نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

برای قدرتمندبودن باید دانش را در مردم نهادینه کنیم

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد اسلامی با تاکید بر اینکه برای قدرتمند بودن باید دانش را در جمعیت کشور نهادینه کنیم، اظهار کرد: ایجاد قدرت به جز از طریق علم ممکن نیست که دانشگاه آزاد در این راستا نقش آفرین بوده است.

به گزارش سرویس دانشگاهی ایسنا، دکتر حسین غریبی در همایش معاونان آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی که به میزبانی واحد نجف آباد برگزار شد، با تبریک میلاد پیامبر اسلام(ص) و امام جعفر صادق(ع) و قدردانی از مسئولان وزرات علوم و نمایندگان مجلس به خاطر حضور در مراسم اختتامیه گفت: تصمیم و تلاش ما بر این است که در کنار همدیگر و با همراهی مردم دانشگاهی را بسازیم که نویدبخش یکی از بهترین دانشگاههای جهان باشد اگر به دنبال این مهم هستیم باید زحمت بکشیم و باید در این را تحمل داشته باشیم و در کنار صبوری، این مهم شدنی است و من امیدوار هستم و این خیال‌پردازی نیست.

وی همدلی میان دانشگاه آزاد اسلامی و وزارت علوم را حاصل دانش و علم دانشگاهیان دانست و افزود: در عرصه علم جایی برای اختلاف نیست، معنی وفاق ایجادشده میان دانشگاه و وزارت علوم، حضور مدیران کل وزارت علوم در این همایش با وجود برخی مشکلات است و این همراهی نشان‌دهنده پشتیبانی آنان از دانشگاه آزاد است که این خود نویدبخش حل مشکلات دانشگاه است.

وی همچنین تصریح کرد: حضور دو تن از نمایندگان مجلس شورای اسلامی از جمله رئیس کمیته آموزش کمیسیون آموزش و تحقیقات در اختتامیه همایش معاونان آموزشی واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی که با وجود مشغله کاری آنان صورت گرفت، حاکی از حمایت از این دانشگاه است.

غریبی با تشکر از حضور مدیران کل وزارت علوم و نمایندگان مجلس در اختتامیه این همایش گفت: نزدیک به ۴۰ درصد فعالیت آموزش عالی کشور در اختیار دانشگاه آزاد اسلامی است و به همین خاطر ما باید نقش دانشگاه آزاد اسلامی در تحقق قدرت ملی کشور و ابعاد مختلف آن نشان داده و اثبات کنیم چرا که ما می‌توانیم قدرت فرهنگی، اقتصادی، سیاسی، حکومتی، اجتماعی و … داشته باشیم و علم و تکنولوژی مبنای قدرت ملی کشور هستند.

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود تاکید کرد: برای قدرتمندبودن به ناچار باید علم و دانش را در جمعیت کشور نهادینه کنیم تا جمعیت کشور از دانش برخوردار باشد چرا که اگر چنین نباشد قدرتمند نخواهیم بود لذا ما در این مسیر، هم نگاه کیفی و هم نگاه کمی داریم چون در کنار کار کیفی‌کردن به شدت به کمیت نیاز داریم.

وی با بیان اینکه انسجام جامعه جز از طریق علم چاره ندارد، ادامه داد: برای دوری از اختلاف و از بین بردن عدم تجانس در هویت اجتماعی خود باید وحدت و انسجام ایجاد کنیم چرا که علم و دانش ما را به وحدت ملی می رساند؛ از سوی دیگر اگر بخواهیم کشورمان را به دنیا معرفی کنیم نیازمند علم ودانش هستیم، اگر کشوری علمی باشیم دنیا به شکل دیگری ما را می بیند و خواهد شناخت. حال در این مسیر، دانشگاه آزاد اسلامی با گسترش علم نقش آفرین شده است.

غریبی، اتفاقات و اوضاع کشورهای اطراف ایران مانند افغانستان، مصر، عراق و … را یادآور شد و اظهار کرد: کشور ما با این مسائل و مشکلات مواجه نیست چرا که دانشگاه آزاد اسلامی با حضور خود در اقصی نقاط کشور، می درخشد و نمی گذارد اتفاقاتی نظیر آنچه در کشورهای همسایه رخ داده است، در کشور ما بیفتد؛ بنابراین ما به عنوان دانشگاه آزاد اسلامی نقش‌آفرینی کرده ایم.

وی با تاکید بر این که دانش می تواند به رغم وجود نژادها و قومیت‌های مختلف در کشورمان، همگی را همجنس کند؛ افزود: دانش و علم می تواند تمام مردم این سرزمین را کنار هم و در فضای جدید اجتماعی با زمینه علمی قرار دهد.

وی افزود: داشتن قدرت اقتصادی در کشور مبتنی بر منابع طبیعی، مواد خام، معادن، منابع ملی و سرمایه گذاری همه از طریق علم و دانش امکان پذیر است، حمل و نقل و ارتباطات ما با علم و دانش سریع تر خواهد شد؛ رشد و توسعه اقتصادی، روابط اقتصادی و تجارت خارجی ، تولیدات کشاورزی، غذا، تولید ناخالص ملی، تولید صنعتی و ظرفیت صنعتی نیز با داشتن علم و دانش به دست خواهد آمد.

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: قدرت سیاسی و حکومتی جامعه در کیفیت مدیریت و حکومت، شکل حکومت، پایگاه، شرکا و موقعیت استراتژیک، ثبات سیاسی و کفایت سیاسی و اهداف استراتژیک با علم و دانش بالا خواهد رفت و وجود دانشگاه آزاد اسلامی در این امور مثمر بوده است؛داشتن قدرت نظامی، فرهنگی، فرامرزی، فضایی و سرزمین با داشتن علم، دانش و فناوری امکان خواهد داشت.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه دانشگاه های زیادی را در کشورهای مختلف بازدید کرده ام، گفت: آنچه در واحد نجف آباد می بینید به قوت میگویم اگر بخواهد می تواند به خاطر زیرساختهایش به یکی از بهترین دانشگاه های دنیا تبدیل شود چون چیزی کم ندارد و این امر، شدنی است؛ البته دانشگاه ها در کنار زیرساخت ها باید استادان خوبی هم داشته باشند؛ اگر فرزندان ایرانی ما در دنیا افتخارآفرین هستند، یقین دارم می توانند در کشور ما هم افتخارآفرینی کنند.

تلاش برای افزایش ۲۵ درصدی حقوق اعضای هیات علمی در سال آتی

غریبی با توجه به تصویب افزایش حقوق اعضای هیات علمی در جلسات هیات امنای دانشگاه گفت: تلاش ما این است حقوق استادان و اعضای هیات علمی در نخستین قدم در سال آینده ۲۵ درصد نسبت به حقوق فعلی آنها اضافه شود؛ آیین نامه ای هم تنظیم شده تا حقوق حق التدریس ها هم با درصد بیشتری لحاظ شود که به ۶۰ تا ۷۰ درصد در دانشگاه های دولتی ها برسد.

به گزارش مرکز حوزه ریاست و روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، اختتامیه یازدهمین همایش معاونان آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی به میزبانی واحد نجف آباد در سالن شهید چمران این واحد دانشگاهی با حضور مدیران کل این معاونت، ابوالفضل ابوترابی نماینده مردم نجف آباد، دکتر سیدحسین حسینی مدیرکل دفتر گسترش آموزش عالی وزارت علوم، دکتر عبدالرحیم نوه ابراهیم مدیرکل دفتر برنامه ریزی آموزش عالی وزارت علوم، جواد هروی نماینده مردم قائنات و رئیس کمیته آموزش و عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، دکتر حسین فقیهیان معاون هماهنگی دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان، رئیس، معاونان و مدیران واحد نجف آباد و جمعی از روسای واحد در استان اصفهان برگزار شد.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

شرایط پذیرش در دانشگاه فرهنگیان در دستور کار شورای عالی آموزش و پرورش
ثبت‌نام ۸۷۹ هزار و ۴۳۱ داوطلب در آزمون سراسری ۹۴ /برگزاری کنکور ۲۱ خرداد
تحصیل مسن ترین دانشجوی علمی کاربردی در جهاددانشگاهی سمنان
کاهش سهمیه عمره دانشجویی
اعتراض شورای اسلامی شدن دانشگاه ها به مداخلات در فعالیت‌های دانشگاهها
درخواست اساتید دانشگاه‌های هنگ‌کنگ برای استقلال از چین
برگزاری دوره الکترونیک ۶ رشته در دانشگاه خوارزمی
آموزش روش‌های پیشگیری از ایدز به دانشجویان

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم