نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

برداشت پنبه، دانشگاه‌ها و مدارس ازبکستان را تعطیل کرد

شروع فصل برداشت پنبه در ازبکستان و بسیج عمومی دولت برای برداشت این محصول، دبیرستان‌ها و دانشگاه‌ها را تعطیل و استادان، دانشجویان و دانش‌آموزان را مجبور به حضور در مزارع پنبه کرد.

به گزارش سرویس دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، ائتلاف کارگری و حقوق بشری «جنبش پنبه» اعلام کرد: با شروع فصل برداشت پنبه بسیاری از موسسات آموزشی در بخش‌هایی از ازبکستان به کلی تعطیل شده‌اند تا استادان و آموزگاران با حضور اجباری در مزارع اصلی پنبه اعلام شده از سوی دولت به برداشت این محصول اقدام کنند. این در حالی است که دولت امسال پزشکان و پرستاران را نیز ملزم به حضور در مزارع پنبه کرده و بیماران به حال خود رها شده‌اند تا محصول پنبه از مزارع برداشت شوند.

مقامات دولتی همچنین شهروندان آسیب‌پذیر، دانش‌آموزان، بزرگسالان شاغل در بخش‌های دولتی و دانشجویان و استادان را مجبور کرده‌اند تا در مزارع پنبه حاضر شوند. دولت آنها را با خشونت‌های فیزیکی، اخراج از کار، قطع مزایا و حقوق اجتماعی و حتی قطع حقوق بازنشستگی تهدید کرده است.

به گزارش ایسنا به نقل از یونیورسیتی ورلدنیوز، ازبکستان یک کشور خشک در آسیای مرکزی است که پنبه در آن یک محصول استراتژیک به شمار می‌رود. این کشور تنها دولت جهان است که مسئولان آن با کارگران مانند برده رفتار می‌کنند و بیش از دو میلیون نفر شامل کودکان را در فصل برداشت پنبه وادار به حضور در مزارع می‌کنند که بنابر اعلام فعالان اجتماعی به این افراد یا پولی داده نمی‌شود یا دستمزد اندکی پرداخت می‌شود.

«فیشر دالی»، دبیرکل جنبش پنبه می‌گوید: تاکنون در بسیج عمومی برداشت پنبه هیچ موردی از مرگ و میر گزارش نشده اما ۲۹ دانشجو در جنوب ازبکستان که سوار بر خودروی حمل پنبه بودند در یک تصادف رانندگی آسیب دیدند. اما سال گذشته در فصل برداشت محصول پنبه ۱۱ نفر از جمله یک پسربچه شش ساله جان خود را از دست دادند.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

شرایط پذیرش در دانشگاه فرهنگیان در دستور کار شورای عالی آموزش و پرورش
ثبت‌نام ۸۷۹ هزار و ۴۳۱ داوطلب در آزمون سراسری ۹۴ /برگزاری کنکور ۲۱ خرداد
تحصیل مسن ترین دانشجوی علمی کاربردی در جهاددانشگاهی سمنان
کاهش سهمیه عمره دانشجویی
اعتراض شورای اسلامی شدن دانشگاه ها به مداخلات در فعالیت‌های دانشگاهها
درخواست اساتید دانشگاه‌های هنگ‌کنگ برای استقلال از چین
لزوم پرداختن اعضای هیات علمی دانشگاهها به آموزش الکترونیک
آموزش روش‌های پیشگیری از ایدز به دانشجویان

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم