نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

بسته وزارت بهداشت برای حمایت از رشته‌های بین رشته ای

معاون آموزشی وزارت بهداشت با اشاره به رشد صعودی پذیرش دانشجو در سالهای گذشته تاکید کرد: ظرفیت پذیرش دانشجو باید با توجه به زیرساخت ها، امکانات، تعداد اعضای هیات علمی و متناسب با استانداردها صورت پذیرد. گرچه نمی توانیم پذیرش دانشجو را با شیب تندی کاهش دهیم و این موضوع باید با برنامه ریزی دقیقی صورت بگیرد.

به گزارش سرویس دانشگاهی ایسنا، دکتر سید امیر محسن ضیائی در نشست هم اندیشی مدیران آموزشی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری در امر آموزش اظهار داشت: امروزه تعاملات کشورها از طریق علم و دانش صورت می گیرد و میزان سرمایه گذاری کشورها در حوزه آموزش به یک شاخص تبدیل شده است که بر این اساس، عیار توسعه کشورها با میزان رشد علم و دانش آنها سنجیده می شود.

معاون آموزشی وزارت بهداشت با بیان این نکته که آثار مثبت یا منفی تصمیمات و برنامه ریزی ها در نظام آموزشی در طولانی مدت مشخص می شود، بر لزوم برنامه ریزی صحیح و کارشناسی شده در تصمیم گیری در امور آموزشی تاکید کرد.

وی تولید خدمات و فناوری را هدف اصلی دانشکده های فناوری های نوین و آموزش مجازی برشمرد و تاکید کرد: باید از بزرگ شدن بی رویه آنها بدون نگاه به هدف اصلی آنها جلوگیری شود.

دکتر ضیایی با اشاره به لزوم تجمیع بیمارستان های آموزشی و آموزشی کردن پرسنل درمانی اظهار امیدواری کرد در دانشکده پرستاری و مامایی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی به عنوان نخستین دانشکده، سیستم آموزشی نوین پرستاری در بالین ایجاد شود.

راهکارهای تسهیل جذب هیات علمی مورد نیاز دانشکده ها، راهکارهایی برای جذب دانش آموخته ها توسط خود دانشگاهها در محل های مورد نیاز، تغییر نام شعبه های بین الملل به پردیس های خودگردان از دیگر موضوعات مطرح شده توسط دکتر ضیائی در این نشست بود.

دکتر ضیائی در خاتمه سخنان خود از بسته حمایت از رشته‌های بین رشته ای در آینده نزدیک خبر داد و خاطرنشان کرد سهم هر دانشگاه در پذیرش این رشته ها مشخص می شود.

انتهای پیام

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم