نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

بحران کمبود دانشجو در استرالیا

آمار نشان می‌دهد در صورت قطع بودجه‌های فدرال، شمار دانشجویان کارشناسی در استرالیا به شدت کاهش می‌یابد.

به گزارش سرویس «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در لایحه بودجه استرالیا عنوان شده که حمایت مالی دولت از دانشگاه‌ها به طور میانگین ۲۰ درصد کاهش خواهد یافت. در این لایحه رشته‌هایی مانند مهندسی و علوم با بیشترین کاهش روبرو خواهند شد. دولت همچنین قصد دارد در تعداد دانشگاه‌هایی که از دانشجویان شهریه دریافت می‌کنند، بازنگری کند. نتایج حاصل از این تصمیمات نشان می‌دهد بر اساس برخی برآوردها هزینه کلی تحصیل در رشته مهندسی که چهار سال به طول می‌انجامد از ۱۰۳ هزار دلار به بیش از ۱۶۰ هزار دلار افزایش خواهد یافت.

در همین حال یک کمیسیون مستقل در امور شهریه دانشگاه‌ها در انگلیس پیش بینی کرد شمار دانشجویان پاره وقت مقطع کارشناسی در استرالیا ۴۰ درصد کاهش خواهد یافت. بر اساس تحلیل‌های این موسسه شمار دانشجویان بزرگسال ۲۰ ساله و بالاتر از آن ۱۴ درصد و دانشجویان تازه وارد ۱۸ و ۱۹ ساله نیز ۴ درصد کاهش خواهد یافت. تحلیل‌های این کمیسیون همچنین نشان می‌دهد دانشجویان مرد بیش از دانشجویان زن از افزایش شهریه‌ها آسیب خواهند دید.

به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه اینترنتی فرت استرالیا، در همین حال انستیتو مهندسی شیمی استرالیا که دوره‌های خود را در ۱۰ دانشگاه این کشور ارائه می‌دهد نسبت به خطر ویران کننده قطع بودجه آموزش عالی و زیرساختی هشدار داد.

«جئوفری میتلند»، مدیر این انستیتو اعلام کرد: کشورهایی نظیر استرالیا و اروپای غربی دارای دانشگاه‌های رده بالایی هستند اما اگر آنها می‌خواهند از سایر کشورها عقب نمانند باید با افزایش بودجه تقویت شوند نه اینکه بودجه آنها کاهش یابد. زمان آن رسیده تا دولت استرالیا این خطر را حس کند و برای جلوگیری از گمراهی دانشگاه‌ها اقدام عاجل نماید.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

بیست و سومین جشنواره تقدیر از برگزیدگان کتاب سال دانشگاهی برگزار شد
تحصیل ۲۸ هزار دانشجو در دانشگاه​های دولتی خوزستان
بیانیه وزارت علوم به مناسبت روز ملی راهیان نور
راه اندازی سیستم اتوماسیون خوابگاه‌ها در دانشگاه شهید چمران
نقش دانشگاه پیام نور در افزایش توانمندی بازارکار
تقدیر از بازنشستگان دانشگاه الزهرا با کاشت نهال
تخصیص ۷۰۰ میلیارد تومانی به طرح‌های عمرانی دانشگاه آزاد در سال آینده
تدریس جراحی مغز و اعصاب از راه دور به دانشجویان افغانستان

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم