نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

برگزاری دوره دانش‌افزایی ویژه اعضای هیات علمی دانشگاه صنعتی دزفول

دوره دانش‌افزایی و توانمندسازی، در جهت تقویت زمینه و ظرفیت‌های علمی و تربیتی اعضای هیات علمی دانشگاه صنعتی جندی شاپور دزفول، برگزار می‌شود.

به گزارش سرویس «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) – منطقه خوزستان، پژمان نیک‌اندیش معاون آموزشی دانشگاه صنعتی جندی شاپور دزفول، اظهارداشت: با توجه به این‌که اعضای هیات‌علمی جایگاه رفیع و نقش محوری در توسعه علم در کشور و تحقق دانشگاه تمدن‌ساز اسلامی دارند، به منظور تقویت زمینه و ظرفیت‌های علمی و تربیتی اعضای هیات علمی، طرح دانش‌افزایی و توانمندسازی اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها و موسسات آموزشی و پژوهشی کشور در دستور کار قرار گرفت.

وی با بیان این‌که مخاطبان این طرح اعضای هیأت‌علمی با اولویت استخدام جدید هستند، افزود: دوره دانش‌افزایی شامل دوره‌های عمومی(مهارتی) و معرفتی است. این دوره‌ها در یک سطح تدوین و در مقاطع تبدیل وضعیت اعضای هیأت علمی و هماهنگ با آئین‌نامه هیأت‌عالی جذب برگزار می‌شوند.

معاون آموزشی دانشگاه صنعتی جندی شاپور دزفول تصریح کرد: این دوره‌ها در دانشگاه صنعتی جندی شاپور از سال ۹۰ برگزار و تاکنون چهار دوره از سلسله مباحث معرفتی و یک دوره از سلسله مباحث مهارتی برگزار شده است.

وی ادامه داد: دوره‌های معرفتی برگزار شده در دانشگاه شامل اندیشه سیاسی اسلامی و مبانی انقلاب اسلامی، اخلاق علمی و حرفه‌ای، فلسفه علم، اصول تعلیم و تربیت اسلامی و تاریخ تمدن اسلامی است و از دور‌ه‌های مهارتی نیز مدیریت اطلاعات علمی و منابع الکترونیکی را می‌توان نام برد.

نیک اندیش افزود: پیرو دوره‌های برگزار شده، حوزه معاونت آموزشی با همکاری نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه درنظر دارد، روزهای ۱۶، ۱۷، ۱۹ و ۲۰ شهریورماه دوره معرفت‌شناسی از سلسله مباحث معرفتی و روش تحقیق از سلسله مباحث مهارتی را برگزار کند.

معاون آموزشی دانشگاه صنعتی جندی شاپور دزفول با بیان این‌که استقبال خوبی از سوی اعضای هیأت‌علمی برای شرکت در این دوره صورت گرفته است، افزود: این دوره در دو نوبت صبح و عصر برگزار و در حاشیه آن ضمن فعالیت‌های فرهنگی متنوع، یک اردوی تفریحی‌فرهنگی در نظر گرفته شده‌است.

وی در پایان تصریح کرد: حوزه معاونت آموزشی با توجه به استخدام اعضای هیأت علمی جدید بر برگزاری این چنین دوره‌ها تأکید دارد و بر اساس زمان‌بندی انجام شده در آینده شاهد برگزاری دوره‌هایی با عنوان روش و کیفیت تدریس، آشنایی با مقررات آموزشی و سازمانی خواهیم بود.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

لزوم پرداختن اعضای هیات علمی دانشگاهها به آموزش الکترونیک
مرکز مشاوره دانشجویی دانشگاه تهران، ممتاز شد
اعزام دانشگاهیان به عتبات عالیات تا ۲۰ فروردین
معافیت مالیاتی خیرین آموزش عالی
اعزام نوروزی کاروان‌های دانشگاهی به عتبات عالیات
هیئت ممیزه دانشگاه شیراز اعلام کرد: اختلاف اراضی دانشگاه حل نشود استعفا می‌دهیم
راه‌اندازی دو رشته جدید در دانشگاه علوم پزشکی تهران
فردفرهنگی باید به دانش و آگاهی مجهز باشد/ نیروسازی برای انقلاب وظیفه معاونت فرهنگی است

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم