نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

برخی از خوابگاه‌های دانشگاه زنجان، استاندارد نیست

معاون فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی زنجان پراکندگی و غیراستاندارد بودن برخی از خوابگاه‏‌ها را از مشکلات عدیده این دانشگاه دانست و گفت: با تشکیل کمیته استانداردسازی فضاهای خوابگاهی در معاونت فرهنگی، نسبت به رفع این مشکلات اقدام شده است.

به گزارش خبرنگار«دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) -منطقه زنجان، مهران محسنی در نشست مطبوعاتی که در راستای گرامی‌داشت هفته خوابگاه‌‏های دانشجویی با شعار «منطقی‌سازی ارایه امکانات رفاهی دانشجویان»، اظهارکرد: یکی از ارکان اصلی دانشگاه‎ها، دانشجو است که برای فعالیت خوب این رکن، مسئولان دانشگاه باید امکانات لازم را فراهم کنند تا رشد فرهنگی صورت گیرد. همچنین مسایل رفاهی دانشجویان یکی از مباحث مهمی است که نیازمند توجه بیشتر می‎باشد.

وی افزود: در حال حاضر در گزینش دانشجویان، بومی‎گزینی یک اصل مهم و غیرقابل انکار است که در سطح کشور اجرا می‌شود، اما با این حال بازهم تعدادی از دانشجویان غیربومی در دانشگاه‎ها پذیرش می‎شوند که تامین امکانات برای این افراد از اهم وظایف معاونت فرهنگی است، از همین رو هفته‎‏ای به نام هفته خوابگاه‎ها تعیین شده است که از۲۰ تا ۲۶ اردیبهشت ماه جاری برنامه‎های مختلفی در این خصوص برگزار می‌شود.

محسنی با اشاره به نام‎گذاری ایام این هفته به یک موضوع خاص، تصریح کرد: شعار کلی این هفته منطقی‎سازی ارایه خدمات خواهد بود، اما برای هر روز نیز یک شعار نظیر خوابگاه و مدیریت بهتر، خوابگاه و مشارکت دانشجویی، خوابگاه و بهداشت روحی و روانی و … در نظر گرفته شده است و با توجه به همین شعارها برنامه‎هایی همچون مسابقه پرورش گل و گیاه، برگزاری ۶ کارگاه آموزشی در مورد مهارت‎های پیش از ازدواج، برگزاری کارگاه‏‎های آموزشی برای متصدیان خوابگاه‎ها و… در این هفته خواهیم داشت.

معاون فرهنگی دانشگاه علوم‌پزشکی زنجان با اشاره به استقرار اتاق فرهنگ در خوابگاه‎ها، عنوان کرد: برگزاری مراسم اعتکاف، سخنرانی و برپایی کرسی‎های آزاداندیشی با محوریت سبک زندگی در دستور کار است، همچنین با مشارکت اداره کل میراث فرهنگی استان اتاق فرهنگ را در خوابگاه‎های نمونه دانشگاه فعال خواهیم کرد.

وی درباره انواع خوابگاه‌های تحت مدیریت این دانشگاه، یادآور شد: دو نوع خوابگاه دولتی و خودگردان وجود دارد که در بخش دولتی ۶ باب برای برادران و ۴ باب خوابگاه برای خواهران دایر است و در بخش خودگردان نیز ۴ باب برای خواهران و ۳ باب برای برادران راه‌اندازی شده است که معاونت فرهنگی تنها بر خوابگاه‎های خودگردان وظیفه نظارت را دارد و در قبال سایر موارد مسئولیتی ندارد.

محسنی خاطرنشان کرد: سرانه فضای خوابگاه‎ها ۷۳٫۶ درصد است که رقم متوسطی است که با توجه به اهمیت وجود خوابگاه‏‌ها ریاست دانشگاه و معاونت فرهنگی دانشگاه طی برنامه‎ای از مجمع خیرین درخواست مساعدت برای تجهیز و ساخت خوابگاه‎های علوم پزشکی خواهد داشت.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

اعزام کاروان دانشگاهیان به عتبات عالیات تا ۲۰ فروردین
بهره برداری از ساختمان جدید دانشکده پزشکی تا سه سال آینده
پورتال جذب هیات علمی دانشگاه تهران مستقل عمل نمی کند
اعتراض شورای اسلامی شدن دانشگاه ها به دخالت مراجع غیر دانشگاهی
دولت تاکنون مصوبه‌ای در خصوص اراضی دانشگاه شیراز نداشته است
ساخت ۱۰ خوابگاه مطلوب و استاندارد در سال آینده/ تدوین دانشنامه برخطر سلامت
پیام تسلیت وزیرعلوم به رئیس جمهور
رتبه‌بندی دانشگاه‌های مشهور جهان در ۲۰۱۵

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم