نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

بناهایی ماندگار و در خور شأن دانشگاه آزاد ساخته شود

معاون عمرانی دانشگاه آزاداسلامی از ساخت ۱۵ پروژه عمرانی با پیشرفت ۷۵ درصد در سازمان سما خبر داد و گفت: اجرای طرح هدفمندی یارانه‌ها و همچنین اثرات تحریم باعث افزایش تورم شد که این دو عامل رکود پروژه‌های عمرانی دانشگاه آزاد اسلامی را در پی داشت.

به گزارش سرویس «دانشگاهی» ایسنا، محسن ‌هاشمی در بیست‌وچهارمین گردهمایی معاونان سازمان سما، به گفته‌ای از آیت‌الله‌ هاشمی رفسنجانی درباره این سازمان اشاره کرد و افزود: سازمان سما امسال ۲۲ ساله می‌شود و لازم است از بانیان دانشگاه آزاد اسلامی، امام خمینی (ره)، هیأت موسس، هیأت امنا، دکتر جاسبی، مهندس میرشمسی رئیس سابق سازمان سما و دکترمیرزاده که باعث شکل‌گیری و منشأ تحولات موثری در این سازمان شده‌اند، قدردانی کنم.

مهندس ‌هاشمی با بیان اینکه سرمایه واقعی سازمان سما و دانشگاه آزاد اسلامی را استادان، دانشجویان و خانواده‌های آنها تشکیل می‌دهند، افزود: در ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی، برخی افراد به بهانه یکی از بندهای قانون اساسی که به آموزش رایگان اشاره داشت، در جهت ممانعت از فعالیت دانشگاه آزاد اسلامی و مدارس سما تلاش بسیاری کردند.

وی اضافه کرد: اما خوشبختانه هوشمندی امام خمینی (ره) مانع عناد این دسته از افراد شد به گونه‌ای که بسیاری از تندروی‌ها در نطفه خفه شد.

معاون عمرانی دانشگاه آزاد اسلامی در ادامه به ارائه گزارشی از وضعیت کنونی سازمان سما پرداخت و گفت: در حال حاضر ۶۵۰ واحد، ۶۰ هزار دانش آموز، ۱۱۵هزار دانشجو، ۲۳۰هزار مترمربع زمین و مستغلات در اختیار این سازمان قرار دارد.

وی با بیان اینکه هم‌اکنون سازمان سما دارای ۷۰هزار مترمربع بنای در حال ساخت در قالب ۱۵ پروژه ( با پیشرفت ۷۵درصد) است، افزود: طی ۱۰ ماه گذشته بر روی طراحی و کنترل ۲۰هزار مترمربع پروژه درحال ساخت کار شده است. همچنین از ۳۰ پروژه در حال ساخت، ۱۵ پروژه به نتیجه رسیده و مابقی آن نیز تا پایان امسال به اتمام می‌رساند.

مهندس ‌هاشمی با اشاره به دلایل راکد ماندن پروژه‌ها در زمان مدیریت سابق دانشگاه آزاد اسلامی، افزود: اجرای طرح هدفمندی یارانه‌ها و همچنین اثرات تحریم باعث افزایش تورم شد که این دو عامل رکود پروژه‌های عمرانی دانشگاه آزاد اسلامی را در پی داشت.

مهندس‌هاشمی همچنین با بیان اینکه علیرغم ساخت و سازهای بسیاری که در دانشگاه آزاد اسلامی انجام شده، اما کمتر ساختمانی از فیزیک مناسب فضای آموزشی و معماری ایران – اسلامی بهره‌مند است، افزود: تلاش ما بر این است که بناهایی ماندگار و درخور شأن دانشگاه آزاد اسلامی بسازیم.

معاون عمرانی دانشگاه آزاد اسلامی در پایان به تشکیل شورای عالی معماری در دانشگاه آزاد اشاره کرد و گفت: دستور تشکیل این شورا در پانزدهم آبان ماه سال ۹۲ توسط دکتر میرزاده صادر شد و از همان زمان طراحی و ساخت سازه‌هایی با معماری ایرانی – اسلامی که بتواند در بُعد تأسیسات و سازه نیز حرفی برای گفتن داشته باشد، در دستورکار قرار گرفت.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

پردیس دانشگاه علوم‌پزشکی کرمانشاه ساخته می‌شود
شرایط پذیرش در دانشگاه فرهنگیان در دستور کار شورای عالی آموزش و پرورش
ثبت‌نام ۸۷۹ هزار و ۴۳۱ داوطلب در آزمون سراسری ۹۴ /برگزاری کنکور ۲۱ خرداد
تحصیل مسن ترین دانشجوی علمی کاربردی در جهاددانشگاهی سمنان
کاهش سهمیه عمره دانشجویی
اعتراض شورای اسلامی شدن دانشگاه ها به مداخلات در فعالیت‌های دانشگاهها
درخواست اساتید دانشگاه‌های هنگ‌کنگ برای استقلال از چین
آموزش روش‌های پیشگیری از ایدز به دانشجویان

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم