نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

بدهی دانشگاه اصفهان به پیمانکاران تغذیه

مدیرکل امور دانشجویی دانشگاه اصفهان گفت: در بسیاری از موارد دست دانشگاه برای امور رفاهی بسته و دانشگاه تنها مجری قوانین تصویب شده بالادستی است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه اصفهان، سالار فرامرزی در جمع دانشجویان تحصیلات تکمیلی دانشکده ادبیات دانشگاه اصفهان با بیان اینکه برخی از مشکلات رفاهی مربوط به دانشگاه نیست، اظهار کرد: بسیاری از قوانین در وزارت علوم تصویب شده و دانشگاه تنها مجری آنهاست، بنابراین در امور رفاهی نمی‌توانیم یک ریال کم یا زیاد از دانشجویان بگیریم.

وی افزود: در هشت سال گذشته فراز و نشیب‌های بسیاری اتفاق افتاد. مثلا در سال ۱۳۹۱-۱۳۹۰ قرار بود ۱۰۰۰ دانشجوی کارشناسی ارشد به دانشگاه اصفهان بیایند ولی ۲۰۰۰ نفر آمدند. پس سفره‌ای که برای ۱۰۰۰ نفر قرار بود پهن شود باید برای ۲۰۰۰ نفر آماده می شد.

مدیرکل امور دانشجویی دانشگاه اصفهان ادامه داد: بسیاری از دانشگاه‌های دولتی خوابگاه ندارند ولی دانشگاه اصفهان تمام تلاش خود را انجام داد تا برای همه دانشجویان خوابگاه فراهم کند. در سال ۱۳۹۰-۱۳۹۱ در دفترچه کنکور نوشتیم که برای پسران خوابگاه نداریم و تنها می‌توانیم برای ۴۰ درصد دختران خوابگاه تهیه کنیم که متاسفانه این مساله ضربه‌ای به دانشگاه بود زیرا از ثبت نام بسیاری از دانشجویان خوب محروم شدیم.

فرامرزی خاطرنشان کرد: در مورد وام‌ها به سامانه صندوق رفاه باید رجوع کنیم، وقتی شماره دانشجویی یک نفر را می زنیم که مشمول سنوات شده نمی‌توانیم برای او درخواست وام دهیم، ولی می‌تواند از غذا و خوابگاه با نرخی متفاوت استفاده کند. دانشگاه کاربر این سامانه است و نمی‌تواند کار بیشتری انجام دهد.

وی اضافه کرد: چیزی به نام تخفیف در مورد خوابگاه وجود ندارد و اگر دانشگاهی این کار را انجام داده از جیب خودش برای دانشجو هزینه کرده است. تنها شرایطی وجود دارد برای برخی از افراد که نمی توانند به صورت یک جا همه هزینه خوابگاه را تامین کنند و آن را در طی یک ترم تامین می کنند.

مدیرکل امور دانشجویی دانشگاه اصفهان اظهار کرد: امور رفاهی و دانشجویی در کنار دانشجویان است و من بارها در جلسات هیئت رییسه خواستار بهبود اوضاع شده‌ام اما در برخی شرایط دستمان بسته است و از دانشجویان هم عذر خواهی کرده‌ایم، اکنون هم از شما عذر می‌خواهم. همچنین حق دانشجو است که انتقاد و اعتراض کند و من این حق را برای دانشجویان قائلم.

فرامرزی افزود: به بسیاری از پیمانکاران تغذیه بدهکار هستیم، ولی سعی کردیم تا تغذیه دانشجویان کیفیت خود را از دست ندهد. همچنین برای تهیه میوه دانشجویان خوابگاهی نیز برنامه ریزی کردیم تا بتوانیم نیاز آنها به میوه را رفع کنیم.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

اعزام کاروان دانشگاهیان به عتبات عالیات تا ۲۰ فروردین
آئین نامه اداره خوابگاه‌های خصوصی و غیر دولتی به زودی ابلاغ می شود
کمک خیرین به دانشجویان بی‌بضاعت
مسؤلان، دانشجویان را ملزم به رعایت پوشش حرفه ای پزشکی کنند
حذف آزمون علوم پایه برای داروسازان ورودی مهر ۹۴ به بعد
تخصیص بیش از ۹۲ میلیارد ریال وام به دانشجویان علوم و تحقیقات
بازدید معاون اداری، مالی وزارت علوم از دانشگاه سیستان وبلوچستان
نتیجه کمیته تجدیدنظر بورسیه‌­ها اعلام نشده است

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم