www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

بحران جدی مشکلات روانی در میان دانشجویان آمریکایی

نتایج یک بررسی تازه تایید کرده است که اضطراب و افسردگی شمار قابل توجهی از دانشجویانِ دانشگاه‌های آمریکا را فراگرفته است.

به گزارش سرویس «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، بنابر اطلاعات اخذ شده از سلامت روانی دانشجویان آمریکایی در سال ۲۰۱۲ میلادی که منعکس‌کننده تصویر کلی وضعیت سلامت دانشجویان آمریکاست، نشان می‌دهد که اضطراب و افسردگی مشکل جدی دانشجویان این کشور است. با این حال نتایج مطالعات تایید می‌کند که از سوی دیگر دانشجویان بیشتری برای حل این مشکل تقاضای کمک می‌کنند و یک دانشگاه نیز تلاش‌های خود را برای یافتن راه‌حل این بحران آغاز کرده است.

از مجموع ۱۶۹۶ دانشجوی مقطع کارشناسی در دانشگاه‌های آمریکا که به نظرسنجی مطالعات سلامت روان سال ۲۰۱۲ میلادی پاسخ داده‌اند، ۲۰ درصد آنها به افسردگی یا اضطراب مبتلا هستند ضمن اینکه ۶ درصد نیز اعلام کردند طی سال گذشته گرایش جدی به خودکشی داشته‌اند.

در این مطالعه که از سوی کارشناسان دانشگاه بوستون در آمریکا انجام شده، تحت نظارت «دیوید سیمن»، روانشناس و رفتارشناس ارشد و عضو برنامه ملی، اطلاعات ۲۵ هزار دانشجو از ۲۹ دانشگاه آمریکا جمع‌آوری و ارزیابی شد.

به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه خبری دانشگاه بوستون، نتایج این مطالعه نشان می‌دهد ۵۳ درصد از پاسخ‌دهندگان به نظرسنجی اعلام کرده‌اند که در ماه قبل از شرکت در این مطالعه حداقل یک روز دچار مشکلات عاطفی بوده‌اند که این مساله بر کیفیت تحصیلی آنها تاثیر سوء گذاشته است. ۲۴ درصد نیز اعلام کردند که سه روز و بیشتر به این مشکلات دچار بوده‌اند که این رقم از سال ۲۰۱۰ میلادی تاکنون تقریبا ثابت بوده است. این رقم در مطالعات سال ۲۰۱۰ میلادی به ترتیب ۵۱ و ۲۱ درصد بوده است. همچنین از مجموع دانشجویانی که دچار اختلال تحصیلی در دانشگاه بوستون شده‌اند، ۲۱ درصد عدم سلامت روحی را عامل این مشکل قلمداد کردند.

بنابرانی گزارش، ۴۵ درصد از دانشجویانی که در مطالعات سال ۲۰۱۲ میلادی ابتلا به افسردگی در آنها تایید شده، طی سال گذشته خدمات درمانی و مشاوره‌ای دریافت کرده‌اند. این در حالی است که این میزان در سال ۲۰۱۰ میلادی ۳۷ درصد بوده است.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

بیست و سومین جشنواره تقدیر از برگزیدگان کتاب سال دانشگاهی برگزار شد
تحصیل ۲۸ هزار دانشجو در دانشگاه​های دولتی خوزستان
بیانیه وزارت علوم به مناسبت روز ملی راهیان نور
راه اندازی سیستم اتوماسیون خوابگاه‌ها در دانشگاه شهید چمران
تقدیر از بازنشستگان دانشگاه الزهرا با کاشت نهال
تخصیص ۷۰۰ میلیارد تومانی به طرح‌های عمرانی دانشگاه آزاد در سال آینده
تدریس جراحی مغز و اعصاب از راه دور به دانشجویان افغانستان
پیش‎بینی اختصاص ۵ میلیارد تومانی به دانشکده‎های قرآنی در دست ساخت

یک نظر بگذارید

دسته‌ها

اين سايت را حمايت مي کنم