نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

بهره‌برداری از آزمایشگاه مدرن شیمی دانشگاه سیستان و بلوچستان در مهر

رئیس دانشگاه سیستان و بلوچستان گفت: آزمایشگاه شیمی با مدرن ترین امکانات در مهرماه امسال در دانشگاه سیستان و بلوچستان به بهره برداری می رسد.

دکتر رضوانی در گفت وگو با خبرنگار دانشگاهی ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، اظهار کرد:‌ کل ورودی دانشجوی امسال این دانشگاه ۳۵۰۰ نفر است که از این تعداد ۵۸ درصد را دختران و ۴۲ درصد را پسران به خود اختصاص داده اند.

وی با بیان اینکه ۶۰ درصد پذیرش دانشگاه مربوط به تحصیلات تکمیلی است، افزود: ۱۵۰ رشته گرایش در مقطع کارشناسی ارشد در این دانشگاه فعال است.

به گفته دکتر رضوانی، به تازگی پنج رشته گرایش جدید در مقطع دکتری در این دانشگاه راه‌اندازی شده است.

رئیس دانشگاه سیستان و بلوچستان درباره خوابگاه دانشجویان نیز گفت: ۴ خوابگاه خودگردان در سطح شهر زاهدان جهت پذیرش دانشجویان غیربومی و همچنین ۱۸۰ اتاق و ۴۰ سوئیت برای دانشجویان متاهل در نظر گرفته شده است.

رئیس دانشگاه سیستان و بلوچستان در ادامه گفت: دولت از معضلات اصلی جوانان غافل نشود و وزارت ورزش و جوانان باید با همکاری دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی به کارآفرین شدن جوانان کمک کند.

رضوانی افزود: ادغام حوزه‌های ورزش و جوانان در وزارت ورزش و جوانان در صورتی که بتوان با یک مدیریت واحد به مشکلات جوانان اعم از اشتغال و ازدواج و حتی سرگرمی‌های سالم آنان رسیدگی کرد؛ اقدام خوبی است؛ اما وزارت ورزش و جوانان باید علاوه بر اینکه به ورزش به عنوان یکی از اولویت‌های زندگی جوانان می‌پردازد؛ با همکاری دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور و با ایجاد کارگروه‌هایی متشکل از دانشگاهیان و کارآفرینان، به کارآفرین شدن جوانان کمک کند.

انتهای پیام

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم