نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

برخی از خوابگاه‌های دانشگاه زنجان، استاندارد نیست

معاون فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی زنجان پراکندگی و غیراستاندارد بودن برخی از خوابگاه‏‌ها را از مشکلات عدیده این دانشگاه دانست و گفت: با تشکیل کمیته استانداردسازی فضاهای خوابگاهی در معاونت فرهنگی، نسبت به رفع این مشکلات اقدام شده است.

به گزارش خبرنگار«دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) -منطقه زنجان، مهران محسنی در نشست مطبوعاتی که در راستای گرامی‌داشت هفته خوابگاه‌‏های دانشجویی با شعار «منطقی‌سازی ارایه امکانات رفاهی دانشجویان»، اظهارکرد: یکی از ارکان اصلی دانشگاه‎ها، دانشجو است که برای فعالیت خوب این رکن، مسئولان دانشگاه باید امکانات لازم را فراهم کنند تا رشد فرهنگی صورت گیرد. همچنین مسایل رفاهی دانشجویان یکی از مباحث مهمی است که نیازمند توجه بیشتر می‎باشد.

وی افزود: در حال حاضر در گزینش دانشجویان، بومی‎گزینی یک اصل مهم و غیرقابل انکار است که در سطح کشور اجرا می‌شود، اما با این حال بازهم تعدادی از دانشجویان غیربومی در دانشگاه‎ها پذیرش می‎شوند که تامین امکانات برای این افراد از اهم وظایف معاونت فرهنگی است، از همین رو هفته‎‏ای به نام هفته خوابگاه‎ها تعیین شده است که از۲۰ تا ۲۶ اردیبهشت ماه جاری برنامه‎های مختلفی در این خصوص برگزار می‌شود.

محسنی با اشاره به نام‎گذاری ایام این هفته به یک موضوع خاص، تصریح کرد: شعار کلی این هفته منطقی‎سازی ارایه خدمات خواهد بود، اما برای هر روز نیز یک شعار نظیر خوابگاه و مدیریت بهتر، خوابگاه و مشارکت دانشجویی، خوابگاه و بهداشت روحی و روانی و … در نظر گرفته شده است و با توجه به همین شعارها برنامه‎هایی همچون مسابقه پرورش گل و گیاه، برگزاری ۶ کارگاه آموزشی در مورد مهارت‎های پیش از ازدواج، برگزاری کارگاه‏‎های آموزشی برای متصدیان خوابگاه‎ها و… در این هفته خواهیم داشت.

معاون فرهنگی دانشگاه علوم‌پزشکی زنجان با اشاره به استقرار اتاق فرهنگ در خوابگاه‎ها، عنوان کرد: برگزاری مراسم اعتکاف، سخنرانی و برپایی کرسی‎های آزاداندیشی با محوریت سبک زندگی در دستور کار است، همچنین با مشارکت اداره کل میراث فرهنگی استان اتاق فرهنگ را در خوابگاه‎های نمونه دانشگاه فعال خواهیم کرد.

وی درباره انواع خوابگاه‌های تحت مدیریت این دانشگاه، یادآور شد: دو نوع خوابگاه دولتی و خودگردان وجود دارد که در بخش دولتی ۶ باب برای برادران و ۴ باب خوابگاه برای خواهران دایر است و در بخش خودگردان نیز ۴ باب برای خواهران و ۳ باب برای برادران راه‌اندازی شده است که معاونت فرهنگی تنها بر خوابگاه‎های خودگردان وظیفه نظارت را دارد و در قبال سایر موارد مسئولیتی ندارد.

محسنی خاطرنشان کرد: سرانه فضای خوابگاه‎ها ۷۳٫۶ درصد است که رقم متوسطی است که با توجه به اهمیت وجود خوابگاه‏‌ها ریاست دانشگاه و معاونت فرهنگی دانشگاه طی برنامه‎ای از مجمع خیرین درخواست مساعدت برای تجهیز و ساخت خوابگاه‎های علوم پزشکی خواهد داشت.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

تاسیس دانشکده کارآفرینی در دانشگاه هنر اصفهان
توجه به همکاری های بین الملل، اولویت سال ۹۴ دانشگاه امیرکبیر
ضرورت تقویت دفاتر ارزیابی عملکرد در دانشگاه های علوم پزشکی از طریق آموزش
رئیس دانشگاه شهیدبهشتی به رئیس جمهور تسلیت گفت
تلاش دانشگاه فردوسی برای رفع مشکلات نشریات دانشجویی
انتشار کلید سئوالات آزمون های جامع علوم پایه، دندانپزشکی و داروسازی
کیفی سازی و حفظ فضاهای موجود درقالب تجمیع، هدف سال آینده دانشگاه آزاد
مرکز مشاوره دانشجویی دانشگاه تهران، ممتاز شد

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم