نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

برگزاری کرسی‌های آزاداندیشی راهکار موثر معرفی انقلاب به نسل جدید

رئیس دانشگاه صنعتی اراک بر لزوم توجه بیشتر به برگزاری کرسی‌های آزاداندیشی بویژه در حوزه معرفی انقلاب و اهداف و دستاوردهای آن تاکید کرد و گفت: در این کرسی‌ها، مسائلی پیرامون ریشه‌های انقلاب باید مورد بحث و نقد و بررسی قرار گیرد.

دکتر عباس پاک در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)-منطقه مرکزی، دانشگاه را کانون و الگوی مناسبی برای جهت‌دهی رفتارهای اجتماعی و فرهنگی مردم دانست و گفت: دانشگاهیان به عنوان مبدأ تحولات فقهی و فرهنگی در جامعه شناخته می‌شوند به همین دلیل اقداماتی که توسط دانشگاهیان صورت می‌گیرد بیشتر مورد توجه مردم قرار گرفته و می‌تواند الگوی مناسبی برای رفتارهای اجتماعی و فرهنگی آنان باشد.

رئیس دانشگاه صنعتی اراک با اشاره به تجدید میثاق دانشگاهیان با شهدای انقلاب که در اراک انجام شد گفت: تجلیل از مقام شامخ شهدا بیان‌کننده جایگاه عظیم آنهاست و زمانی که این اقدام توسط دانشگاهیان انجام بگیرد تاثیرگذارتر خواهد بود.

وی ضمن تاکید بر نقش دانشگاه در خنثی کردن توطئه‌های دشمنان به ویژه پروژه اسلام‌هراسی، تصریح کرد: ضمن اینکه علاقه‌مند به صلح و آشتی و دوستی هستیم اما، در کنار آن در راستای پاسداری از آرمان‌ها و اعتقادات حاضر به گذر از جان و مال نیز هستیم.

رئیس دانشگاه صنعتی اراک افزود: ما حاضریم به خاطر اعتقادات‌مان و دفاع از ارزش‌های به حق از جان خود بگذریم.

پاک با بیان اینکه دانشگاه با ارائه الگوهای مختلف می‌تواند پیشانی انجام امور فرهنگی و اجتماعی باشد، اظهار کرد: بر این اساس، توجه دانشگاهیان به برگزاری برنامه‌های مختلف در خصوص بیان ریشه‌های اصلی انقلاب و بیان عمیق مسائل مربوط به انقلاب امری مهم و ضروری است.

وی عنوان کرد: دانشگاه با برگزاری نشست‌های بحث، نقد و بررسی و کرسی‌های آزاداندیشی می‌تواند زمینه آشنایی نسل جدید و نسل دانشگاهی با ریشه‌ها و ارزش‌های انقلاب و تفکرات امام را فراهم کند.

پاک ضمن اشاره به تعدد رسالت‌های دانشگاه در بخش‌های علمی، آموزشی و پژوهشی عنوان کرد: دانشگاه رسالت فرهنگی هم بر عهده دارد و طبیعتا با توجه به گستردگی این رسالت‌ بویژه در حوزه انقلاب، دانشگاه سعی می‌کند تا آنجا که ممکن است با برگزاری نشست‌ها و کرسی‌های آزاداندیشی و سخنرانی، در این موضوعات ورود پیدا کند.

وی خاطرنشان کرد: هنوز جا دارد که در حوزه انتقال مفاهیم انقلاب و ارزش‌های آن مباحثی در قالب کرسی‌های آزاد اندیشی در سطوح مختلف برای اساتید و دانشجوها برگزار شود.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

لزوم بازنگری جدی در آموزش داروسازی عمومی
امیدواریم اتفاقات اخیر دانشگاه فردوسی موجب تحکیم استقلال دانشگاه شود
مصرانه پیگیر راه اندازی مرکز بین المللی دانشگاه پیام نور هستیم
برگزاری اولین آزمون استخدامی مشترک فراگیر دستگاه‌های اجرایی
آغاز ثبت نام اعتکاف مسجد دانشگاه تهران
ابلاغ آیین‌نامه جدید استعدادهای درخشان به دانشگاه‌ها+ جزییات تغییرات
دانشگاه های علوم پزشکی آموزش را فدای پژوهش های غیر کاربردی کرده اند
اعلام اولویت‌های کاری دانشگاه پیام نور در سال ۹۴

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم