نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

بحران مالی دولت کنیا و کاهش وام‌های دانشجویی

رسانه‌های کنیا از بحران مالی دولت این کشور و متعاقب آن، کاهش وام‌های دانشجویی خبر دادند.

به گزارش سرویس دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، دولت این کشور اخیرا خطاب به «شورای وام‌های آموزش عالی» یا «HELB»، این شورا را ملزم کرد که از تعداد و downloadوام‌های تحصیلی که به دانشجویان ارائه می‌کند، بکاهد.

این وام‌ها عموما به دانشجویان تازه‌وارد از خانواده‌های کم بضاعت و کم درآمد تعلق می‌گیرد اما اخیرا دولت کنیا تاکید کرد از آنجا که تعداد دانشجویان سال اولی افزایش یافته، ناگزیر است از downloadوام‌های دانشجویی تا ۱۱۵ دلار آمریکا بکاهد.

هزاران نفر از دانشجویان تازه‌وارد از این بحران مالی در بخض آموزش عالی کنیا آسیب دیده‌اند و کمبود وام‌های دولتی برای دانشجویان موجب شده که حتی بسیاری از این دانشجویان از اواخر سال گذشته میلادی (۲۰۱۴) بیش از سه ماه را بدون کمک هزینه سپری کردند.

بنابراین گزارش با توجه به بحران مالی و همچنین افزایش تقاضاها از این پس از حداکثر downloadوامی که معمولا به دانشجویان تازه وارد تعلق می‌گیرد، ۱۱۵ دلار کاسته خواهد شد که این میزان برای دانشجویان سال اولی ضربه سنگینی به لحاظ مالی است.

به گزارش ایسنا به نقل از یونیورسیتیزنیوز، در پایان سال گذشته میلادی بیش از ۱۱۰ هزار دانشجو در این کشور درخواست وام کرده‌اند در حالی که این رقم در سال ۲۰۱۳ میلادی ۶۵ هزار تقاضا بوده و این در حالی است که سرمایه‌گذاری دولتی در بخش آموزش عالی رشد بسیار کندی داشته است.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

بهره برداری از ساختمان جدید دانشکده پزشکی تا سه سال آینده
پورتال جذب هیات علمی دانشگاه تهران مستقل عمل نمی کند
اعتراض شورای اسلامی شدن دانشگاه ها به دخالت مراجع غیر دانشگاهی
دولت تاکنون مصوبه‌ای در خصوص اراضی دانشگاه شیراز نداشته است
ساخت ۱۰ خوابگاه مطلوب و استاندارد در سال آینده/ تدوین دانشنامه برخطر سلامت
پیام تسلیت وزیرعلوم به رئیس جمهور
رتبه‌بندی دانشگاه‌های مشهور جهان در ۲۰۱۵
امسال ۱۲۰۰ برنامه فرهنگی در دانشگاه پیام‌نور لرستان برگزار شد

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم