نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

برنامه دانشگاه آزادبرای واحدآکسفورد/تاسیس واحدهای جدید درکشورهای اسلامی و فارسی زبان

معاون امور بین الملل دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به برنامه های معاونت بین الملل این دانشگاه در راستای تحقق شعار « اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی» از تاسیس واحدهای جدید در کشورهای اسلامی، همسایه و فارسی زبان و جذب دانشجویان خارجی خبر داد.

به گزارش سرویس دانشگاهی ایسنا، دکتر سید جواد انگجی با اشاره به بیش از سه دهه عمر با برکت این دانشگاه به عنوان یکی از بزرگترین دانشگاه های حضوری جهان، اظهار داشت: اعضای خانواده بزرگ این دانشگاه که شامل فارغ التحصیلان، دانشجویان، اساتید، کارمندان در بیش از ۴۵۰ واحد در سراسر کشور و واحدهای برون مرزی، می شوند، پتانسیل بسیار عظیمی هستندکه می توانند با عنایت خداوند و همت آحاد خانواده دانشگاه، بخش اعظمی از نارسایی های علمی فرهنگی و اقتصادی کشور را که موجب نگرانی مسوولین کشور، به ویژه مقام معظم رهبری شده است را برطرف کنند.

همچنین با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری و نام گذاری سال ۱۳۹۳ به عنوان سال «اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی»، خاطر نشان کرد: معاونت بین الملل که جزیی از پیکره عظیم دانشگاه آزاد اسلامی محسوب می شود، وظیفه دارد در جهت نیل به این هدف، با توجه به اهمیت موضوع، روابط علمی، فرهنگی و پژوهشی خود را، با در نظر گرفتن منافع ملی هر چه بیشتر، با دیگر کشورهای جهان گسترده تر کند که در این راستا توجه به مسایل اقتصادی و تجاری سازی پروژه ها در قالب همکاری های مشترک در صحنه بین الملل در اولویت قرار خواهد گرفت.

انگجی با بیان اینکه توسعه واحدهای برون مرزی از کارهایی است که در دستور کار معاونت امور بین الملل دانشگاه آزاد اسلامی قرار دارد، افزود: تاسیس واحدهای جدید به ویژه در کشورهای اسلامی، همسایه و فارسی زبان در اولویت کار ما قرار دارد.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه هدف از ایجاد این تعاملات بین المللی، جذب دانشجو از کشورهای دیگر است، اظهار داشت: این موضوع می تواند منجر به ارتقای وضعیت اقتصادی دانشگاه آزاد اسلامی شود.

انگجی همچنین با اشاره به تلاش دانشگاه آزاد اسلامی برای ایجاد همکاری های متقابل با کشورهایی که از نظر علمی صاحب فکر هستند و می توانند در توسعه و تعاملات علمی و طرح های پژوهشی یاری رسان باشند، تصریح کرد: در این راستا برنامه هایی داریم که به طور خاص از طریق واحد آکسفورد در انگلستان، مراوداتی با کشورهای اروپایی برقرار کنیم.

وی گفت: حضور فعال ما در مجامع بین المللی که صاحب نام هستند و می توانند در پیشرفت فعالیت های پژوهش محور دانشگاه موثر باشند، اهمیت زیادی دارد. گرچه ما در حال حاضر هم در هفت انجمن بین المللی جهان عضویت داریم.

معاون امور بین الملل دانشگاه آزاد همچنین افزود: معاونت بین الملل دانشگاه آزاد اسلامی، توجه به نیازهای پژوهشی عصر حاضر را که بتواند در رفع نیازهای کشور مؤثر باشد، استفاده از ظرفیت های آموزشی و پژوهشی ایرانیان خارج از کشور، بومی سازی پروژه های موفق در جهان، استفاده از ظرفیت سازمان های بین المللی از جمله سازمان ملل، یونسکو، ایسسکو و… را در جهت بین المللی کردن توانمندی های داخلی، جزو اهداف اصلی برنامه خود قرار داده است.

انگجی در پایان با تاکید بر لزوم همکاری میان صنعت و دانشگاه، اظهار داشت: واحدهای بین المللی که در مناطق ویژه اقتصادی قرار گرفته اند، می توانند با ایجاد همکاری متقابل با صنایعی که در این مناطق اقتصادی قرار دارد به تامین بخشی از هزینه های خود و دانشگاه و به توسعه و پیشرفت اقتصادی کشور کمک قابل توجهی کنند.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

آئین نامه اداره خوابگاه‌های خصوصی و غیر دولتی به زودی ابلاغ می شود
کمک خیرین به دانشجویان بی‌بضاعت
مسؤلان، دانشجویان را ملزم به رعایت پوشش حرفه ای پزشکی کنند
حذف آزمون علوم پایه برای داروسازان ورودی مهر ۹۴ به بعد
تخصیص بیش از ۹۲ میلیارد ریال وام به دانشجویان علوم و تحقیقات
بازدید معاون اداری، مالی وزارت علوم از دانشگاه سیستان وبلوچستان
نتیجه کمیته تجدیدنظر بورسیه‌­ها اعلام نشده است
آغاز ثبت نام اعتکاف در مسجد دانشگاه تهران

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم