نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

بازنگری آیین‌نامه تغذیه دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی

مدیر کل امور دانشجویان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از بازنگری آیین‌نامه تغذیه دانشگاه‌های علوم پزشکی خبر داد.

دکتر مطلبی در گفت‌و‌گو با خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری ایسنا، درمورد بازنگری‌های انجام شده در آیین نامه تغذیه توضیح داد: در آیین‌نامه جدید تغذیه برخی از فرایندهای اجرایی تسهیل شده و به کیفیت وعده های غذایی دانشجویی بیش از پیش پرداخته شده است. همچنین به منظور ایجاد انس و الفت بیش از پیش بین مسئولین و دانشجویان دانشگاهها، در این آئین نامه به هیات رئیسه و اساتید دانشگاه ها توصیه شده ماهی حداقل یک بار به صورت جمعی یا جداگانه میهمان دانشجویان در غذاخوری‌های دانشجویی دانشگاه‌ها و خوابگاه‌ها حضور یافته و از غذای دانشجویان میل کنند.

وی افزود: از آنجا که بخش یارانه ای تغذیه در سرجمع شهریه دریافتی از دانشجویان شهریه پرداز محاسبه و در ابتدای ترم از ایشان اخذ می شود، بر اساس آئین نامه جدید، هزینه ژتون دانشجویان شهریه پرداز از قبیل دانشجویان پردیس بین اللمل مانند دانشجویان روزانه عادی(غیر شهریه پرداز) محاسبه و اخذ خواهد شد.

مدیر کل امور دانشجویان وزارت بهداشت از طرحی برای اصلاح الگوی تغذیه دانشجویان علوم پزشکی خبر داد و افزود: ما قصد داریم الگوی تغذیه نوینی طراحی کنیم و سبک تغذیه دانشجویان علوم پزشکی را متحول کنیم. دربخشی از این الگو منوهای تغذیه با توجه به مزاج‌ها و طبایع دانشجویان در فصول مختلف و براساس الگوی تغذیه طب سنتی در نظر گرفته خواهد شد.

دکتر مطلبی تاکید کرد:البته احقاق این امر نیازمند چند منو بودن غذای دانشگاه‌ها است. در حال حاضر چند دانشگاه به صورت آزمایشی دارای دو یا سه منو غذایی هستند و قابلیت انتخاب به دانشجویان متناسب با میل و نیازهایشان داده شده است.


۱۱۰ میلیارد تومان هزینه تغذیه دانشجویان علوم پزشکی

وی از وجود ۸۹ هزار متر مربع غذاخوری دانشجویی در دانشگاه‌های علوم پزشکی خبر داد و افزود: در سال تحصیلی گذشته ۱۱۰ میلیارد تومان هزینه تغذیه دانشجویان علوم پزشکی شده است که کمتر از ۱۰ درصد آن از دانشجویان در قالب ژتون اخذ شده است. ۶۵ درصد آن از بودجه عمومی دولت و ۲۵ درصد آن از درآمدهای اختصاصی، دانشگاه‌ها، تامین شده است.

مدیر کل امور دانشجویان وزارت بهداشت ادامه داد: در واقع هزینه تمام شده خدمات دانشجویی و فرهنگی برای هر دانشجو در سال جاری حدود ۶ میلیون تومان است که حدود ۴۵ درصد این هزینه صرف تغذیه می شود.


کاهش میزان ایاب و ذهاب دانشجویان

دکتر مطلبی در ادامه به مساله ایاب و ذهاب دانشجویان علوم پزشکی اشاره کرد و گفت: حوزه ایاب و ذهاب دانشجویی یک حوزه پرهزینه است. میزان قراردادهای ایاب و ذهاب سال ۹۲ دانشگاههای علوم پزشکی، بالغ بر۵۰ میلیارد تومان بود. این ایاب و ذهاب بین خوابگاه‌ها، دانشکده‌ها و برخی از بیمارستان‌های و فیلدهای بهداشتی صورت می‌گیرد.

وی ادامه داد: برای کاهش سفرها با هدف اصلی خلق زمان برای دانشجویان و اهداف فرعی کاهش هزینه، کاهش احتمال تصادفات و میزان ترافیک در سطح شهر، برنامه‌ هایی داریم که به تدریج اجرا خواهیم نمود.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

اختلاف اراضی دانشگاه حل نشود استعفا می‌دهیم
اساتید وقت کافی برای آموزش دانشجویان پزشکی صرف نمی‌کنند
تغییر نام دانشکده خبر دانشگاه آزاد / راه اندازی «نیوز روم»
دانشجویان خارجی به اردوهای نوروزی می‌روند
نقش دانشگاه پیام نور در افزایش توانمندی بازارکار
عدم افزایش شهریه دانشگاه علمی کاربردی در سال ۹۴/ حذف ۱۰درصد رشته‌ها
سیستم درمان، فشار زیادی به آموزش در دانشگاه های پزشکی وارد می‌کند
افزایش خطاهای پزشکی با کشیک‌های سنگین در بیمارستان های آموزشی

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم