نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

ایجاد همگرایی میان دانشگاه آزاد و وزارت علوم با طرح تجمیع پردیس علوم و تحقیقات

ایجاد همگرایی بین دانشگاه آزاد اسلامی و وزارت علوم، تحقیقات و فن آوری یکی از فواید اجرای طرح تجمیع پردیس های علوم و تحقیقات با واحدهای مراکز استانهاست.

دکترعلیرضا امیرتیموری، در گفت‌وگو با خبرنگار«دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)- منطقه گیلان، اظهارکرد: در چند سال گذشته دانشگاه آزاد اسلامی با مخاطراتی مواجه شد که این موانع موجب تأثیرگذاری بر روی روند کیفیت تحصیلات تکمیلی شد و متعاقب آن شرایطی برای دانشگاه بوجود آمد که ادامه این روند موجب موازی کاری و رقابت ناسالم در دانشگاه شد.

وی تصریح کرد: براساس توافق با وزارت علوم، تحقیقات و فن آوری مقرر شد تا از مهرماه ۱۳۹۳، تمام پردیس‌های فاقد مجوز ضمن ادغام با واحدهای مادر و مراکز استانها، تعطیل شود؛ لذا دانشگاه بر آن شد تا با ایجاد هم افزایی و ایجاد رقابتی سالم در جهت رسیدن به اهداف کلان دانشگاه آزاد اسلامی اقدام کند و اجرای این تجمیع، انگیزه‌ای جهت اجرای قانون و نشانه قانون گرایی دانشگاه آزاد اسلامی است.

دبیر هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان، همچنین اظهارکرد: تجمیع پردیس‌های علوم و تحقیقات باعث خواهد شد علاوه بر ایجاد شرایطی مطلوب برای آنها، ضمن تقویت کیفیت آموزش و استفاده درست از ظرفیت‌های موجود در دانشگاه، بر هم افزایی توان علمی واحدها تأثیرگذار باشد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت، پرهیز از موازی کاری را یکی دیگر از فواید تجمیع خواند و تأکید کرد: با تجمیع پردیس‌های علوم و تحقیقات با توجه به وجود رشته‌های مشابه در آنها با رشته‌های فعال در دیگر واحدها، از موازی کاری اداری به صورت همزمان پرهیز شده و از وارد آمدن آسیب جدی به دیگر واحدها، جلوگیری می‌شود.

امیر تیموری، ادامه داد: از دیگر محسنات این تجمیع، کاهش هزینه هایی است که از موازی کاری‌ها جلوگیری و با عث چابک تر شدن سازمان مرکزی دانشگاه خواهد شد، همچنین با افزایش سرانه واحدها، زمینه ارتقای این واحدها نیز فراهم می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: توسعه کیفی دانشگاه و کیفی سازی یکی از اهداف سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی است که با اجرای تجمیع پردیس علوم و تحقیقات محقق خواهد شد.

امیرتیموری یادآور شد: ایجاد همگرایی بین دانشگاه آزاد اسلامی و وزارت علوم، تحقیقات و فن آوری یکی دیگر از فواید اجرای طرح تجمیع پردیس‌های علوم و تحقیقات با واحدهای مراکز استانهاست که در عین حال این امر با حفظ حقوق دانشگاه آزاد اسلامی همراه خواهد بود.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

شرایط پذیرش در دانشگاه فرهنگیان در دستور کار شورای عالی آموزش و پرورش
ثبت‌نام ۸۷۹ هزار و ۴۳۱ داوطلب در آزمون سراسری ۹۴ /برگزاری کنکور ۲۱ خرداد
تحصیل مسن ترین دانشجوی علمی کاربردی در جهاددانشگاهی سمنان
کاهش سهمیه عمره دانشجویی
اعتراض شورای اسلامی شدن دانشگاه ها به مداخلات در فعالیت‌های دانشگاهها
درخواست اساتید دانشگاه‌های هنگ‌کنگ برای استقلال از چین
آموزش روش‌های پیشگیری از ایدز به دانشجویان
پیام تسلیت جامعه دانشگاهی به مناسبت درگذشت مادر روحانی

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم