نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

برنامه راهبردی پنج ساله دانشگاه صنعتی شریف منتشر شد

سند تحول دانشگاه صنعتی شریف با هدف تبیین اهداف و ماموریت‌ها و ارائه راهبردهای تحول‌‎‏ساز این دانشگاه تدوین و چاپ شد.

به گزارش سرویس «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان(ایسنا)، سند تحول دانشگاه در دو جلد و با رویکرد دستیابی به اهداف سند چشم انداز ۱۴۰۴ جمهوری اسلامی ایران و برنامه پنج ساله دانشگاه پس از ماه‌ها تلاش و کوشش، تدوین و چاپ گردید.

این سند دارای ویژگی‏‌هایی چون استفاده از مطالعات و تجربیات مدیران و صاحب‏‌نظران، توجه توأمان به رویکردهای مأموریت‏‌گرایی و مزیت‌‏‏های رقابتی در تدوین راهبردها، عدم ورود به فرایند‏های جزئی اجرایی، توجه به نقاط اهرمی در ارائه راهبردها و تلاش برای گفتمان‏‌سازی و ارائه الگو برای نظام آموزش عالی کشور می‌باشد و تلاش شده است تا حتی‌‏الامکان مأموریت و راهبردهای دانشگاه مورد شرح و تبیین قرار گیرند.

بنابراین گزارش، جلد اول این سند (به سوی چشم‌انداز ۱۴۰۴) در ساختاری هم‌‏افزا با جلد دوم آن(برنامه راهبردی پنج‌‏ساله اول دانشگاه) تدوین شده است. جلد اول سند«به سوی چشم‌انداز» ناظر به افق بلندمدت (۱۴۰۴) است و در پی تبیین افق‏‌های تحول‌‏آمیز دانشگاه است و علاوه بر کارکرد درون‏‌دانشگاهی، دارای کارکرد برون‏‌دانشگاهی بوده و جهت‏‌گیری‏‌های کلان دانشگاه را در عرصه‏‌های مختلف مشخص می‏‌سازد، در حالی‌‏که جلد دوم سند «برنامه راهبردی» دارای افق میان‏‌مدت پنج‏ساله بوده و در پی ارائه راهبردها و اقدامات اجرایی مشخص برای برداشتن یکی از گام‏‌های دستیابی به این افق می‌‏باشد.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

اختلاف اراضی دانشگاه حل نشود استعفا می‌دهیم
اساتید وقت کافی برای آموزش دانشجویان پزشکی صرف نمی‌کنند
تغییر نام دانشکده خبر دانشگاه آزاد / راه اندازی «نیوز روم»
دانشجویان خارجی به اردوهای نوروزی می‌روند
عدم افزایش شهریه دانشگاه علمی کاربردی در سال ۹۴/ حذف ۱۰درصد رشته‌ها
سیستم درمان، فشار زیادی به آموزش در دانشگاه های پزشکی وارد می‌کند
افزایش خطاهای پزشکی با کشیک‌های سنگین در بیمارستان های آموزشی
نشست مشترک معاون فرهنگی و اجتماعی با ایثارگران وزارت علوم

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم