نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

بهبود کیفیت آموزشی از اولویت های مهم آموزش پزشکی

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی مهمترین اولویت نظام آموزش پزشکی را ارتقاء کیفی آن خواند .


دکتر پیوندی در گفت‌وگو با خبرنگار«دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)،
با اشاره به تفاوت آموزش پزشکی با سایر علوم و نقش آن در تامین سلامت جامعه، اظهار کرد: با توجه به این تفاوت آشکار در آموزش علوم پزشکی لازم است تدابیر خاصی رعایت شود.

به گفته وی، ارتقاء سطح کیفی آموزش‌های علوم پزشکی مهمترین نیاز این دانش در حال حاضر است.

ییوندی در این باره تصریح کرد: اگر این ارتقاء کیفی در آموزش‌های علوم پزشکی ایجاد نشود آموزش‌های ظاهری و توجه صرف به کمیت می‌تواند نظام سلامت را با مشکل مواجه کند.

وی با اشاره به اینکه برون‌ده دانشگاه‌های علوم پزشکی افرادی هستند با مردم تماس پیدا می‌کند و در واقع وظایف درمانی را در کشور انجام می‌دهند، افزود: بنابراین افزایش کارایی و بهبود کیفیت آموزش‌های پزشکی مهمترین دغدغه‌ای است که دانشگاه‌ها به دنبال حق آنها هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی ادامه داد: در این راستا لازم است همه روسا و اساتید دانشگاه‌های علوم پزشکی با یکدیگر همکاری کنند تا بتوان به عنوان یک مرجع علمی در علوم پزشکی در جهان مطرح شد.

وی با بیان اینکه توانمندسازی نیروی انسانی نخستین گام در راستای دستیابی بر ارتقاء کیفی است، اظهار کرد: این توانمندسازی در هر یک از بخش‌ها و گروه‌های متناسب با وضعیت و نیازهای آن گروه ممکن است متفاوت باشد.

یبوندی خاطرنشان کرد: جذب نیروی انسانی آموزش دیده و پژوهشی که توانایی ایجاد تغییر و تحول در نظام ‌آموزش علوم پزشکی را داشته باشند می‌تواند یکی از راهکارهای افزایش کارایی نیروی انسانی باشد.

وی همچنین تصریح کرد: جذب نیروهایی با ویژگی‌های ذکر شده در کنار توانمندسازی و ارتقاء دانش نیروهای انسانی موجود در نهایت شروع مسیری خواهد بود که به ارتقاء کیفی آموزش علوم پزشکی منجر می‌شود.

انتهای پیام

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم