نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

بررسی سوابق دانشجویان بورسیه دکتری نیازمند مجوز قانونی است

معاون آموزشی دانشگاه فردوسی مشهد با اشاره به مشکلات مربوط به بورسیه‌های غیرقانونی دولت دهم، اظهارکرد: بررسی سوابق دانشجویان بورسیه دانشگاه فردوسی نیازمند مجوز قانونی است.

دکتر محمدرضا هاشمی در گفت‌وگو با خبرنگار«دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)- منطقه خراسان، با بیان اینکه باید آیتم‌های مشکوک از سوی وزارت‌خانه به ما اعلام شود، اظهارکرد: تاکنون درباره سوابق دانشجویان بورسیه این دانشگاه پیگیری نداشتیم، چراکه هیچ پرونده‌ای از این دانشجویان در اختیار ما باقی نمانده است.

وی ادامه داد: اگر وزارت‌خانه دستور پیگیری به ما بدهد، موارد مشکوک را بازبینی خواهیم کرد.

هاشمی با اشاره به اینکه در بررسی سوابق دانشجویان، اصل برائت جاری است، تصریح کرد: اصل برای ما در بررسی سوابق دانشجویان بورسیه، برائت است و اگر شاکی خصوصی و یا عمومی در این زمینه وجود داشته باشد، ملزم به پیگیری هستیم.

معاون آموزشی دانشگاه فردوسی مشهد اضافه کرد: در این زمینه دانشگاه نمی‌تواند قانونا کاری کند و شخصا نیز این حق را نداریم، برای کسانی که به خارج از کشور بورسیه شده‌اند مشکل ایجاد کنیم چراکه این مسایل برای این افراد تشنج‌زا خواهد بود و آن‌ها را دچار مشکل خواهد کرد.

وی در واکنش به این مطلب که «با بازگشت این دانشجویان بسیاری از آن‌ها عضو هیات‌های علمی دانشگاه‌ها خواهند شد و این روند ادامه پیدا خواهد کرد» گفت: هنگامی که دانشجویان بورسیه به کشور باز می‌گردند باز هم تحت نظارت دانشگاه‌ها هستند و دانشگاه‌های پذیرنده می‌توانند از این طریق مانع ورود عناصر اشکال‌دار به دانشگاه شوند.

هاشمی در بخش دیگری از این گفت‌وگو در خصوص شرایط این دانشگاه برای اعزام بورسیه به خارج از کشور خاطرنشان کرد: فعلا بورسیه از اولویت‌های دانشگاه ما نیست و اگر شرایط ویژه باشد از بین نخبگان دانشجو برای هیات‌های علمی، عضو انتخاب خواهیم کرد.

وی افزود: اولویت ما برای انتخاب هیات علمی از داخل است.

معاون آموزشی دانشگاه فردوسی مشهد تصریح کرد: برای اعزام دانشجو به خارج از کشور دو حالت وجود دارد؛ یا ما به دکتری آن رشته نیاز داریم که دانشجو بورس می‌کنیم و یا به آن نیازی نداریم؛ در حال حاضر رشته‌های کمی هستند که دکتری آن در کشور وجود ندارد.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

شرایط پذیرش در دانشگاه فرهنگیان در دستور کار شورای عالی آموزش و پرورش
ثبت‌نام ۸۷۹ هزار و ۴۳۱ داوطلب در آزمون سراسری ۹۴ /برگزاری کنکور ۲۱ خرداد
تحصیل مسن ترین دانشجوی علمی کاربردی در جهاددانشگاهی سمنان
اعزام کاروان دانشگاهیان به عتبات عالیات تا ۲۰ فروردین
کاهش سهمیه عمره دانشجویی
اعتراض شورای اسلامی شدن دانشگاه ها به مداخلات در فعالیت‌های دانشگاهها
درخواست اساتید دانشگاه‌های هنگ‌کنگ برای استقلال از چین
آموزش روش‌های پیشگیری از ایدز به دانشجویان

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم