نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

برگزاری گردهمایی روسای مراکز مشاوره دانشجویی در شیراز

قائم مقام دانشگاه شیراز با اشاره به اینکه امروز تبادلات فرهنگی قابل کنترل نیست، گفت: معتقدیم بیش از ۷۰ درصد از مشکلات فرهنگی جوانان ما داخلی است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه فارس، علی‌اکبر صفوی سه‌شنبه ۱۲ اسفند در بیست و ششمین گردهمایی رؤسای مراکز مشاوره دانشجویی در دانشگاه شیراز بیان کرد: مشاوره، کمک‌های روحی و روانی و افزایش مهارت‎‌های اجتماعی دانشجویان و جوانان جزو واجبات مسلم این قشر است.

وی افزود: قدرت تفکر ذهنی در انسان‌ها بسیار بالاست به گونه‌ای که می‌توانند مستندات علمی مختلف دنیا را با قدرت ذهنی خود نسبت به امرو پیرامون تطبیق دهند.

قائم مقام دانشگاه شیراز گفت: مراکز مشاوره دانشجویی را بدین معنا دانست که در مهارت‌های اجتماعی و بهداشت روانی دانشجویان نقش اساسی دارد.

صفوی ادامه داد: ۱۵ سال قبل مراکز مشاوره دانشگاه شیراز راه‌اندازی شد که در پنج سال گذشته تاکنون نیز حائز رتبه نخست در میان سایر مراکز مشاوره موجود در دانشگاه‌های کشور شده که این امر نشان از اهمیت و توجه این دانشگاه به موضوع مشاوره دارد.

وی یکی از نقایص جدی جامعه را بازخواست افراد قبل از آموزش‌های لازم ذکر و خاطرنشان کرد: در بدو ورود دانشجو به دانشگاه باید آموزش‌های مهارتی و مشاوره‌ای به آنها داده شود نه اینکه پس از دست و پنجه زدن با مشکل، ارائه مشاوره به آنها مدنظر قرار گیرد.

قائم مقام دانشگاه شیراز با بیان اینکه ابعاد مشاوره بسیار متنوع است، تصریح کرد: معتقدیم افراد در همه سنین نیاز به آموزش و مشاوره دائمی دارند که اگر مراکز مشاوره‌ها تقویت شوند گام بزرگی برای نجات جامعه برداشته خواهد شد.

صفوی بیان کرد: مباحث هزینه‌ای و بحران‌های ناشی از آن در زندگی اکثر افراد حضور مشاوران را کلیدی تر از گذشته کرده است.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

روند جذب اعضای هیئت علمی در دانشگاه تهران همان مسیر وزارت علوم است
آموزش مهارت های زندگی به دانشجویان ضرورتی اساسی است
توسعه ۲۰ رشته تحصیلات تکمیلی در دانشگاه فرهنگیان
سرپرست دانشگاه صنعتی شهدای هویزه منصوب شد
پیام تسلیت رئیس دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی به رییس جمهور
راه اندازی رشته های بین المللی در دانشکده مجازی علوم پزشکی تهران
آمادگی ایران برای افزایش ظرفیت پذیرش دانشجویان تحصیلات تکمیلی ترکیه
اختلاف اراضی دانشگاه حل نشود استعفا می‌دهیم

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم