نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

برنامه‌ها و چالش‌های حوزه پزشکی دانشگاه آزاد از زبان دکتر لاریجانی

دومین اجلاس هیأت مؤسس دانشگاه آزاد اسلامی در سال جاری به ریاست آیت اللّه هاشمی رفسنجانی و اعضاءِ هیأت مؤسس در محل دفتر مجمع تشخیص مصلحت نظام تشکیل شد.

به گزارش سرویس دانشگاهی ایسنا، در این نشست مهم ترین برنامه‌ها و اقدامات صورت پذیرفته در حوزه علوم پزشکی از سوی دکتر محمد باقرلاریجانی قائم مقام رئیس دانشگاه در حوزه علوم پزشکی مطرح و نقطه نظرات اعضاءِ هیأت موسس در این خصوص مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

دکتر لاریجانی مأموریت گرایی را مهم ترین رویکرد حوزه علوم پزشکی در دوره مدیریت جدید عنوان و بیان کرد این حوزه با لحاظ نمودن عموم اسناد بالادستی ملّی، فعالیّت های خود را در قالب نقشه توسعه علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی سازماندهی نموده است.

وی در این نشست ضمن قدردانی از زحمات مدیران پیشین دانشگاه در راستای گسترش کمی و کیفی حوزه علوم پزشکی، وضعیت تحصیلات تکمیلی در علوم پزشکی، وضعیت هرم هیأت علمی، بستر آموزش های بالینی، کیفیت واحدهای مجری رشته های علوم پزشکی و کیفیت داوطلبان ورودی دانشگاه را از مهم ترین چالش های حوزه علوم پزشکی در عرصه آموزش پزشکی شمرده و بیان کرد اقدامات مهمی در جهت رفع این چالش ها برداشته شده است.

رئیس شورای راهبردی علوم پزشکی دانشگاه، تعداد محدود مراکز تحقیقاتی و میزان نشریات بین‌المللی علوم پزشکی در دانشگاه را از موانع گسترش پژوهش در این عرصه خواند و اضافه کرد حوزه علوم پزشکی برای رفع این موانع، برنامه وسیعی برای راه‌اندازی حدود ۵۰ مرکز تحقیقاتی در حوزه علوم پزشکی نموده است. وی همچنین عنوان کرد ۱۴ مجله بین المللی نمایه شده درPUBMED به زودی در دانشگاه آزاد اسلامی راه‌اندازی خواهد شد. از سوی دیگر شبکه مجازی آزمایشگاه های دانشگاه با عضویت ۲۴۰ آزمایشگاه تحقیقاتی، از دیگر اقدامات مهم حوزه علوم پزشکی در این خصوص است.

دکتر لاریجانی وضعیت مراکز درمانی دانشگاه آزاد اسلامی را نیز نیازمند توجه دانست و عنوان کرد چالش های مهمی از جمله تأمین نیروی انسانی، تأمین مالی و ارتقای کیفیت خدمات در این زمینه وجود دارد. حوزه علوم پزشکی تلاش نموده با تسهیل و تسریع راه اندازی مراکز در حال ساخت و همچنین ارتقای استانداردهای درمانی در مراکز فعّال، زمینه را برای ارائه خدمات بهتر به جامعه فراهم نماید.

در ادامه قائم مقام رئیس دانشگاه به اقدامات حوزه علوم پزشکی در عرصه بین الملل اشاره و خاطر نشان کرد تفاهم نامه‌های مهّمی با مراکز معتبر دنیا به امضا رسیده که اجرایی شدن هر کدام زمینه حضور دانشگاه را در عرصه‌های جهانی بیش از پیش فراهم خواهد نمود.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد،‌ در پایان اعضاءِ هیأت مؤسس دانشگاه با مثبت شمردن روند تغییرات در حوزه علوم پزشکی، گسترش این حوزه را از مهمترین اولویت های دانشگاه در دوره حاضر دانسته و بر حمایت از اقدامات حوزه علوم پزشکی از سوی کلیه نهادهای داخل و خارج دانشگاه تأکید نمودند و قرار شد پیگیری های لازم برای توسعه و بهبود استانداردهای حوزه پزشکی به عمل آید و از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی درخواست شد، همکاری های لازم را در این مورد با دانشگاه آزاد اسلامی به عمل آورند.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

شرایط پذیرش در دانشگاه فرهنگیان در دستور کار شورای عالی آموزش و پرورش
ثبت‌نام ۸۷۹ هزار و ۴۳۱ داوطلب در آزمون سراسری ۹۴ /برگزاری کنکور ۲۱ خرداد
تحصیل مسن ترین دانشجوی علمی کاربردی در جهاددانشگاهی سمنان
کاهش سهمیه عمره دانشجویی
اعتراض شورای اسلامی شدن دانشگاه ها به مداخلات در فعالیت‌های دانشگاهها
درخواست اساتید دانشگاه‌های هنگ‌کنگ برای استقلال از چین
آموزش روش‌های پیشگیری از ایدز به دانشجویان
پیام تسلیت جامعه دانشگاهی به مناسبت درگذشت مادر روحانی

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم