نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

برگزاری آیین مقتل خوانی سیدالشهدا در دانشگاههای تهران

برنامه مقتل خوانی سیدالشهدا توسط سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی از ۲۴ آذرماه و به مدت دو روز در چهار دانشگاه شهر تهران برگزار می شود.

به گزارش سرویس دانشگاهی خبرگزاری ایسنا، برنامه مقتل خوانی با عنوان “از لابلای آتش و خون”از ۲۴تا ۲۵ آذرماه ۱۳۹۳ توسط دو تیم دانشجویی از دانشگاه‌های علم و صنعت و هنر تهران و زیر نظر اساتید متخصص اجرا می شود و دانشگاه‌های تهران، علم و صنعت،هنر و امیرکبیر میزبان این برنامه هستند.

همچنین برای تحلیل و بررسی این برنامه دو نشست با حضور اساتید حوزه و دانشگاه با موضوعات آسیب شناسی عزاداری و خطر خرافات و بهره گیری دانشجویان هنر از مضامین مذهبی و ارزشی برگزار خواهد شد.

مقتل خوانی یکی ازکهن‌ترین آیین های نمایشی وسوگواری درفرهنگ ایرانی به شمار میرود که ریشه در «مقاتل»نوشته شده از واقعه عاشورا دارد.

مهندس کاظمی؛ رییس سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی هدف از اجرای این برنامه راتبیین و ارائه تاریخ مستند عاشورا برای جلوگیری از انحراف در نقل وقایع تاریخی این حماسه عظیم در میان نسل جوان، معرفی مقتل‌خوانی به عنوان یکی از اصیل ترین شیوه های عزاداری حسینی، تولید محتوای مناسب و قابل استناد با رعایت اصول هنری و زیبایی شناختی برای مقتل خوانی و تشکیل گروه های مقتل خوانی در دانشگاه‌ها دانست.

به گزارش ایسنا و به نقل از روابط عمومی سازمان دانشجویان جهاددانشگاهی، سازمان‌های همکار در این برنامه، شورای عالی انقلاب فرهنگی، بنیاد علمی فرهنگی تعزیه و نمایش های آیینی شهرداری تهران، وزارت علوم، تحقیقات و فن آوری، دانشگاه هنر، دانشگاه تهران و دانشگاه علم و صنعت، هستند.

زمانبندی برنامه دانشگاهها

برنامه مقتل خوانی روز دوشنبه ۲۴ آذرساعت ۱۲:۱۵ در محوطه پردیس ولیعصر دانشگاه هنر، ساعت ۲۰ درکوی فاطمیه دانشگاه تهران، سه شنبه ۲۵ آذر از ساعت ۱۲ تالار مولوی دانشگاه امیرکبیر، ساعت ۱۳ تالار شهید بهرامی دانشگاه علم و صنعت برگزار می‌شود.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

احداث ۱۰ خوابگاه دانشجویی در دانشگاه‎های علوم پزشکی کشور
دانشگاه امروز محور و موتور محرک توسعه اجتماعی و سیاسی کشور است
لغو اعزام کاروان‌های دانشگاهیان عمره گزار تا دهم فروردین
نقش نفت در برنامه‌های توسعه‌ای کشور بررسی می‌شود
تسلیت رئیس دانشگاه شریف به روحانی
ایجاد مقاطع ارشد و دکتری رشته های معماری داخلی در دانشگاه آزاد همدان
همکاری‌های دانشگاه‌های علوم پزشکی ایران و استرالیا گسترش می یابد
شرایط پذیرش در دانشگاه فرهنگیان در دستور کار شورای عالی آموزش و پرورش

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم