نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

برگزاری همایش بین‌رشته‌ای در دانشگاه شیراز

قائم مقام رئیس دانشگاه شیراز گفت: ریشه بسیاری از مشکلات تخصصی نگاه کردن به علوم بدون توجه به دیگر نیازهای بشری است.

به گزارش خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) – منطقه فارس، دکتر سید‌علی‌اکبر صفوی در کنفرانس خبری همایش ملی چهارمین مدرسه تابستانی علوم بین رشته‌ای در دانشگاه شیراز با اشاره به اهمیت راهبرد علوم در کنار یکدیگر، گفت: نباید در همه نشست‌ها به مباحث علمی به صورت تخصصی پرداخته شود تا موضوعات، طیف وسیعی از جمعیت جامعه را در بر گیرد.

وی افزود: فعالیت یک مهندس معمار در صورت آشنا نبودن با محیط زیست زیانبخش خواهد بود یا اگر نگرش کارشناس کشاورزی به مقوله توسعه تک بعدی باشد، بحران آب ویران کننده می‌شود.

صفوی در خصوص اهداف برگزاری همایش ملی چهارمین مدرسه تابستانی علوم بین رشته‌ای، خاطرنشان کرد: این همایش آشنایی دانشجویان با برخی از مباحث علوم نوین بین رشته‌ای و ایجاد بستری مناسب در راستای شناخت و اهمیت فعالیت‌های بین رشته‌ای را دنبال می‌کند.

وی ایجاد زمینه ارتباط و همکاری علمی میان اساتید و دانشجویان فعال در این زمینه را یکی دیگر از اهداف همایش دانست و اضافه کرد: سوق دادن گرایش فکری دانشجویان به سمت فعالیت‌های بین رشته‌ای ازموضوعاتی است که در همایش مدرسه تابستانی علوم بین رشته‌ای بررسی می‌شود.

صفوی از این همایش به عنوان مدرسه‌ای برای آموختن یاد و اضافه کرد: همایش مدرسه تابستانی علوم بین رشته‌ای پاسخگوی کمبودهای موجود در محافل علمی خواهد بود.

رئیس شورای سیاستگذاری همایش مدرسه تابستانی علوم بین رشته‌ای بر لزوم ترویج دانش عمومی تاکید و اضافه کرد: برگزاری این همایش به صورت یک مدرسه نمونه درزمینه همکاری مشترک مراکز علمی محسوب می‌شود.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

مرکز مشاوره دانشجویی دانشگاه تهران، ممتاز شد
اعزام دانشگاهیان به عتبات عالیات تا ۲۰ فروردین
معافیت مالیاتی خیرین آموزش عالی
اعزام نوروزی کاروان‌های دانشگاهی به عتبات عالیات
هیئت ممیزه دانشگاه شیراز اعلام کرد: اختلاف اراضی دانشگاه حل نشود استعفا می‌دهیم
راه‌اندازی دو رشته جدید در دانشگاه علوم پزشکی تهران
فردفرهنگی باید به دانش و آگاهی مجهز باشد/ نیروسازی برای انقلاب وظیفه معاونت فرهنگی است
پیام تسلیت رئیس دانشگاه امیرکبیر به روحانی

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم