www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

برنامه راهبردی پنج ساله دانشگاه صنعتی شریف منتشر شد

سند تحول دانشگاه صنعتی شریف با هدف تبیین اهداف و ماموریت‌ها و ارائه راهبردهای تحول‌‎‏ساز این دانشگاه تدوین و چاپ شد.

به گزارش سرویس «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان(ایسنا)، سند تحول دانشگاه در دو جلد و با رویکرد دستیابی به اهداف سند چشم انداز ۱۴۰۴ جمهوری اسلامی ایران و برنامه پنج ساله دانشگاه پس از ماه‌ها تلاش و کوشش، تدوین و چاپ گردید.

این سند دارای ویژگی‏‌هایی چون استفاده از مطالعات و تجربیات مدیران و صاحب‏‌نظران، توجه توأمان به رویکردهای مأموریت‏‌گرایی و مزیت‌‏‏های رقابتی در تدوین راهبردها، عدم ورود به فرایند‏های جزئی اجرایی، توجه به نقاط اهرمی در ارائه راهبردها و تلاش برای گفتمان‏‌سازی و ارائه الگو برای نظام آموزش عالی کشور می‌باشد و تلاش شده است تا حتی‌‏الامکان مأموریت و راهبردهای دانشگاه مورد شرح و تبیین قرار گیرند.

بنابراین گزارش، جلد اول این سند (به سوی چشم‌انداز ۱۴۰۴) در ساختاری هم‌‏افزا با جلد دوم آن(برنامه راهبردی پنج‌‏ساله اول دانشگاه) تدوین شده است. جلد اول سند«به سوی چشم‌انداز» ناظر به افق بلندمدت (۱۴۰۴) است و در پی تبیین افق‏‌های تحول‌‏آمیز دانشگاه است و علاوه بر کارکرد درون‏‌دانشگاهی، دارای کارکرد برون‏‌دانشگاهی بوده و جهت‏‌گیری‏‌های کلان دانشگاه را در عرصه‏‌های مختلف مشخص می‏‌سازد، در حالی‌‏که جلد دوم سند «برنامه راهبردی» دارای افق میان‏‌مدت پنج‏ساله بوده و در پی ارائه راهبردها و اقدامات اجرایی مشخص برای برداشتن یکی از گام‏‌های دستیابی به این افق می‌‏باشد.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

احداث ۱۰ خوابگاه دانشجویی در دانشگاه‎های علوم پزشکی کشور
دانشگاه امروز محور و موتور محرک توسعه اجتماعی و سیاسی کشور است
لغو اعزام کاروان‌های دانشگاهیان عمره گزار تا دهم فروردین
نقش نفت در برنامه‌های توسعه‌ای کشور بررسی می‌شود
تسلیت رئیس دانشگاه شریف به روحانی
ایجاد مقاطع ارشد و دکتری رشته های معماری داخلی در دانشگاه آزاد همدان
همکاری‌های دانشگاه‌های علوم پزشکی ایران و استرالیا گسترش می یابد
شرایط پذیرش در دانشگاه فرهنگیان در دستور کار شورای عالی آموزش و پرورش

یک نظر بگذارید

دسته‌ها

اين سايت را حمايت مي کنم