارت علوم با بیان اینکه هم زمان با دهه فجر امسال ۲۵۰ هزار متر مربع فضای آموزشی و پژوهشی در سطح دانشگاه و مراکز پژوهشی کشور مورد بهره برداری قرار می گیرد، اظهار داشت : با توجه به کمبود اعتبارات ، سعی می شود از ظرفیت خیران برای تکمیل طرح های نیمه تمام استفاده شود .

به گزارش سرویس دانشگاهی ایسنا، دکتر امیددر مراسم کلنگ زنی سایت جدید ۴۰ هکتاری دانشگاه بناب گفت : با توجه به ارتقای شاخص های آموزش عالی در کشور ، امروز در هیچ رشته و مقطعی نیازمند اعزام دانشجو به خارج از کشور نیستیم و دانشجویان ایرانی جزو باهوش ترین و باسوادترین فارغ التحصیلان جهان هستند.

وی با اشاره به تحصیل ۵۵۰ هزار دانشجوی دکتری و کارشناسی ارشد در دانشگاه های دولتی گفت : بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ، نظام به مقوله فرهنگ و علم توجه ویژه ای داشته و در حالی که در سال ۱۳۵۷ تعداد دانشجویان کشور ۱۲۰ هزار نفر بود، هم اکنون بیش از چهار میلیون و ۶۰۰ هزار دانشجو در دانشگاه های کشور تحصیل می کنند و این آمارنشان می دهد که میزان دانشجویان کشور در مقایسه با اوایل انقلاب ۴۰ برابر افزایش یافته است.

دکتر امید با بیان اینکه ایران اسلامی در حوزه های مختلف پزشکی ، هوا فضا و سلول های بنیادی خودکفا شده است ، اظهار داشت :با تلاش دانشمندان کشور ، ایران رتبه هفدهم علمی جهان و رتبه اول کشورهای اسلامی را در رشد و تولید علم به خود اختصاص داده است و جهان غرب و اروپا بیشتر از اینکه از قدرت تسلیحاتی ما بترسند از توان و اقتدار علمی ایران هراس دارند.

وی با تاکید بر لزوم رشد علمی و کیفی دانشگاه های کشور افزود : با وجود اینکه در بودجه سال آینده کشور اعتبارات دستگاه های دولتی ۱۱ درصد افزایش داشته است ، سهم دانشگاه ها از اعتبارات دولتی در مقایسه با سال نود و سه ، ۲۰ درصد افزایش یافته است.

انتهای پیام

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم