نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

بایوس به چه معناست

بایوس در واقع پیوند بین سخت افزار و نرم افزار در یک سیستمکامپیوتری محسوب میگردد. اغلب مردم اصطلاح بایوس را با نام دیگری تحت عنواندرایورهای دستگاه یا فقط درایور میشناسد. بایوس عبارت واحدی است که همه درایوهایداخل یک سیستم را که با همکاری یکدیگر به عنوان یک اینترفیس بین سخت افزار و نرمافزار سیستم عامل عمل می نمایند، تشریح میکند. نکته گمراه کننده آن است که مقداریاز برنامه بایوس،روی تراشه ROM که یک حافظه دائمی بوده و از نوع فقط خواندنی استضبط میگردد.این قسمت، بخش مرکزی بایوس میباشد اما همه بایوس محسوب نمی شود.همچنینبایوس به برنامه موجود روی تراشه ROM نصب شده روی کارتهای آداپتور و نیز همهدرایوهای دیگر که هنگام راه اندازی سیستم از روی دیسک سخت بار می شوند،اطلاقمیگردد.

قسمتی از متن:

به مجموعه بایوس مادربرد،بایوس کارت آداپتور و درایوهای بارشده ازدیسک سخت،در مجموع بایوس گفته میشود.بخشی از بایوس موجود در تراشه ROM روی مادربردو کارتهای آداپتور،FIRM WARE نام دارند.این نام به نرم افزارهای ذخیره شده در تراشههای غیر از دیسک سخت اطلاق میگردد.این مسئله سبب میگرددکه برخی کاربران به غلطبایوس را بعنوان یک عنصر سخت افزاری تلقی کنند.

یک سیستم ‍‍PC میتواندبعنوان یک مجموع از لایه ها(برخی سخت افزاری و برخی نرم افزاری)تشریح گردد که بایکدیگر ارتباط دارند.در ساده ترین شکل ممکن، شما میتوانید یک کامپیوتر شخصی را به ۴لایه اصلی تقسیم کنید که هر یک از آنها به نوبه خود به زیر مجموعه های کوچکتریتقسیم میشوند.شکل(۱)چهار لایه مذکور را در یک کامپیوتر شخصی معمولی نشانمیدهد.

لینک دانلود

حجم :۷۵kb
download:2000تومان
نوع فایل :۲۵صفحه ورد
بعد از ثبت نام لینک دانلود نمایش داده خواهد شد و یک لینک هم به ایمیل شما ارسال میشود

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم