نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

بستر سازی جهاددانشگاهی برای تحقق دولت الکترونیک

سرپرست معاونت آموزشی جهاددانشگاهی آذربایجان شرقی گفت: جهاد دانشگاهی استان، توانایی ارائه آموزش‌های مجازی به تمامی اقشار جامعه را دارد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه آذربایجان شرقی، محمد حسین منافی در نشست تخصصی نقش آموزش در توسعه فرهنگ و اقتصاد، گفت: جهاد دانشگاهی در سال ۵۹ بعد از تشکیل شورای عالی انقلاب فرهنگی در دانشگاه‌ها شکل گرفت و در ابتدا فقط با رویکرد فرهنگی آغاز به کار کرد و در سالهای بعد در زمینه‌های آموزشی و پژوهشی نیز ورود پیدا کرد.

وی با اشاره به ایجاد دو رشته جدید در مقطع کار شناسی ارشد در دانشگاه علمی کاربردی جهاد دانشگاهی استان، تاکید کرد: مراحل ایجاد دانشگاه علم و فرهنگ در منطقه آزاد ارس در حال طی شدن بوده و به محض تکمیل ساختمان این دانشگاه در آینده نزدیک، پذیرش دانشجو در این دانشگاه آغاز می شود.

سرپرست معاونت آموزشی جهاد دانشگاهی آذربایجان شرقی با اشاره به توانمندی‌های جهاد دانشگاهی استان در زمینه ارائه آموزش‌های مجازی، اظهار کرد: این واحد زیر ساخت‌های لازم را در زمینه آموزش‌های مجازی فراهم نموده و در این راستا نسبت به تولید محتوای آموزشی در بستر مجازی اقدام نموده است که آماده همکاری با تمامی دستگاه‌های اجرایی استان برای برگزاری دوره‌های آموزشی است.

وی یادآور شد: جهاددانشگاهی استان مرجع ارائه آموزش‌های مجازی به واحدهای جهاددانشگاهی کشور بوده و تاکنون این آموزش‌ها را به صورت مستقیم و غیرمستقیم به ۱۳ استان کشور ارائه کرده است.

وی بر لزوم تحقق دولت الکترونیک تاکید و اظهار کرد: مرکز آموزش‌های مجازی جهاددانشگاهی استان تاکنون به ۱۰ هزار نفر از کارکنان دولت و مشاغل آزاد در استان اصفهان آموزش مجازی ارائه کرده است.

منافی افزود: نزدیک به ۵۰۰ هزار نفر در جهاد دانشگاهی کل کشور در حال آموزش هستند که ۱۶ درصد از این تعداد سهم آذربایجان شرقی است که در حال افزایش این ظرفیت هستیم.

وی خاطرنشان کرد: اصلی ترین مشکل ما در برگزاری دوره‌های مجازی، سواد کامپیوتری است و مدیرانی که می خواهند به آموزش مجازی وارد شوند باید سواد کامپیوتری مورد نیاز را داشته باشند.

انتهای پیام

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم