نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

برنامه‌های کمیسیون توسعه پژوهش و آموزش عالی قرآنی زمینه‌ساز احیاء قرآن در عرصه علمی

دکتر محمد فرهادی وزیر علوم ، تحقیقات و فناوری گفت : اجرای برنامه‌های ملی کمیسیون توسعه پژوهش و آموزش عالی قرآنی زمینه‌ساز احیای امر قرآن در عرصه علمی کشور است .

به گزارش سرویس دانشگاهی ایسنا، دکتر فرهادی درپنجمین جلسه کمیسیون توسعه پژوهش و آموزش عالی قرآنی کشور در دولت یازدهم ضمن ابراز خرسندی و تقدیر از تلاش‌های صورت گرفته در راستای تدوین برنامه‌های ملی کمیسیون توسعه پژوهش و آموزش عالی قرآنی کشور و اقدامات مرتبط با جاری‌سازی آن اظهار داشت : : مطابق با مصوبه جلسه پیشین، کارگروه‌های تخصصی به عنوان بازوی اجرایی کمیسیون وظیفه راهبری برنامه‌ها ی ملی را بر عهده دارند.

وزیر علوم در ادامه افزود: به موازات کارگروه‌ها، کمیته تخصیص اعتبارات و نظارت بر اجرای برنامه‌های ملی به عنوان رکن دیگر تحقق برنامه‌های ملی با مأموریت اصلی پایش، ارزیابی و رصد اجرای برنامه‌ها ذیل کمیسیون نیز تشکیل خواهد شد.

رئیس کمیسیون توسعه پژوهش و آموزش عالی قرآنی کشور با تأکید بر لزوم اهتمام مدیران برنامه‌های ملی بر اجرای هر چه بهتر وظایف محوله اظهار داشت: بهره‌مندی از ظرفیت ملی کشور در هر دو سطح ستاد و صف برای اجرای برنامه‌های ملی نویدبخش احیای امر قرآن در نظام پژوهش و آموزش عالی قرآنی است.

وزیر علوم در بخش دیگری از سخنان خود ، با اشاره به مصوبات شورای توسعه فرهنگ قرآنی مبنی بر تخصیص اعتبارات به توسعه فرهنگ قرآنی و لزوم احتراز از هزینه‌کرد این بودجه در برنامه‌های جاری دستگاه‌ها، بودجه‌ریزی عملیاتی را به عنوان یکی از مطالبات اصلی قانون‌گذار برشمرد و افزود: آنچه برای کمیسیون توسعه پژوهش و آموزش عالی قرآنی کشور اهمیت دارد دستیابی به اهداف تعیین‌شده برای هر برنامه ملی و خرد پروژه‌های مرتبط است.

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، وی در ادامه گفت : در این راستا مدلی کارآمد با هدف تأمین نیازهای نظام توسعه فرهنگ قرآنی و اولویت‌های اسناد بالادستی و هم‌چنین ظرفیت‌پردازی برای نهادهای آکادمیک کشور طراحی شده که این مدل می‌تواند مبنای تخصیص بودجه قرآنی در سالیان آتی قرار گیرد.

دکتر فرهادی در بخش پایانی سخنان خود با اشاره به ارائه پیش‌نویس سند راهبردی توسعه پژوهش و آموزش عالی قرآنی، از همه نهادها و دستگاه‌های عضو کمیسیون و دیگر صاحب‌نظران مرتبط دعوت کرد تا با ارائه نظرات خود زمینه غنای هر چه بیشتر این سند ملی را فراهم آورند.

گفتنی است در این نشست رؤسای کارگروه های تخصصی کمیسیون توسعه پژوهش و آموزش عالی قرآنی به ارائه گزارش اقدامات انجام گرفته برای اجرایی‌سازی کلا ن برنامه‌های ملی و بین المللی مصوب جلسه قبلی این کمیسیون پرداختند.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

اختلاف اراضی دانشگاه حل نشود استعفا می‌دهیم
اساتید وقت کافی برای آموزش دانشجویان پزشکی صرف نمی‌کنند
تغییر نام دانشکده خبر دانشگاه آزاد / راه اندازی «نیوز روم»
دانشجویان خارجی به اردوهای نوروزی می‌روند
عدم افزایش شهریه دانشگاه علمی کاربردی در سال ۹۴/ حذف ۱۰درصد رشته‌ها
سیستم درمان، فشار زیادی به آموزش در دانشگاه های پزشکی وارد می‌کند
افزایش خطاهای پزشکی با کشیک‌های سنگین در بیمارستان های آموزشی
تداوم مسمومیت دانشجویان دانشگاه شیراز

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم