نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

بدنبال معرفی دانشگاه آزاد به عنوان برند بین‌المللی علمی در حوزه علوم پزشکی هستیم

رییس مرکز توسعه روابط بین الملل در حوزه پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: به دنبال معرفی دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان یک برند بین‌المللی علمی در حوزه علوم پزشکی در دنیا هستیم.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)،منطقه سمنان، دکتر محمد شمس اردکانی در دیدار با ریاست و کادر علوم پزشکی دانشگاه آزاد واحد سمنان با اعلام این خبر افزود: با توجه به امکانات و تجهیزات موجود در مجموعه دانشگاه آزاد اسلامی، دستیابی به این مهم طی سالیان آینده دست‌یافتنی است.

دکتر محمد شمس اردکانی افزود: با توجه به نیاز جامعه سرمایه گذاری در بخش پزشکی به عنوان گامی در جهت توسعه و گسترش بهداشت و سلامت جامعه و کشور، یک سرمایه گذاری سودآور بوده و نباید آن را تنها از منظر تجاری نگاه کرد.

وی ایرانیان را پیشرو در علم طب خواند و گفت: از دیرباز ایران در علوم به ویژه علم طب و پزشکی سرآمد دنیا بودند و امروز نیز با افتخار می توانیم به خود ببالیم که پس از پیروزی انقلاب در این علم به خودکفایی کامل رسیده‌ایم. انجام پیشرفته‌ترین درمان های پزشکی در حوزه هایی نظیر چشم‌پزشکی، مغز و اعصاب یا پیوند اعضا در داخل کشور و به دست پزشکان ایرانی موید این مدعا است.

شمس اردکانی، امکانات آموزشی و تجهیزات آزمایشگاهی و کلینیکی واحد سمنان در حوزه علوم پزشکی را مطلوب توصیف کرد و گفت: با توجه به امکانات و تجهیزات موجود در سطح واحد سمنان، می‌توانیم با تاسیس سه دانشکده در حوزه‌های پیراپزشکی، بهداشت و پرستاری مامایی برای گسترش رشته‌های علوم پزشکی در این دانشگاه گام های موثری برداریم.

وی وجود دانشگاه های پزشکی مجاور واحد سمنان را یک فرصت برای این واحد دانشگاهی خواند و افزود: امکانات موجود در دانشگاه های علوم پزشکی در سطح استان چه دانشگاه‌های دولتی و آزاد می تواند برای این توسعه به کار گرفته شده و از همکاری دانشگاه علوم پزشکی سمنان برای تامین استاد و امکانات مورد نیاز نهایت استفاده را برد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد سمنان نیز ضمن ارایه گزارشی از وضعیت موجود این واحد دانشگاهی در حوزه علوم پزشکی گفت: گسترش این حوزه در دستور کار دانشگاه قرار دارد و با توجه به خواست مسئولین و شهروندان و پتانسیل‌های موجود در سطح استان و شهرستان این اقدام در نهایت سرعت و دقت به اجرا در خواهد آمد.

دکتر شاهرخ رنجبر بهادری افزود: امکانات و فضای مهیا شده در واحد سمنان به لحاظ آموزشی، پژوهشی، فرهنگی و رفاهی امکان جذب و پذیرش دانشجو حتی در عرصه های بین المللی را در این واحد دانشگاهی فراهم کرده است.

وی از گسترش رشته های پیراپزشکی در واحد سمنان خبر داد و افزود: با افزایش سه رشته جدید در حوزه علوم پزشکی به ویژه دکتری تخصصی خدمات بهداشتی درمانی فرصت مناسبی برای تاسیس دانشکده پیراپزشکی و پرستاری مامایی در این واحد دانشگاهی مهیا شده است.

رنجبر بهادری اظهار امیدواری کرد در آینده نزدیک دانشگاه آزاد اسلامی واحد سمنان به عنوان یک برند ملی در حوزه پیراپزشکی به ویژه رشته‌های پرستاری و مامایی تبدیل شود.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

روند جذب اعضای هیئت علمی در دانشگاه تهران همان مسیر وزارت علوم است
آموزش مهارت های زندگی به دانشجویان ضرورتی اساسی است
توسعه ۲۰ رشته تحصیلات تکمیلی در دانشگاه فرهنگیان
سرپرست دانشگاه صنعتی شهدای هویزه منصوب شد
پیام تسلیت رئیس دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی به رییس جمهور
راه اندازی رشته های بین المللی در دانشکده مجازی علوم پزشکی تهران
آمادگی ایران برای افزایش ظرفیت پذیرش دانشجویان تحصیلات تکمیلی ترکیه
اعزام کاروان دانشگاهیان به عتبات عالیات تا ۲۰ فروردین

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم