نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

بازنگری نقشه جذب هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی تهران با بیان این مطلب که نقشه جذب هیات علمی دانشگاه در حال بازنگری است گفت: در چند سال گذشته با فاکتورهای مشخصی از قبیل تعداد دانشجو، تعداد واحدها، پایان‌نامه‌ها، دروسی که تدریس می‌شود، تعداد اعضای هیات علمی و پیش‌بینی بازنشستگی آنان، اولویت‌بندی را در سطح گروه‌های هر دانشکده انجام داده‌ایم تا مشخص شود در هر دانشکده، کدام گروه‌ها در اولویت جذب هیات علمی قرار دارند.

دکتر محمد جلیلی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه علوم پزشکی تهران، با اشاره به اینکه از ابتدای سال ۹۳، حدود ۱۶۰۰ عضو هیات علمی در دانشگاه وجود دارد افزود: به تفکیک جنسیت ۶۵ درصد را مردان و ۳۵ درصد را زنان تشکیل می‌دهند و از لحاظ رتبه علمی نیز، حدود ۱۸ درصد از اعضای هیات علمی در رتبه استاد و استاد ممتازی، ۲۷ درصد دانشیاری، ۵۰ درصد استادیاری و حدود ۵ درصد مربی هستند.

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی تهران با بیان اینکه، نسبت استاد به دانشجو در دانشگاه ۱۰ به یک است؛ اظهار کرد: دانشگاه علوم پزشکی تهران ۱۲ درصد از اعضای هیات علمی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور را در خود جای داده؛ این در حالی است که از نظر رتبه علمی، درصد بیشتری از اساتید و دانشیاران، یعنی حدود ۲۸ درصد اساتید و ۱۶ درصد دانشیاران کل کشور در دانشگاه علوم پزشکی تهران مشغول فعالیت‌ هستند.

جلیلی با بیان این مطلب که ۶۵ درصد اعضای هیات علمی تمام وقت جغرافیایی هستند، گفت: ۱۵ درصد هیات علمی دانشگاه را دانش‌آموختگانی تشکیل می‌دهند که در حال گذراندن دوران تعهد و یا خدمت سربازی و ۲۵ درصد اعضای هیات علمی پیمانی و مابقی عمدتاً رسمی هستند.

وی با اشاره به اینکه در مهر ۹۳، در ۱۱۶ رشته درخواست جذب نیرو داشتیم افزود: ۴۰۰ داوطلب در فراخوان شرکت کردند و در حال حاضر مهلت فراخوان به اتمام رسیده و پرونده‌ها به دانشکده‌ها ارسال‌ شده است تا در گروه‌ها و دانشکده‌ها بررسی علمی و عمومی انجام شود و پس از گزارش آن‌ها در هیات جذب تصمیم‌گیری نهایی صورت گیرد.

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی تهران شیوه جذب هیات علمی را بر اساس نقشه اعضای هیات علمی دانشگاه، برآوردی از توسعه گروه‌ها و رشته‌ها و نیز روند بازنشستگی اعضای هیات علمی دانست و گفت: با این ترکیب سعی می‌کنیم جایگزین مناسبی را در بدنه اعضای هیات علمی فراهم کنیم که البته نسبت ( ۱۰ به یک ) تعداد دانشجو به ازای هیات علمی، در کل کشور، نسبت قابل قبولی است ولی از آنجا که درصد قابل‌توجهی از دانشجویان دانشگاه را دانشجویان تحصیلات تکمیلی تشکیل می‌دهند انتظار داریم این نسبت کمتر شود.

وی در خصوص بازنگری نقشه هیات علمی دانشگاه افزود: در چند سال گذشته با فاکتورهای مشخصی از قبیل تعداد دانشجو، تعداد واحدها، پایان‌نامه‌ها، دروسی که تدریس می‌شود، تعداد اعضای هیات علمی و پیش‌بینی بازنشستگی آنان، اولویت‌بندی را در سطح گروه‌های هر دانشکده انجام داده‌ایم تا مشخص شود در هر دانشکده، کدام گروه‌ها در اولویت جذب هیات علمی قرار دارند.

جلیلی با بیان اینکه در سال ۹۳ با توجه به تغییر آمار و اطلاعات، در حال به ‌روزرسانی مدل برای جذب هیات علمی هستیم گفت: اطلاعات و آمار مربوطه را از در سطح دانشکده‌ها جمع‌آوری کردیم که منعکس‌کننده وضعیت نیاز اعضای هیات علمی گروه‌های مختلف است. از سوی دیگر مدل شرایط شغلی به خصوص برای اعضای هیات علمی بالینی دانشکده پزشکی نیز در حال تدوین است که در کنار نقشه هیات علمی، می‌تواند نیاز اعضای هیات علمی در رشته‌های مختلف را تعیین کند.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

آئین نامه اداره خوابگاه‌های خصوصی و غیر دولتی به زودی ابلاغ می شود
کمک خیرین به دانشجویان بی‌بضاعت
مسؤلان، دانشجویان را ملزم به رعایت پوشش حرفه ای پزشکی کنند
حذف آزمون علوم پایه برای داروسازان ورودی مهر ۹۴ به بعد
تخصیص بیش از ۹۲ میلیارد ریال وام به دانشجویان علوم و تحقیقات
بازدید معاون اداری، مالی وزارت علوم از دانشگاه سیستان وبلوچستان
نتیجه کمیته تجدیدنظر بورسیه‌­ها اعلام نشده است
آغاز ثبت نام اعتکاف در مسجد دانشگاه تهران

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم