نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

برگزاری سالگرد تاسیس تنها دانشگاه نسل سوم کشور در زاهدان

معاون دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: با دانش آموختگی ششمین دوره دانشجویان دانشگاه نسل سوم، ۱۴۰ نفر از این دانشگاه دانش آموخته شدند.

به گزارش سرویس «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) – منطقه سیستان و بلوچستان، سید مهدی طباطبایی اظهارکرد: مطالعات در دنیا نشان داده است که ۵۰ درصد سلامت افراد به شیوه زندگی و عوامل اجتماعی بر می گردد و ۲۰ درصد مسئولیت بر عهده سامانه سلامت است.

بنیانگذاردانشگاه نسل سوم گفت: یکی از مهمترین اهداف راه اندازی این دانشگاه آموزش خودمراقبتی به سالمندان و سبک زندگی سالم است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان بیان کرد: باید آموزش ببینیم که برای درمان بیماری فقط استفاده از درمان های دارویی کافی نیست و همراه با درمان دارویی و در کنار پزشک معالج باید با مدیریت بیماری روزهای سلامت بیشتری در زندگیمان داشته باشیم و روند درمان را سرعت ببخشیم .

طباطبایی ادامه داد: دانشگاه نسل سوم محلی برای تعامل و تبادل افکار و اطلاعات سالمندان بالای ۵۰ سال است و دریچه ای تازه به روی آنها می گشاید تا سبک زندگی خود را بهبود ببخشند.

وی با بیان اینکه ردیف اعتباری خاصی از جانب وزارت بهداشت برای برگزاری دوره های این دانشگاه اختصاص نیافته است تاکید کرد: از محل اعتبارات دانشگاه علوم پزشکی زاهدان بودجه ای برای برگزاری کلاس ها و اردوهای آموزشی دانشگاه نسل سوم هزینه می شود.

وی افزود: ماهیت این کار داوطلبانه است و اساتید و دانشجویان داوطلبانه و با اشتیاق سر کلاس‌ها حاضر می‌شوند.

البرز رییس سازمان بازنشستگی استان سیستان وبلوچستان هم در این مراسم با اشاره به امکانات در نظر گرفته شده توسط این سازمان برای بازنشستگان ادامه داد:سازمان بازنشستگی علاوه بر بیمه تکمیلی ، download300 هزار تومان کمک هزینه سفر نیز به بازنشستگان برای شرکت در تورهای مسافرتی گروهی آنان، ارائه می دهد.

تنها دانشگاه نسل سوم کشور به ابتکار دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در هفته سلامت سال گذشته افتتاح شد. در این دانشگاه آموزش‌هایی در رابطه با تغذیه سالم، خود مراقبتی، روانشناسی، آشنایی با برخی بیماری های بومی استان، آشنایی با بیماری های ژنتیکی آموزش داده می شود. دوره‌های این دانشگاه یک ماهه است.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

تاسیس دانشکده کارآفرینی در دانشگاه هنر اصفهان
توجه به همکاری های بین الملل، اولویت سال ۹۴ دانشگاه امیرکبیر
ضرورت تقویت دفاتر ارزیابی عملکرد در دانشگاه های علوم پزشکی از طریق آموزش
رئیس دانشگاه شهیدبهشتی به رئیس جمهور تسلیت گفت
تلاش دانشگاه فردوسی برای رفع مشکلات نشریات دانشجویی
انتشار کلید سئوالات آزمون های جامع علوم پایه، دندانپزشکی و داروسازی
کیفی سازی و حفظ فضاهای موجود درقالب تجمیع، هدف سال آینده دانشگاه آزاد
نقش دانشگاه پیام نور در افزایش توانمندی بازارکار

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم