نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

باید در مولفه های اجتماعی و نرم صلابت پیدا کنیم

معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم با اشاره به برگزاری سی و پنجمین کمیته هویت ملی با حضور ۴۰ دانشگاه و همچنین تفاهم نامه وزارت علوم با نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی گفت: امروز ما جامعه ای مقتدر و همبسته هستیم و در موقعیتی قرار داریم که باوجود ناآرامی ها و ناامنی های مختلف در کشورهای پیرامونی اما از امنیت و آرامش پایدار برخورداریم.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)- منطقه سیستان و بلوچستان، سید ضیاء هاشمی معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم تحقیقات و فناوری، در همایش تخصصی هویت و همبستگی ملی در که در محل تالار وحدت دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی چابهار برگزار شد افزود: آرمان یک کشور این است که همبسته باشد و اقتدار هر کشوری در گرو وجود و احساس همبستگی و هویت ملی در مردمان است.

به گفته وی، جامعه ضعیف نمی تواند آرامش را تامین و نهادینه کند، کشور فقیر، کشور ضعیف است و ماباید با ایجاد و تقویت همیستگی و هویت ملی به چنان صلابتی برسیم که دیگران نتوانند ما را تهدید کنند.

وی افزود: ما در مولفه های اجتماعی و نرم نیز باید صلابت پبدا کنیم، مولفه های فرهنگی منشا قدرت است که بر اساس هویت جمعی مردمان شکل می گیرد.

معاون وزیر علوم تصریح کرد: وقتی مطرح می شود که یک سردار ایرانی به اندازه ۴۰ قدرت خارجی در مقابله با داعش این جریان و توطئه استکباری، ایفای نقش می کند، به آن افتخار می کنبم.

هاشمی تاکید کرد: هویت و همبستگی به قدری نهادینه و عمیق شود که حتی تصور هرگونه تهدید از سوی دشمنان غیرقابل انجام باشد و این نیازمند تلاش برای نهادینه کردن ارزش ها بومی ، ملی و مذهبی تمام آحاد، اقشار و اقوام مختلف است.

وی خاطر نشان کرد: چرا این همه افتخارات ملی را به خوبی معرفی نکرده ایم و خطر حذف گروه هایی از اقشار و اقوام مختلف به نوعی خلاف جهت منافع و مصالح نظام است چراکه باید تقویت همبستگی و هویت ملی در اولویت قرار گیرد.

به گفته وی، استعمار فرهنگی و جنگ نرم ادامه دارد، و بدنبال آن است که فرهنگ و وحدت ملی را ضعیف کند.

انتهای پیام

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم