نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

برگزاری کارگاه‌های آموزشی روزنامه‌نگاری توسط دانشگاه آزاد

معاون فرهنگی اجتماعی دانشگاه آزاد با اعلام اینکه در حال برنامه‌ریزی برای برگزاری کارگاه‌های آموزشی روزنامه‌نگاری برای مدیران مسوول و سردبیران نشریات دانشجویی هستیم، گفت: امسال دانشگاه آزاد برای اولین بار در نمایشگاه مطبوعات غرفه داشت و سعی داریم حمایت‌های معنوی و مالی خود را از نشریات دانشجویی تقویت کنیم.

طه هاشمی در گفت‌وگو با خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، گفت: برای اینکه توجه ویژه‌ای به توسعه رسانه در بین دانشجویان و اساتید داشته باشیم، در دانشگاه آزاد اداره کل ارتباطات و نشریات را تشکیل داده‌ایم. همچنین متعاقبا شورای مرکزی نظارت بر نشریات نیز تشکیل شده و به طور کلی سیاست‌مان این است که دانشجویان را تشویق به حضور در عرصه رسانه کنیم.

معاون فرهنگی اجتماعی دانشگاه آزاد با تاکید بر اینکه دانشگاه عرصه‌ای برای تمرین است، گفت: ما توقع نداریم نشریات دانشجویی، نشریات حرفه‌ای باشند. به همین خاطر زمینه‌ها را فراهم می‌کنیم تا دانشجویان با قلم خود وارد عرصه رسانه شوند، اشتباه کنند و ما آنها را کمک کنیم.

وی با اشاره به برنامه‌های انجام شده جهت برگزاری کارگاه آموزشی گفت: کارگاه‌های متعددی در این زمینه طراحی شده تا مدیران مسوول و سردبیران نشریه‌ها در ۴۸۰ واحد آموزشی دانشگاه آزاد آموزش‌های لازم را ببینند.

طه هاشمی با اشاره به اینکه یارانه مشخصی برای نشریات در نظر گرفته شده، گفت: سعی می‌کنیم تسهیلات مالی را افزایش دهیم.

معاون فرهنگی اجتماعی دانشگاه آزاد با اشاره به اینکه در گذشته با نیروهای فکری که مطابق قانون می توانستند نشریه داشته باشند، نامهربانی شده است، گفت: در حال حاضر پرونده آنها در حال رسیدگی است تا مجددا به آنها مجوز داده شود. همچنین در حوزه مسائل سیاسی نیز همین نظر را داریم و دانشجو باید در زمینه سیاست‌ورزی در دانشگاه تمرین کند.

وی در پایان با اشاره به اینکه امسال برای اولین بار دانشگاه آزاد در نمایشگاه مطبوعات غرفه داشته است، گفت: استقبال خوبی از این مساله شده هرچند ما هنوز از این وضعیت راضی نیستیم و به تازگی سازوکارها تدوین شده است.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

لزوم بازنگری جدی در آموزش داروسازی عمومی
امیدواریم اتفاقات اخیر دانشگاه فردوسی موجب تحکیم استقلال دانشگاه شود
مصرانه پیگیر راه اندازی مرکز بین المللی دانشگاه پیام نور هستیم
برگزاری اولین آزمون استخدامی مشترک فراگیر دستگاه‌های اجرایی
تدریس رشته «مطالعه آکادمیک نینجاها» در یک دانشگاه ژاپنی
آغاز ثبت نام اعتکاف مسجد دانشگاه تهران
ابلاغ آیین‌نامه جدید استعدادهای درخشان به دانشگاه‌ها+ جزییات تغییرات
دانشگاه های علوم پزشکی آموزش را فدای پژوهش های غیر کاربردی کرده اند

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم