نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

برگزاری هفتمین جشنواره شهید مطهری با تجلیل از ۳۰ فرآیند آموزشی برتر

رییس مرکز امور هیئت علمی وزارت بهداشت در مورد جشنواره آموزشی شهید مطهری گفت: این جشنواره در آستانه روز معلم با هدف انتخاب فرایندهای آموزشی برتر در هشت حیطه آموزش علوم پزشکی فردا سه‌نشبه برگزار می‌شود.

دکتر سید علی حسینی در گفت و گو با خبرنگار «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اشاره به اینکه در این جشنواره از ۳۰ طرح به عنوان فرایند آموزشی منتخب دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور تقدیر می‌شود، اظهار کرد: موضوع هفتمین جشنواره شهید مطهری «توسعه کیفی آموزشی، کلید عدالت آموزشی است» بود که طی آن اعضای هیئت علمی دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور طرح‌ها و فرایندهای آموزشی مرتبط خود را معرفی کرده و از میان طرح‌های معرفی شده به انتخاب دانشگاه‌های علوم پزشکی ۵۴۰ فرآیند برتر آموزشی به وزارت بهداشت و درمان معرفی شد.

وی با اشاره به اینکه از بین طرح‌های معرفی شده معاونت آموزشی وزارت بهداشت ۳۰ طرح را به عنوان فرآیندهای برتر انتخاب کرده است افزود: جشنواره آموزشی مطهری در دانشگاه علوم پزشکی یزد در تاریخ نهم اردیبهشت ماه برگزار می‌شود که میزبان اصلی این برنامه حوزه معاونت آموزشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است.

حسینی با بیان اینکه این جشنواره با تاکید بر ارزش‌های حاکم، نوآوری و مرجعیت علمی در آموزش علوم پزشکی، معرفت دینی و تحکیم اخلاق حرفه‌ای و ارتقای کیفی آموزشی در سطح کشور و منطقه‌ای برگزار می‌شود خاطر نشان کرد: معاونت آموزشی وزارت بهداشت تلاش کرده در طول سال گذشته به تمام دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور اعلام کند که فرآیندهای آموزشی اعضای هیئت علمی دانشگاه‌های خود را در هشت حیطه آموزشی مختلف به رقابت گذاشته و منتخبین این مسابقه درون‌دانشگاهی را برای شرکت در مسابقه کشوری معرفی کند.

وی افزود:‌ هر دانشگاه با درنظر گرفتن وسعت، نوع دانشگاه، تعداد عضو هیئت علمی و دانشجو می‌توانست بین ۵ تا ۸ فرآیند منتخب خود را برای شرکت در مسابقه کشوری جشنواره شهید مطهری معرفی کند.

رییس مرکز امور هیئت علمی وزارت بهداشت درباره حیطه‌های آموزشی درنظر گرفته شده برای این مسابقه اظهار کرد: این حیطه‌های آموزشی شامل تدوین و بازنگری برنامه‌های آموزش پزشکی، روش‌ها و تکنیک‌های آموزشی، سنجش، ارزیابی و اثربخشی آموزشی، مرجعیت رهبری و مدیریت آموزشی، مشاوره و راهنمایی، فعالیت‌های فرهنگی و امور تربیتی و اجتماعی، قوانین، مقررات و ساختارهای آموزشی و در نهایت محصولات آموزشی می‌شود.

وی با بیان اینکه مرکز امور هیئت علمی وزارت بهداشت کارهای اجرایی این جشنواره را برعهده داشت اظهار کرد: جهت بررسی ۵۴۰ فرآیند برتری که از سوی دانشگاه‌های علوم پزشکی مختلف کشور به این جشنواره معرفی شد برای هر فرآیند سه داور استاد درنظر گرفته شد و هر داور می‌توانست با بررسی طرح و امتیازدهی بر مبنای ملاک‌های مشخص طرح را ارزیابی کند.

حسینی ادامه داد:‌ در نهایت با درنظر گرفتن بالاترین امتیاز میانگین کسب شده توسط هر طرح از بین ۵۴۰ طرح، ۳۰ فرآیند به عنوان فرآیندهای برتر در زمینه‌های هشت گانه نامبرده انتخاب شدند.

وی با اشاره به اینکه در جشنواره شهید مطهری که روز سه شنبه با حضور روسا، معاونین، مدیران آموزشی و مدیران مراکز توسعه آموزش دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور برگزار خواهد شد ۳۰ فرآیند منتخب تجلیل می‌شوند گفت:‌ در این جشنواره مقامات ارشد محلی، معاون آموزشی وزارت بهداشت و وزیر بهداشت نیز حضور پیدا می‌کنند.

رییس مرکز امور هیئت علمی وزارت بهداشت همچنین درباره تقدیر از سایر طرح‌های معرفی شده از سوی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور خاطرنشان کرد:‌ طی هفته معلم تمام طرح‌هایی که هرکدام از دانشگاه‌های علوم پزشکی به عنوان طرح منتخب خود برای شرکت در مسابقه کشوری معرفی کرده بودند در جشنواره‌ای در خود دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور تقدیر خواهند شد.

وی درباره مزایایی که به برندگان این جشنواره اعطا می‌شود تصریح کرد:‌ علاوه بر آنکه براساس آیین نامه اداری و استخدامی اعضای هیئت علمی علوم پزشکی مزایایی از جمله امتیازات دانش‌پژوهی و ارتقا پایه تشویقی در حکم استخدامی برای برندگان جشنواره شهید مطهری درنظر گرفته می‌شود جوایز نقدی و همچنین کتاب و وسایل آموزشی نیز به عنوان هدیه از سوی وزارت بهداشت به طرح‌ها و فرآیندهای آموزشی منتخب دانشگاهی و کشوری این جشنواره اعطا می‌شود.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

دانشگاه محل بده بستان سیاسی نیست
اختلاف اراضی دانشگاه حل نشود استعفا می‌دهیم
اساتید وقت کافی برای آموزش دانشجویان پزشکی صرف نمی‌کنند
تغییر نام دانشکده خبر دانشگاه آزاد / راه اندازی «نیوز روم»
دانشجویان خارجی به اردوهای نوروزی می‌روند
عدم افزایش شهریه دانشگاه علمی کاربردی در سال ۹۴/ حذف ۱۰درصد رشته‌ها
سیستم درمان، فشار زیادی به آموزش در دانشگاه های پزشکی وارد می‌کند
افزایش خطاهای پزشکی با کشیک‌های سنگین در بیمارستان های آموزشی

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم