نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

بحران جدی مشکلات روانی در میان دانشجویان آمریکایی

نتایج یک بررسی تازه تایید کرده است که اضطراب و افسردگی شمار قابل توجهی از دانشجویانِ دانشگاه‌های آمریکا را فراگرفته است.

به گزارش سرویس «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، بنابر اطلاعات اخذ شده از سلامت روانی دانشجویان آمریکایی در سال ۲۰۱۲ میلادی که منعکس‌کننده تصویر کلی وضعیت سلامت دانشجویان آمریکاست، نشان می‌دهد که اضطراب و افسردگی مشکل جدی دانشجویان این کشور است. با این حال نتایج مطالعات تایید می‌کند که از سوی دیگر دانشجویان بیشتری برای حل این مشکل تقاضای کمک می‌کنند و یک دانشگاه نیز تلاش‌های خود را برای یافتن راه‌حل این بحران آغاز کرده است.

از مجموع ۱۶۹۶ دانشجوی مقطع کارشناسی در دانشگاه‌های آمریکا که به نظرسنجی مطالعات سلامت روان سال ۲۰۱۲ میلادی پاسخ داده‌اند، ۲۰ درصد آنها به افسردگی یا اضطراب مبتلا هستند ضمن اینکه ۶ درصد نیز اعلام کردند طی سال گذشته گرایش جدی به خودکشی داشته‌اند.

در این مطالعه که از سوی کارشناسان دانشگاه بوستون در آمریکا انجام شده، تحت نظارت «دیوید سیمن»، روانشناس و رفتارشناس ارشد و عضو برنامه ملی، اطلاعات ۲۵ هزار دانشجو از ۲۹ دانشگاه آمریکا جمع‌آوری و ارزیابی شد.

به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه خبری دانشگاه بوستون، نتایج این مطالعه نشان می‌دهد ۵۳ درصد از پاسخ‌دهندگان به نظرسنجی اعلام کرده‌اند که در ماه قبل از شرکت در این مطالعه حداقل یک روز دچار مشکلات عاطفی بوده‌اند که این مساله بر کیفیت تحصیلی آنها تاثیر سوء گذاشته است. ۲۴ درصد نیز اعلام کردند که سه روز و بیشتر به این مشکلات دچار بوده‌اند که این رقم از سال ۲۰۱۰ میلادی تاکنون تقریبا ثابت بوده است. این رقم در مطالعات سال ۲۰۱۰ میلادی به ترتیب ۵۱ و ۲۱ درصد بوده است. همچنین از مجموع دانشجویانی که دچار اختلال تحصیلی در دانشگاه بوستون شده‌اند، ۲۱ درصد عدم سلامت روحی را عامل این مشکل قلمداد کردند.

بنابرانی گزارش، ۴۵ درصد از دانشجویانی که در مطالعات سال ۲۰۱۲ میلادی ابتلا به افسردگی در آنها تایید شده، طی سال گذشته خدمات درمانی و مشاوره‌ای دریافت کرده‌اند. این در حالی است که این میزان در سال ۲۰۱۰ میلادی ۳۷ درصد بوده است.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

روند جذب اعضای هیئت علمی در دانشگاه تهران همان مسیر وزارت علوم است
آموزش مهارت های زندگی به دانشجویان ضرورتی اساسی است
توسعه ۲۰ رشته تحصیلات تکمیلی در دانشگاه فرهنگیان
سرپرست دانشگاه صنعتی شهدای هویزه منصوب شد
پیام تسلیت رئیس دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی به رییس جمهور
راه اندازی رشته های بین المللی در دانشکده مجازی علوم پزشکی تهران
آمادگی ایران برای افزایش ظرفیت پذیرش دانشجویان تحصیلات تکمیلی ترکیه
لزوم پرداختن اعضای هیات علمی دانشگاهها به آموزش الکترونیک

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم