نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

بهره‌برداری از دانشکده انرژی دانشگاه‌صنعتی کرمانشاه تاپایان سال ۹۴ ‌

‌سرپرست دانشگاه صنعتی کرمانشاه از بهره برداری از ساختمان دانشکده انرژی این دانشگاه تا پایان سال ۹۴ خبر داد.

دکتر علی اکبر اختری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کرمانشاه، در واکنش به مصاحبه یک عضو شورای صنفی این دانشگاه و بیان مشکلات از سوی وی، اظهار کرد: همانطور که خود خبرگزاری ایسنا بارها و بارها پوشش دهنده اخبار دانشگاه صنعتی از زبان مسئولین این دانشگاه بوده، مسئولین این دانشگاه در تمامی این مصاحبه ها با ضعف امکانات بویژه ضعف فضای استاندارد آموزشی و عدم وجود خوابگاه اذعان داشته و این موضوع بر احدی از شهروندان و مسئولین این شهر پوشیده نیست.

وی ادامه داد: فاز یک پروژه دانشکده انرژی این دانشگاه از لحاظ سفت کاری تماما به اتمام رسیده و نازک کاری، سنگ دیوارها، سنگ کف کلاسها و همچنین تاسیسات مکانیک برقی در دست اجراست و بخشهایی از آن نیز تمام شده و در فاز دوم پروژه، تمام سفت کاری به پایان رسیده و تاسیسات مکانیکی و برقی در دست اجرا می باشد و بزودی نازک کاری آن شروع و پیش بینی می شود در تابستان ۱۳۹۴ فاز یک و در پایان سال ۹۴ فاز دو به بهره برداری برسد و روند اجرای پروژه و میزان پیشرفت آن از بلوار امام خمینی قابل رویت است.

اختری تصریح کرد: در یک سال گذشته، استاندار و معاونین وی به طور ویژه و شبانه روزی مسائل و مشکلات دانشگاه را رصد می کنند و اعتبارات قابل تاملی را از دفتر مقام معظم رهبری و معاونت راهبردی ریاست جمهوری کسب کرده اند و بدنبال تخصیص اعتبارات می باشند و این دانشگاه خود را مدیون آنها می داند، اگرچه در سنوات گذشته دانشگاه صنعتی کرمانشاه کمتر مورد توجه مسئولین قرار گرفته است.

سرپرست دانشگاه صنعتی کرمانشاه گفت: ساختمان مذبور در دست احداث دارای مساحت ۲۲ هزار و ۵۰۰متر مربع و مشتمل بر سازمان مرکزی، سالن همایش، سالن سرو غذا مجزای خواهران و برادران، اساتید و کارکنان، کتابخانه، ۷۰ اتاق اساتید بالغ بر ۳۰ کلاس درس و بالغ بر ۳۰ آزمایشگاه است. قضاوت در مورد این ساختمان را به بعد از بهره برداری واگذار می کنیم، اما ادعا داریم بی نظیرترین مجموعه آموزش عالی در غرب کشور خواهد بود.

وی یادآور شد: دانشگاه رازی بر اساس مصوبه هیات دولت ۲۵ هکتار زمین را در اختیار این دانشگاه قرار داده و هم اینک روند جذب اعضای هیات علمی و گزینش کارکنان دانشگاه صنعتی توسط این دانشگاه در استان انجام می شود. جلسات مشترک هیات امنا و جبران اعضای هیات علمی در موارد ضروری همواره از سوی دانشگاه رازی پاسخ مثبت داده شد و دانشگاه صنعتی کرمانشاه همواره خود را مدیون همکاران دانشگاه رازی می داند.

اختری در ادامه خاطر نشان کرد: نزدیک به ۶۰ تا ۷۰ درصد مدیران دانشگاه های دولتی حکم سرپرستی دارند، زیرا معرفی روسا به شورای انقلاب فرهنگی از سوی وزارت علوم دارای پروسه ای زمان بر بوده و تغییر دولت و تغییر پیاپی وزیر علوم به زمان این پروسه افزوده است.

این مقام مسئول اظهار کرد: این دانشگاه ادعا دارد که با اجاره نزدیک به ۱۰هزار متر مربع فضای آموزشی و کمک آموزشی در قالب ۹ ساختمان و نیز بهره مندی از فضاهای مناسب ورزشی سطح شهر، فضای مورد نیاز آموزشی خود را بصورت استیجاری در یک منطقه جغرافیایی (شهرک پردیس) تامین کرده و حتی یک آزمایشگاه مجازی ندارد.

این مقام مسئول تاکید کرد: خروجی های با کیفیت این دانشگاه نظیر کسب رتبه اول المپیاد کشوری قبولی در مقطع ارشد دانشگاه های معتبر کشور با رتبه های کنکوری عالی، موفقیت در دیگر میادین علمی و پژوهشی، مبین این است که روند آموزشی به نحو بسیار مطلوبی پیگیری می شود و هنوز هستند دانشگاه هایی که با بیش از ۴۰ سال قدمت که هنوز از فضای استیجاری و غیر تملیکی بهره می گیرند.

وی افزود: مهمترین مطلب کیفیت آموزشی است که همواره دغدغه آن در این دانشگاه و جود دارد. البته رفاهیات دانشجویی نیز باید تامین گردد که عقب ماندگی چند سال گذشته به لطف خدا با تخصیص اعتبارات سفر رهبری در سال ۹۳-۹۴ جبران می شود. ضمن اینکه باوجود تحریمها از اوایل سال ۹۳ تاکنون بالغ بر ۵۰ میلیارد ریال بودجه عمرانی دریافت شده و آن پروژه با سرعت بیشتری به بهره برداری می رسد.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

اعتراض جمعی از دانشجویان داروسازی به برخی تحولات در این رشته
کمبود نیروی متخصص پرستاری، از مشکلات دانشجویان علوم پزشکی تهران
ثبت نام متقاضیان ادامه تحصیل کارشناسی بدون آزمون دانشگاه آزاد
پردیس دانشگاه علوم‌پزشکی کرمانشاه ساخته می‌شود
انتصاب دبیرعلمی مسابقات مناظره دانشجویان
امشب،آخرین مهلت ثبت نام کنکور۹۴/کاهش ۱۶درصدی داوطلبان
مصرانه پیگیر راه اندازی مرکز بین الملی دانشگاه پیام نور هستیم
اعلام نتایج آزمون جامع علوم پایه و پیش کاروزی دانشگاه آزاد

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم