نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

بازدید سرپرست دانشگاه تربیت مدرس از خوابگاه‌های پردیس مرکزی

مشکلات دانشجویان در بازدید سرپرست دانشگاه تربیت مدرس از خوابگاههای دخترانه پردیس مرکزی بررسی شد.

به گزارش سرویس دانشگاهی ایسنا، در ادامه بازدیدهای سرپرست دانشگاه از واحدهای خوابگاهی که همزمان با ایام فرخنده دهه فجر انقلاب اسلامی صورت گرفت، دکتر احمدی به همراه دکتر اصلاحچی -معاون دانشجویی- با حضور در خوابگاههای دخترانه زینبیه، فاطمیه، قائمیه و قدس در پردیس مرکزی دانشگاه از نزدیک مشکلات دانشجویان را بررسی کرد.

در نشست سرپرست و معاون دانشجویی دانشگاه با دانشجویان که در محل خوابگاه زینبیه برگزار شد، دانشجویان ضمن طرح مشکلاتی همچون کوچک بودن اتاق ها، شلوغی و حضور بیش از ظرفیت دانشجویان در اتاق ها، گرفتگی لوله های فاضلاب، نبود تعداد کافی ماشین لباسشویی، خرابی تلویزیون و جاروبرقی، مشکل وایرلس خوابگاه و قطعی اینترنت و کمبود رایانه، نبود سطل های تفکیک زباله، کیفیت پائین موکت اتاق ها، نیاز به نقاشی دیوارها و بکارگیری رنگ های شاد جهت ارتقاء روحیه، مشکل نظافت بیشتر و به موقع آشپزخانه و سرویس های بهداشتی و … خواهان نظارت و رسیدگی بیشتر به خوابگاههای داخلی دانشگاه و بازبینی نحوه طبخ و توزیع غذای دانشجویان ساکن خوابگاهها شدند.

در ادامه دکتر احمدی دانشجویان را فرزندان صاحب فکر و اخلاق این کشور خطاب کرد و گفت: هر یک از شما به عنوان یک دانش آموخته، اعتماد به نفس لازم برای حل مشکلات جامعه را در رشته های خود دارید. از افکار خلاقانه و مناسب شما برای حل مشکلات استقبال می کنم و بر این باور هستم که بسیاری از کمبودها و مسائل کنونی بدون پول و تنها با یک برنامه ریزی صحیح و همکاری رفع خواهد شد. دانشجویان می توانند با مشارکت و انتخاب یک نماینده از میان خودشان بدون گرفتار شدن در بروکراسی اداری دانشگاه، بسیاری از مشکلات کوچک موجود در خوابگاهها را با مدیریت خود برطرف کنند.

وی افزود: فضای مفید و سالم برای دانشجو بین ۶ تا ۸ متر مربع است و دانشجو باید در فضایی زنده، پویا و امید بخش که به رنگهای زیبا مزین شده و در آن احساس بهتری دارد، زندگی کند. برخی مشکلات همچون رسیدگی به نظافت، نقاشی دیوارها و تعویض برخی وسایل و تعمیرات کوچک در زمان کوتاه قابل رفع هستند، اما برطرف کردن پاره ای از مسائل مربوط به سیستم های بهداشتی و فاضلاب بدون تخلیه خوابگاه امکان پذیر نیست و تمهیدات لازم در ایام تعطیل تابستان صورت می گیرد.

سرپرست دانشگاه تربیت مدرس سپس به اهمیت ورزش و فعالیت بدنی دانشجویان اشاره کرد و گفت: کمترین سهم بهره وری از سالن های ورزشی موجود در دانشگاه به دانشجویان تعلق دارد. در حالیکه از شما انتظار می رود تحرک و فعالیت بیشتری داشته و قوی تر از این باشید. برای توسعه فعالیت های ورزشی دانشجویان دختر تمهیداتی به کار خواهیم گرفت تا ساعات بیشتری از سالن های ورزشی به بانوان اختصاص یافته و بتوانند با هماهنگی و پوشش مناسب در ساعتهای اولیه صبح در محیط دانشگاه به پیاده وری بپردازند.

به نقل از روابط عمومی تربیت مدرس در بخش دیگری از این نشست دکتر اصلاحچی ضمن بیان پاره ای توضیحات در خصوص فعالیتهای مرکز تربیت بدنی دانشگاه در برگزاری گل گشت های دانشجویی و کلاس های ورزشی خواهران، از دانشجویان خواست تا در انتقال مشکلات موجود در خوابگاهها و کاستی های مراکز خدماتی حوزه معاونت دانشجویی به دفتر معاونت کوشا باشند تا با همکاری یکدیگر مشکلات رفع گردد.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

لزوم بازنگری جدی در آموزش داروسازی عمومی
امیدواریم اتفاقات اخیر دانشگاه فردوسی موجب تحکیم استقلال دانشگاه شود
مصرانه پیگیر راه اندازی مرکز بین المللی دانشگاه پیام نور هستیم
برگزاری اولین آزمون استخدامی مشترک فراگیر دستگاه‌های اجرایی
نشست مشترک معاون فرهنگی و اجتماعی با ایثارگران وزارت علوم
آغاز ثبت نام اعتکاف مسجد دانشگاه تهران
ابلاغ آیین‌نامه جدید استعدادهای درخشان به دانشگاه‌ها+ جزییات تغییرات
دانشگاه های علوم پزشکی آموزش را فدای پژوهش های غیر کاربردی کرده اند

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم