نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

برنامه دانشگاه پیام‌نور برای شایسته‌سالاری با شناسایی مدیران مستعد

سرپرست معاونت حقوقی، امور مجلس و هماهنگی اموراستانها دانشگاه پیام نور درباره انتصاب مدیران دانشگاه تاکید کرد که اگرچه مدیریت دانشگاه برای انتصاب مدیران به طور جد و به دور از هرگونه سیاسی کاری تاکید بر استعداد یابی دانشگاهی دارند، ولی ممکن است نتوانیم به همه ایدآل‌ها دست یابیم و همه استعدادها را شناسایی کنیم.

به گزارش سرویس «دانشگاهی» ایسنا، آریامنش همچنین گفت:‌ ازهمه کسانی که در خود توان مدیریتی می‌بینند درخواست می‌کنیم که رزومه کاری و توانمندی های خود را به این معاونت ارسال نمایند و از آنجائی که مهمترین اصل در انتصابات شایسته سالاری است مورد بررسی و مطالعه جدی قرار خواهد گرفت.

عضو شورای انتصابات دانشگاه پیام‌نور اضافه کرد: کسانی که برای مسئولیت معرفی می‌شوند باید شاخص های علمی، مدیریتی، فرهنگی و عمومی لازم را داشته باشند در غیر اینصورت اصرار بر انتصاب افرادی که فاقد شرایط مذکور باشند جز آسیب به اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی چیز دیگری در بر نخواهد داشت.

وی تاکید نمود که اندیشه‌های ملوک الطوایفی در سیاست‌های جدید دانشگاه جایگاهی ندارد و بدون شک برای رسیدن به یک دانشگاه مطلوب باید به جای به خود فکر کردن به فکر کشور باشیم.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

لزوم پرداختن اعضای هیات علمی دانشگاهها به آموزش الکترونیک
آئین نامه اداره خوابگاه‌های خصوصی و غیر دولتی به زودی ابلاغ می شود
کمک خیرین به دانشجویان بی‌بضاعت
مسؤلان، دانشجویان را ملزم به رعایت پوشش حرفه ای پزشکی کنند
حذف آزمون علوم پایه برای داروسازان ورودی مهر ۹۴ به بعد
تخصیص بیش از ۹۲ میلیارد ریال وام به دانشجویان علوم و تحقیقات
بازدید معاون اداری، مالی وزارت علوم از دانشگاه سیستان وبلوچستان
نتیجه کمیته تجدیدنظر بورسیه‌­ها اعلام نشده است

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم