نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

بررسی تاسیس اداره خوابگاه های غیردولتی در نشست معاونان دانشجویی

بیست و دومین نشست معاونان دانشجویی و فرهنگی دانشگاه‌های منطقه ۲ کشور با محوریت بررسی “اجرائی نمودن سیاستهای کلی اصل ۴۴ قانون برنامه پنجم”، در حوزه دانشجویی در دانشگاه تبریز برگزار شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه آذربایجان شرقی، رییس دانشگاه تبریز در این نشست مهم ترین رسالت دانشجو را تحصیل و فعالیت علمی خواند و گفت: حوزه دانشجویی دانشگاه‌ها پشتیبانی فعالیت آموزشی و پژوهشی را برعهده دارد و باید تمام امکانات و توان خود را جهت فراهم آوردن محیطی آرام و بدون دغدغه برای تحصیل دانشجویان بکار گیرد.

محمدرضا پور محمدی، با اشاره به اختصاص امکانات و تسهیلات مناسب برای تحصیل دانشجویان در کشور ایران نسبت به دیگر کشورها، افزود: دانشجویان باید قدر این نعمت‌ها را بدانند و با فعالیت‌های علمی و پژوهشی خود، در اعتلای کشور سهیم باشند.

حسین امامعلی پور، دبیر شورای معاونان دانشجویی منطقه دو کشور، نیز در این مراسم محورهای این نشست را هم اندیشی در خصوص دستور العمل اجرائی تاسیس اداره خوابگاه های دانشجویی غیر دولتی، ایجاد رستورانهای خصوصی در دانشگاه‌ها، ساماندهی مجوز خوابگاه های خودگردان و همچنین ارائه پیشنهادات بخش دانشجویی برای برنامه ششم توسعه، عنوان کرد.

محمدرضا حسین زاده، معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تبریز نیز، ضمن تاکید بر برگزاری باشکوه روز ۱۶ آذر، از برگزاری برنامه های متنوع در دانشگاه تبریز خبر داد و گفت: این معاونت در نظر دارد تا با برگزاری برنامه‌هایی همچون تجلیل از دانشجویان المپیادی، تجلیل از رتبه های زیر ۵۰۰ کنکور و تقدیر از فعالان کانون ها و انجمن ها، نقش پر رنگی در بزرگداشت روز دانشجو داشته باشد.

در ادامه این نشست، معاونان دانشجویی منطقه ۲ کشور به ارایه نکته نظرات و دیدگاه های خود در خصوص دستور نشست پرداختند.

بر اساس این گزارش، این نشست با حضور ۱۱ دانشگاه از استان های آذربایجان شرقی(تبریز، صنعتی سهند، شهید مدنی آذربایجان، هنر اسلامی ، بناب و مراغه)، آذربایجان غربی، (ارومیه، صنعتی ارومیه)، اردبیل( محقق اردبیلی) و زنجان(تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان، زنجان) برگزار شد.

دبیرخانه معاونان دانشجویی دانشگاه های منطقه ۲ کشور در دانشگاه تبریز مستقر می باشد و حسین امامعلی پور، معاون دانشجویی دانشگاه تبریز دبیر شورای معاونان دانشجویی منطقه دو کشور است.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

شرایط پذیرش در دانشگاه فرهنگیان در دستور کار شورای عالی آموزش و پرورش
ثبت‌نام ۸۷۹ هزار و ۴۳۱ داوطلب در آزمون سراسری ۹۴ /برگزاری کنکور ۲۱ خرداد
تحصیل مسن ترین دانشجوی علمی کاربردی در جهاددانشگاهی سمنان
کاهش سهمیه عمره دانشجویی
اعتراض شورای اسلامی شدن دانشگاه ها به مداخلات در فعالیت‌های دانشگاهها
درخواست اساتید دانشگاه‌های هنگ‌کنگ برای استقلال از چین
آموزش روش‌های پیشگیری از ایدز به دانشجویان
پیام تسلیت جامعه دانشگاهی به مناسبت درگذشت مادر روحانی

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم