نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

برگزاری دوره‌های بازآموزی کوتاه مدت برای فارغ التحصیلان/تکمیل اتوماسیون اداری دانشگاه آزاد

اساسنامه سازمان سما، ساختار تشکیلاتی معاونت آزمون و ساختار تشکیلاتی سازمانی مرکز آموزش های کوتاه مدت کاربردی از جمله مواردی بود که در جلسه کمیسیون دائمی هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی به ریاست دکتر میرزاده و سایر اعضا بررسی شد.

به گزارش سرویس «دانشگاهی» ایسنا، دکتر میرزاده در این جلسه از کامل شدن اتوماسیون اداری دانشگاه آزاد اسلامی خبر داد و اظهار داشت: ظرف مدت سه ماه آینده امکان برقراری ارتباط میان سازمان مرکزی و ۴۷۰ واحد دانشگاه آزاد از طریق اتوماسیون اداری فراهم می شود که تکمیل اتوماسیون اداری و ایجاد شبکه سراسری اتوماسیون اداری زمینه ساز انجام فعالیت‌های دانشگاه برپایه فناوری اطلاعات می‌شود.

وی این اقدام را دستاورد بزرگی در فعالیت‌های دانشگاه آزاد برشمرد و خاطرنشان کرد: این اقدام قطعا تاثیر بسزایی در کاهش هزینه‌ها خواهد داشت، چرا که در حال حاضر۸۵ درصد از هزینه‌های دانشگاه شامل حقوق و دستمزد کارکنان و اعضای هیات علمی می‌شود و تنها ۱۵ درصد از درآمدهای دانشگاه به امور توسعه‌ای اختصاص می‌یابد.

ایجاد دوره‌های کوتاه مدت بازآموزی فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد

وی همچنین در ادامه وجود پنج میلیون نفر از فارغ التحصیل دانشگاه آزاد را فرصتی بزرگ برای دانشگاه دانست و افزود: ایجاد دوره‌های کوتاه مدت بازآموزی فارغ التحصیلان در رشته‌هایی مانند فنی و مهندسی از مواردی است که می‌توان برای آن برنامه ریزی کرد.

میرزاده با بیان اینکه بازآموزی دوره‌های پزشکی به امری عادی برای فارغ التحصیلان این رشته‌ها تبدیل شده است، اظهارکرد: دانشگاه آزاد اسلامی با همکاری سازمان نظام مهندسی می تواند دوره‌های کوتاه مدت برای بروز شدن مهندسان به ویژه فارغ التحصیلان رشته عمران و معماری برگزار کرده و با ارائه گواهی به آنان گامی در راستای ارتقای دانش فارغ التحصیلان داشته باشد.

ضرورت تغییر در اساسنامه سازمان سما

رییس دانشگاه آزاد اسلامی همچنین با اشاره به ضرورت تغییر در اساسنامه سازمان سما، گفت: اساسنامه سازمان سما در سال ۱۳۷۰ تنظیم شده بود که با گسترش فعالیت‌های امروز آن تطابق ندارد.

وی افزود: معتقدم رشد و توسعه کیفی سازمان سما تحول کیفی بزرگی در زمینه آموزش‌های مهارت محوری کشور ایجاد خواهد کرد.

مهندس محمد ابریشمی نیا معاون اداری مالی دانشگاه آزاد نیز در این جلسه از تغییر در میزان دستمزد کارکنان و اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد خبر داد و گفت: دستمزد کارکنان و اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد در کوتاه مدت از طریق افزایش میزان اضافه حقوق، افزایش خواهد یافت.

برگزاری دوره‌های آمادگی آیلتس و تافل توسط مرکز آزمون

گفتنی است در این جلسه ساختار واحد الکترونیک دانشگاه آزاد و نحوه ادامه فعالیت آن توسط اعضا مورد بررسی قرار گرفت که تصویب ساختار آن به جلسه آینده موکول شد.

همچنین دکتر مجتبی علوی فاضل رییس مرکز آزمون دانشگاه آزاد، در این جلسه از اخذ مجوز برای برگزاری کلاس‌های آمادگی آیلتس و تافل توسط این مرکز خبر داد.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

روند جذب اعضای هیئت علمی در دانشگاه تهران همان مسیر وزارت علوم است
آموزش مهارت های زندگی به دانشجویان ضرورتی اساسی است
توسعه ۲۰ رشته تحصیلات تکمیلی در دانشگاه فرهنگیان
سرپرست دانشگاه صنعتی شهدای هویزه منصوب شد
پیام تسلیت رئیس دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی به رییس جمهور
راه اندازی رشته های بین المللی در دانشکده مجازی علوم پزشکی تهران
آمادگی ایران برای افزایش ظرفیت پذیرش دانشجویان تحصیلات تکمیلی ترکیه
تدریس رشته «مطالعه آکادمیک نینجاها» در یک دانشگاه ژاپنی

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم