نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

برنامه‌های ویژه وزارت بهداشت برای کیفی‌سازی خوابگاه‌ها

مدیرکل امور دانشجویان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: ما قصد داریم خوابگاهی برای دانشجویان علوم پزشکی فراهم کنیم که از نظر کیفیت با خدمات یک هتل سه ستاره برابری کند و امکان دسترسی به انواع خدمات رفاهی برای دانشجویان ساکن فراهم باشد.

دکتر نبی مطلبی در گفت‌وگو با خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در مورد مشکلات خوابگاه‌ها اظهار کرد: در حال حاضر خوابگاه‌های دانشگاه‌های علوم پزشکی بدون مشکل نیست. ما قصد داریم خوابگاه‌ها را طوری ساماندهی کنیم که در شان دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی باشد. در واقع یک طرح خوابگاه مطلوب داریم که طبق آن الگوی خوابگاه استاندارد را طراحی کنیم که برای آن ۴۰ الی ۵۰ مطالعه پژوهشی باید انجام شود. در این مطالعات تطبیقی و پژوهشی همه جوانب خوابگاه‌ها ایدآل مطالعه شده و علاوه بر مطالعه شاخص های خوابگاه‌های دانشگاههای داخل و خارج از کشور، الگوهای ایرانی- اسلامی در طرح نهایی اعمال خواهد شد است.

مدیرکل امور دانشجویان وزارت بهداشت دبا بیان اینکه در حال حاضر ۱۷۰ هزار دانشجو در رشته‌های علوم پزشکی مشغول به تحصیل هستند، افزود:۷۰ هزار نفر از این دانشجویان در خوابگاه‌ها سکونت دارند. دانشگاه‌های علوم پزشکی به طور کلی دارای ۴۲۲ خوابگاه هستند که ۴۰۳ عدد آنها متعلق به مجردین و ۱۵ عدد آنها متعلق به ۶۵۲ خانواده دانشجو است.

دکتر مطلبی با بیان اینکه فضای خوابگاه‌های دانشگاه‌های علوم پزشکی در سطح کشور نزدیک به یک میلیون متر مربع است، گفت: سرانه خوابگاه‌های مجردی ۱۳٫۷ متر مربع است که کمیت آن نزدیک به شاخص استانداردهای جهانی است اما از نظر کیفیت با استانداردهای جهانی فاصله دارد. خوابگاه‌های متاهلین بین ۳۵ تا ۱۲۰ متر است که میانگین آن ۶۲ متر مربع می‌شود.

وی در ادامه از وجود ۱۳۶ فقره اماکن دانشجویی نیمه تمام خبر داد و گفت: در حال حاضر ۵۵ خوابگاه نیمه تمام وجود دارد که قصد نداریم تا اتمام آنها پروژه جدیدی را شروع کنیم مگر آنکه بودجه خاصی از طرف خیرین یا بخش خصوصی برای این هدف در نظر گرفته شود. اگر بتوانیم تا یک الی دو سال آینده این پروژه ها را به اتمام برسانیم، ۱۵ هزار ظرفیت تخت خوابگاهی، ۱۱ غذاخوری دانشجویی، ۲۷ فضای ورزشی، ۱۰ آمفی‌تئاتر به فضای دانشجویی ما اضافه خواهد شد.

مدیرکل امور دانشجویان وزارت بهداشت بر اهمیت وجود خیرین برای رفع مشکل کمبود بودجه تاکید کرد و گفت: در مسائل خوابگاهی به وجود خیرین به شدت نیاز داریم. ثواب خوابگاه‌سازی برای خیرین کمتر از مسجد، مدرسه و درمانگاه‌سازی نیست. در حال حاضر ۱۳ مسجد و نمازخانه و ۲۰ کتابخانه نیمه تمام وجود دارد. یعنی به طور کلی ۴۴۰ هزار متر مربع فضای دانشجویی نیمه تمام وجود دارد که برای اتمام آن به ۳۸۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم. ما از خیرین و بخش خصوصی دعوت می‌کنیم که ما را در این راستا کمک کنند.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

شرایط پذیرش در دانشگاه فرهنگیان در دستور کار شورای عالی آموزش و پرورش
ثبت‌نام ۸۷۹ هزار و ۴۳۱ داوطلب در آزمون سراسری ۹۴ /برگزاری کنکور ۲۱ خرداد
تحصیل مسن ترین دانشجوی علمی کاربردی در جهاددانشگاهی سمنان
کاهش سهمیه عمره دانشجویی
اعتراض شورای اسلامی شدن دانشگاه ها به مداخلات در فعالیت‌های دانشگاهها
درخواست اساتید دانشگاه‌های هنگ‌کنگ برای استقلال از چین
تدریس رشته «مطالعه آکادمیک نینجاها» در یک دانشگاه ژاپنی
آموزش روش‌های پیشگیری از ایدز به دانشجویان

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم