نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

برنامه‌های تدوین شده دانشگاه‌ها نیاز به بازنگری دارد

نشست شورای دانشگاه تبریز با حضور دکتر مجتبی شریعتی نیاسر، معاون آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به منظور هم اندیشی برای ارتقای برنامه‌های آموزشی دانشگاه ها در این دانشگاه برگزار شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه آذربایجان شرقی، رییس دانشگاه تبریز در این آیین با اشاره به پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های این دانشگاه در زمینه‌های مختلف این دانشگاه گفت: دانشگاه تبریز برند آذربایجان و به ویژه شهر تبریز است و در امتداد دانشگاه ربع رشیدی بوجود آمده که ۷۰۰ سال پیش این دانشگاه با رویکرد بین المللی و دانش بنیان در تبریز تاسیس شده بود.

محمدرضا پورمحمدی، در ادامه با اشاره به سابقه درخشان دانشگاه تبریز افزود: این دانشگاه در قبل و بعد از انقلاب در همه عرصه‌های فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و اقتصادی حضور فعالی داشته است که می توان نمود بارز آن را به عینه در زمینه‌های مختلف مشاهده کرد.

وی همچنین با اشاره به موفقیت‌های علمی و اجرایی دانشگاه گفت: بر اساس رتبه‌بندی جدید دانشگاه لایدن در سال ۲۰۱۴، دانشگاه تبریز رتبه ۴۹۲ دنیا، ۶۳ آسیا و دوم ایران را کسب کرده و در رتبه بندی اخیر پایگاه استنادی جهان اسلام رتبه ۹ کشوری در رشته های علوم پایه و فنی مهندسی و جایگاه پنجم را در حوزه کشاورزی بدست آورده و در جهان اسلام نیز رتبه‌های ۲۱ الی ۲۵ را کسب کرده است.

رییس دانشگاه تبریز اضافه کرد: در حال حاضر بیش از ۲۱ هزار دانشجو در ۱۱۵ رشته در مقطع کارشناسی، ۲۵۰ رشته در مقطع کارشناسی ارشد و بیش از صد رشته در مقطع دکترا در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند که از این تعداد ۴۰ درصد آنها در مقطع تحصیلات تکمیلی می باشد.

عبدالرحیم نوه ابراهیم، مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی آموزش عالی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری نیز در این مراسم با تاکید بر اینکه بایستی همه برنامه ریزی ها با مشارکت دانشگاه ها و اساتید به سرانجام برسد، تصریح کرد: این امر موجب شتاب بیشتر و جامع تر شده و تدوین برنامه عملیاتی با یک سند راهبردی مدون می‌شود.

به گفته وی، برنامه‌های تدوین شده دانشگاه ها نیاز به بازنگری دارد که باید این برنامه ها با توجه به شرایط امروز جامعه ما به روز رسانی و دوباره تدوین شود که در این خصوص ۱۰ دانشگاه برتر کشور می توانند نقش تعیین کننده‌ای داشته باشند.

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی آموزش عالی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در ادامه اضافه کرد: ما از طرح ها و برنامه های تدوین و کارشناسی شده دانشگاه استقبال می کنیم و در برنامه‌ریزی آموزشی از همفکری و هم اندیشی بسیاری از اساتید دانشگاه ها استفاده خواهیم کرد.

انتهای پیام

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم