نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

باید در مولفه های اجتماعی و نرم صلابت پیدا کنیم

معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم با اشاره به برگزاری سی و پنجمین کمیته هویت ملی با حضور ۴۰ دانشگاه و همچنین تفاهم نامه وزارت علوم با نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی گفت: امروز ما جامعه ای مقتدر و همبسته هستیم و در موقعیتی قرار داریم که باوجود ناآرامی ها و ناامنی های مختلف در کشورهای پیرامونی اما از امنیت و آرامش پایدار برخورداریم.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)- منطقه سیستان و بلوچستان، سید ضیاء هاشمی معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم تحقیقات و فناوری، در همایش تخصصی هویت و همبستگی ملی در که در محل تالار وحدت دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی چابهار برگزار شد افزود: آرمان یک کشور این است که همبسته باشد و اقتدار هر کشوری در گرو وجود و احساس همبستگی و هویت ملی در مردمان است.

به گفته وی، جامعه ضعیف نمی تواند آرامش را تامین و نهادینه کند، کشور فقیر، کشور ضعیف است و ماباید با ایجاد و تقویت همیستگی و هویت ملی به چنان صلابتی برسیم که دیگران نتوانند ما را تهدید کنند.

وی افزود: ما در مولفه های اجتماعی و نرم نیز باید صلابت پبدا کنیم، مولفه های فرهنگی منشا قدرت است که بر اساس هویت جمعی مردمان شکل می گیرد.

معاون وزیر علوم تصریح کرد: وقتی مطرح می شود که یک سردار ایرانی به اندازه ۴۰ قدرت خارجی در مقابله با داعش این جریان و توطئه استکباری، ایفای نقش می کند، به آن افتخار می کنبم.

هاشمی تاکید کرد: هویت و همبستگی به قدری نهادینه و عمیق شود که حتی تصور هرگونه تهدید از سوی دشمنان غیرقابل انجام باشد و این نیازمند تلاش برای نهادینه کردن ارزش ها بومی ، ملی و مذهبی تمام آحاد، اقشار و اقوام مختلف است.

وی خاطر نشان کرد: چرا این همه افتخارات ملی را به خوبی معرفی نکرده ایم و خطر حذف گروه هایی از اقشار و اقوام مختلف به نوعی خلاف جهت منافع و مصالح نظام است چراکه باید تقویت همبستگی و هویت ملی در اولویت قرار گیرد.

به گفته وی، استعمار فرهنگی و جنگ نرم ادامه دارد، و بدنبال آن است که فرهنگ و وحدت ملی را ضعیف کند.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

کمک خیرین به دانشجویان بی‌بضاعت
مسؤلان، دانشجویان را ملزم به رعایت پوشش حرفه ای پزشکی کنند
آئین نامه اداره خوابگاه‌های خصوصی و غیر دولتی به زودی ابلاغ می شود
بازدید معاون اداری، مالی وزارت علوم از دانشگاه سیستان وبلوچستان
نتیجه کمیته تجدیدنظر بورسیه‌­ها اعلام نشده است
نقش دانشگاه پیام نور در افزایش توانمندی بازارکار
حذف آزمون علوم پایه برای داروسازان ورودی مهر ۹۴ به بعد
تخصیص بیش از ۹۲ میلیارد ریال وام به دانشجویان علوم و تحقیقات

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم