نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

برنامه راهبردی پنج ساله دانشگاه صنعتی شریف منتشر شد

سند تحول دانشگاه صنعتی شریف با هدف تبیین اهداف و ماموریت‌ها و ارائه راهبردهای تحول‌‎‏ساز این دانشگاه تدوین و چاپ شد.

به گزارش سرویس «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان(ایسنا)، سند تحول دانشگاه در دو جلد و با رویکرد دستیابی به اهداف سند چشم انداز ۱۴۰۴ جمهوری اسلامی ایران و برنامه پنج ساله دانشگاه پس از ماه‌ها تلاش و کوشش، تدوین و چاپ گردید.

این سند دارای ویژگی‏‌هایی چون استفاده از مطالعات و تجربیات مدیران و صاحب‏‌نظران، توجه توأمان به رویکردهای مأموریت‏‌گرایی و مزیت‌‏‏های رقابتی در تدوین راهبردها، عدم ورود به فرایند‏های جزئی اجرایی، توجه به نقاط اهرمی در ارائه راهبردها و تلاش برای گفتمان‏‌سازی و ارائه الگو برای نظام آموزش عالی کشور می‌باشد و تلاش شده است تا حتی‌‏الامکان مأموریت و راهبردهای دانشگاه مورد شرح و تبیین قرار گیرند.

بنابراین گزارش، جلد اول این سند (به سوی چشم‌انداز ۱۴۰۴) در ساختاری هم‌‏افزا با جلد دوم آن(برنامه راهبردی پنج‌‏ساله اول دانشگاه) تدوین شده است. جلد اول سند«به سوی چشم‌انداز» ناظر به افق بلندمدت (۱۴۰۴) است و در پی تبیین افق‏‌های تحول‌‏آمیز دانشگاه است و علاوه بر کارکرد درون‏‌دانشگاهی، دارای کارکرد برون‏‌دانشگاهی بوده و جهت‏‌گیری‏‌های کلان دانشگاه را در عرصه‏‌های مختلف مشخص می‏‌سازد، در حالی‌‏که جلد دوم سند «برنامه راهبردی» دارای افق میان‏‌مدت پنج‏ساله بوده و در پی ارائه راهبردها و اقدامات اجرایی مشخص برای برداشتن یکی از گام‏‌های دستیابی به این افق می‌‏باشد.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

لزوم بازنگری جدی در آموزش داروسازی عمومی
امیدواریم اتفاقات اخیر دانشگاه فردوسی موجب تحکیم استقلال دانشگاه شود
مصرانه پیگیر راه اندازی مرکز بین المللی دانشگاه پیام نور هستیم
برگزاری اولین آزمون استخدامی مشترک فراگیر دستگاه‌های اجرایی
آغاز ثبت نام اعتکاف مسجد دانشگاه تهران
ابلاغ آیین‌نامه جدید استعدادهای درخشان به دانشگاه‌ها+ جزییات تغییرات
دانشگاه های علوم پزشکی آموزش را فدای پژوهش های غیر کاربردی کرده اند
اعلام اولویت‌های کاری دانشگاه پیام نور در سال ۹۴

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم