نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

برخورد شدید با دانشجویان متخلف در نیوزیلند

خرید پروژه‌های درسی، امضای جعلی و استفاده از تلفن همراه در امتحانات، بیشترین موارد تخلفات دانشجویان نیوزیلند را در سال تحصیلی گذشته تشکیل می‌دهند.

به گزارش سرویس «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، دانشجویان متخلفِ دانشگاه‌های نیوزیلند با شدیدترین جریمه‌ها از مجازات‌هایی نظیر اخراج و تعلیق گرفته تا جریمه نقدی ۶۰۰ دلاری و یا دریافت نمره صفر مواجه شده‌اند. همچنین این آمار نشان‌دهنده تفاوت فاحش در تعداد تقلب‌های اخذ شده در دانشگاه‌های مختلف این کشور است. به عنوان مثال، دانشگاه «وایکاتو» که از نظر تعداد دانشجو یکی از کوچکترین دانشگاه‌های این کشور محسوب می‌شود در سال تحصیلی گذشته شاهد ۲۵۴ مورد پرونده تخلفات علمی بوده اما دانشگاه «کانتربری» تنها ۱۷ پرونده تخلف داشته که این اختلاف فاحش، نشان‌دهنده تفاوت‌های رویکردی است که دانشگاه‌های مختلف در بحث برخورد با تخلف اعمال می‌کنند.

به گزارش ایسنا به نقل از روزنامه نیوزیلند هرالد، سخنگوی دانشگاه کانتربری در مورد دلیل پایین بودن آمار تقلب در این دانشگاه در مقایسه با دانشگاه کوچک وایکاتو گفت: دلیل این مساله هوشیاری دائم کارکنان و اعمال قوانین سختگیرانه شامل جریمه‌های نقدی سنگین است.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

بیست و سومین جشنواره تقدیر از برگزیدگان کتاب سال دانشگاهی برگزار شد
تحصیل ۲۸ هزار دانشجو در دانشگاه​های دولتی خوزستان
بیانیه وزارت علوم به مناسبت روز ملی راهیان نور
راه اندازی سیستم اتوماسیون خوابگاه‌ها در دانشگاه شهید چمران
تقدیر از بازنشستگان دانشگاه الزهرا با کاشت نهال
تخصیص ۷۰۰ میلیارد تومانی به طرح‌های عمرانی دانشگاه آزاد در سال آینده
تدریس جراحی مغز و اعصاب از راه دور به دانشجویان افغانستان
پیش‎بینی اختصاص ۵ میلیارد تومانی به دانشکده‎های قرآنی در دست ساخت

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم