نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

برنامه دانشگاه پیام‌نور برای شایسته‌سالاری با شناسایی مدیران مستعد

سرپرست معاونت حقوقی، امور مجلس و هماهنگی اموراستانها دانشگاه پیام نور درباره انتصاب مدیران دانشگاه تاکید کرد که اگرچه مدیریت دانشگاه برای انتصاب مدیران به طور جد و به دور از هرگونه سیاسی کاری تاکید بر استعداد یابی دانشگاهی دارند، ولی ممکن است نتوانیم به همه ایدآل‌ها دست یابیم و همه استعدادها را شناسایی کنیم.

به گزارش سرویس «دانشگاهی» ایسنا، آریامنش همچنین گفت:‌ ازهمه کسانی که در خود توان مدیریتی می‌بینند درخواست می‌کنیم که رزومه کاری و توانمندی های خود را به این معاونت ارسال نمایند و از آنجائی که مهمترین اصل در انتصابات شایسته سالاری است مورد بررسی و مطالعه جدی قرار خواهد گرفت.

عضو شورای انتصابات دانشگاه پیام‌نور اضافه کرد: کسانی که برای مسئولیت معرفی می‌شوند باید شاخص های علمی، مدیریتی، فرهنگی و عمومی لازم را داشته باشند در غیر اینصورت اصرار بر انتصاب افرادی که فاقد شرایط مذکور باشند جز آسیب به اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی چیز دیگری در بر نخواهد داشت.

وی تاکید نمود که اندیشه‌های ملوک الطوایفی در سیاست‌های جدید دانشگاه جایگاهی ندارد و بدون شک برای رسیدن به یک دانشگاه مطلوب باید به جای به خود فکر کردن به فکر کشور باشیم.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

مرکز مشاوره دانشجویی دانشگاه تهران، ممتاز شد
اعزام دانشگاهیان به عتبات عالیات تا ۲۰ فروردین
معافیت مالیاتی خیرین آموزش عالی
اعزام نوروزی کاروان‌های دانشگاهی به عتبات عالیات
نشست مشترک معاون فرهنگی و اجتماعی با ایثارگران وزارت علوم
هیئت ممیزه دانشگاه شیراز اعلام کرد: اختلاف اراضی دانشگاه حل نشود استعفا می‌دهیم
راه‌اندازی دو رشته جدید در دانشگاه علوم پزشکی تهران
فردفرهنگی باید به دانش و آگاهی مجهز باشد/ نیروسازی برای انقلاب وظیفه معاونت فرهنگی است

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم