نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

بالاترین سرانه آموزشی در کشور متعلق به دانشگاه آزاد است

معاون عمرانی دانشگاه آزاد اسلامی با تاکید بر ۲۰ میلیون متر مربع فضای آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: دانشگاه آزاد اسلامی بیشترین سرانه فضای آموزشی را در میان تمامی دانشگاه های کشور دارد.

به گزارش سرویس دانشگاهی ایسنا، مهندس محسن هاشمی در نشست تخصصی هفته پژوهش در واحد تهران غرب دانشگاه آزاد اسلامی گفت: دانشگاه آزاد اسلامی در سال ۶۱ با پیشنهاد آیت الله هاشمی رفسنجانی و حمایت سران سه قوه و امام خمینی(ره) در روزگاری تاسیس شد که عده ای با حضور بخش خصوصی در امر تعلیم و تربیت مخالف بودند.

وی با بیان اینکه هم اکنون بیش از ۳۰ سال از عمر دانشگاه آزاد اسلامی می گذرد، تصریح کرد: در تمامی این سالها در حدود ۴۰ هزار عضو هیات علمی در این دانشگاه جذب شدند که این به معنی حضور بیش از ۴۰ درصد اعضای هیات علمی کشور در این دانشگاه است.

محسن هاشمی ادامه داد: وجود ۴۵ هزار کارمند که با جمع آنها با اعضای هیات علمی جمعیت استخدام شده در این دانشگاه به ۱۰۰ هزار نفر می رسد به خوبی گویای عظمت و نقش تاثیر گذار این نهاد آموزشی در کشور است.

وی در ادامه از ۲۰ میلیون متر مربع فضای این دانشگاه به صورت کلی خبر داد و گفت: هم اکنون این دانشگاه با احتساب فضاهای در حال ساخت در حدود ۲۰ میلیون متر مربع فضای آموزشی دارد که با احتساب یک میلیون و ۷۰۰ هزار دانشجویی که در دانشگاه آزاد اسلامی مشغول به تحصیل هستند فضای آموزشی این نهاد بسیار بیشتر از استاندارد فضای آموزشی کشور است.

معاون عمرانی دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه متاسفانه در تهران شاهد پراکندگی واحدها هستیم،گفت: اگرچه پراکندگی واحدهای تهران شکوه و بزرگی این واحدها را از چشم مردم مخفی و دور کرده است ولی واحدهای این دانشگاه در تمامی شهرستان ها دیدنی و تحسین برانگیز است.

وی با بیان اینکه از ۱۸۰ واحد در طول یک سال گذشته بازدید کردم، تصریح کرد: در شهرستان ها واحدهای بسیار بزرگی ایجاد شده است که بعضی از آنها ۱۴۰ هزار متر مربع فضا دارند که در بعضی از این واحدها حدود ۲۵ هزار دانشجو در حال تحصیل هستند.

وی دانشگاه آزاد اسلامی را بزرگترین دانشگاه حضوری جهان خواند وگفت: این دانشگاه به عنوان بزرگترین دانشگاه حضوری جهان برای سال آینده بودجه پژوهشی در حدود ۲۰۰ میلیارد تومان خواهد داشت که برای تحقق آن، باید ۸۰ میلیارد تومان از بیرون جذب شود که این تعامل بسیار مناسب با دولت و بخش صنعت را می طلبد.

محسن هاشمی با اشاره به اجرای طرح تجمیع واحدهای شهر تهران گفت: دانشگاه آزاد اسلامی در تهران دارای مشکلاتی است و به این دلیل رئیس دانشگاه طرح تجمیع واحدهای پراکنده آن را در دستور کار قرار داد تا بخشی از مشکلات این واحدها حل شده و هم کیفیت آموزشی در این واحدها نسبت به قبل بهتر و بیشتر شود.

معاون عمرانی دانشگاه آزاد اسلامی تاکید کرد: واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی در تهران در ۵۳ ساختمان و در ۶۰۰ کیلومتر پخش و مجزا هستند که برای سرو سامان دادن به این وضعیت طرح تجمیع اجرایی شد تا در ۴ سال آینده تمامی این واحدها با شکل و شمایل بسیار مناسب از دانشجویان استقبال کند.

محسن هاشمی با تقدیر از رئیس واحد تهران غرب برای تلاش های بی وقفه در اجرای طرح تجمیع گفت: خانم دکتر داداندیش برای تهران غرب تلاش زیادی کردند که امیدوارم هر چه زودتر این تلاش ها نتیجه دهد و زمین مناسبی با همکاری دولت در اختیار این واحد قرار گیرد.

وی ادامه داد: سایت حکیمیه برای تهران شمال در فضایی به مساحت ۲۰ هکتار و زمین ۶ هکتاری برای واحد پزشکی و پیراپزشکی با ۲۰ هزار دانشجو در حال احداث است که امیدواریم بر اساس برنامه ریزی های انجام شده به موقع به پایان برسد.

به گزارش مرکز حوزه ریاست و روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، وی در ادامه با اشاره به هفته پژوهش از تصویب طرح راهبردی پژوهش و فن آوری در شورای دانشگاه خبر داد و اظهار داشت: در این طرح برنامه ها و راهکارهایی برای افزایش کیفیت در بخش پژوهش تدوین شده است که به طور حتم در ارتقای این امر مهم در دانشگاه در سالهای آتی تاثیر چشمگیری خواهد داشت.

معاون عمرانی دانشگاه آزاد اسلامی در تشریح راهکارها و اهداف طرح راهبردی پژوهش و فن آوری گفت: تعیین زمینه های پژوهشی اولویت دار، افزایش ظرفیت پژوهش در دانشگاه، ایجاد محیط پژوهشی پویا جهت برتری یافتن در میان تمامی دانشگاه های کشور به ویژه در تولید علم بخشی از این اهداف است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: باید در مورد این موضوع تامل کرد که چرا عده ای نمی خواهند از تمامی امکانات و قابلیت ها بهره ببریم موضوعی که به طور مستقیم درآمد کشور را افزایش خواهد داد و کیفیت مردم را بالا خواهد برد.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

اختلاف اراضی دانشگاه حل نشود استعفا می‌دهیم
اساتید وقت کافی برای آموزش دانشجویان پزشکی صرف نمی‌کنند
تغییر نام دانشکده خبر دانشگاه آزاد / راه اندازی «نیوز روم»
دانشجویان خارجی به اردوهای نوروزی می‌روند
عدم افزایش شهریه دانشگاه علمی کاربردی در سال ۹۴/ حذف ۱۰درصد رشته‌ها
سیستم درمان، فشار زیادی به آموزش در دانشگاه های پزشکی وارد می‌کند
افزایش خطاهای پزشکی با کشیک‌های سنگین در بیمارستان های آموزشی
تداوم مسمومیت دانشجویان دانشگاه شیراز

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم