نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

برگزاری اجلاس روسای دانشگاه‌های سراسر کشور در مشهد

رئیس دانشگاه فردوسی مشهد از برگزاری اجلاس روسای دانشگاه‌های سراسر کشور در مشهد خبر داد.

به گزارش خبرنگار«دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)- منطقه خراسان، محمد کافی امروز دوشنبه در نشست خبری که به منظور تشریح برنامه‌های اجلاس روسای دانشگاه‌های سراسر کشور برگزار شد، اظهارکرد: این اجلاس که از سه‌شنبه یازدهم شهریورماه به مدت سه روز در دانشکده تربیت‌بدنی دانشگاه فردوسی مشهد برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: در این اجلاس هر یک از معاونین وزارت‌خانه سیاست‌های کاری خود را بیان می‌کنند و سرپرست وزارت‌خانه نیز به بیان دیدگاه‌های خویش می‌پردازد همچنین رئیس دفتر مقام معظم رهبری نیز در این مراسم سخنرانی خواهند کرد و سند اقتصاد مقاومتی ویژه دانشگاه‌ها نیز در این اجلاس معرفی شده و روسای دانشگاه و معاونین در خصوص آن به بحث و تبادل نظر می‌پردازند.

کافی ادامه داد: این اجلاس شامل ۶ کارگروه مختلف با مسائل آموزشی، پژوهشی، دانشگاهی،‌ دیپلماسی علمی و کارگروه فرهنگی است.

رئیس دانشگاه فردوسی مشهد دلیل برگزاری این نشست در مشهد را اعلام آمادگی دانشگاه فردوسی برای میزبانی و همچنین همزمانی با دهه کرامت و ولایت حضرت رضا(ع) دانست و گفت: البته دانشگاه فردوسی مشهد پیش از این و در زمان وزارت آقای فرجی دانا آمادگی خود را برای برگزاری نشست اعلام کرده بود.

وی افزود: هدف از برگزاری این اجلاس برنامه‌ریزی دانشگاه‌ها برای شروع یک سال تحصیلی بانشاط خواهد بود.

رئیس دانشگاه فردوسی مشهد درباره تفاوت این اجلاس با سایر نشست‌های وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، اظهار کرد: سایر نشست‌ها به صورت مشترک با روسای دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی انجام می‌شد، اما در این نشست فقط ۹۰ رئیس دانشگاه دولتی کشور، ۳۰ معاون وزارتخانه و همچنین سرپرست وزارت‌خانه حضور خواهند داشت.

تفویض اختیارات به روسای دانشگاه‌ها در اولویت کاری هیات دولت باشد

کافی همچنین در پاسخ به سوال خبرنگار ایسنا مبنی بر انتظارات دانشگاه فردوسی از سفر هیات دولت، اظهار کرد: ما این واقعیت را قبول داریم که دولت به شدت درگیر مشکلات جاری بوده و انتظار نداریم طرح‌هایی که تاکنون هیچ پیشرفتی را نداشته تصویب شود.

وی افزود: انتظار ما از دولت توجه ویژه به حوزه آموزش عالی و به خصوص دانشگاه فردوسی به خاطر موقعیت جغرافیایی ویژه است تا بتواند نقش خود را در شان مشهد مقدس ایفا کند.

رئیس دانشگاه فردوسی مشهد اضافه کرد: همچنین اختیارات لازم باید به دانشگاه و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری داده شود تا خودشان برای اعتلای جایگاه خود برنامه‌ریزی کنند، همچنین دولت باید طرح‌های نیمه تمام را در این حوزه به سرانجام برساند.

کافی از برگزاری جلسه‌ای با حضور نخبگان شاغل در دانشگاه‌ها و هیات دولت خبر داد و گفت: در این جلسه نخبگان به بیان دیدگاه‌ها و مشکلات خود می‌پردازد.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

تاسیس دانشکده کارآفرینی در دانشگاه هنر اصفهان
توجه به همکاری های بین الملل، اولویت سال ۹۴ دانشگاه امیرکبیر
ضرورت تقویت دفاتر ارزیابی عملکرد در دانشگاه های علوم پزشکی از طریق آموزش
رئیس دانشگاه شهیدبهشتی به رئیس جمهور تسلیت گفت
تلاش دانشگاه فردوسی برای رفع مشکلات نشریات دانشجویی
انتشار کلید سئوالات آزمون های جامع علوم پایه، دندانپزشکی و داروسازی
کیفی سازی و حفظ فضاهای موجود درقالب تجمیع، هدف سال آینده دانشگاه آزاد
مرکز مشاوره دانشجویی دانشگاه تهران، ممتاز شد

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم