نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

ایجاد مسیر سبز در دانشگاه فردوسی مشهد

مسیر سبز دوچرخه‌سواری در دانشگاه فردوسی ایجاد شد.

به گزارش سرویس دانشگاهی ایسنا، منطقه خراسان، دکتر حسین انصاری، مدیر امور اداری و پشتیبانی دانشگاه فردوسی، با اعلام این خبر گفت: استقرار دانشگاه سبز و توسعه آن از ۱۲ سال پیش آغاز شد و فعالیت‌های مرتبط با آن با روی کار آمدن مسئولان جدید در دانشگاه قوت گرفت.

وی با اشاره به چالش آلودگی هوا و مشکلات زیست محیطی در شهر، یکی از محورهای طرح جامع را توسعه مسیر دوچرخه سواری و پیاده‌روی دانست.

انصاری دانشگاه فردوسی مشهد را محور توسعه در بسیاری از فعالیت‌ها دانست و خاطرنشان کرد: دانشگاه می‌تواند محور توسعه در زمینه حمل و نقل پاک نیز باشد.

مدیر امور اداری و پشتیبانی دانشگاه فردوسی یادآور شد: برای اجرای این پروژه با دستگاه‌هایی که در سطح شهر مجری ایجاد ایستگاه‌های دوچرخه‌سواری بوده‌اند، مذاکراتی انجام شده و قرار است این مهم در آینده نزدیک در سطح وسیع در دانشگاه اجرا شود.

وی ایجاد مسیر دوچرخه‌سواری در بلوار علوم را یک فعالیت اولیه از سوی دانشگاه دانست و اضافه کرد: این مسیر به زودی در تمام بلوارهای دانشگاه ایجاد می‌شود.

انصاری با بیان اینکه «طرح اولیه تنها برای فعالیت آقایان در دانشگاه است» ابراز امیدواری کرد با انجام پیگیری‌ها و فراهم شدن شرایط لازم، امکان استفاده از این مسیر برای بانوان نیز فراهم شود.

وی تصریح کرد: در ابتدای افتتاح این مسیر، افراد باید از ایستگاه‌های دوچرخه سواری در بیرون از دانشگاه استفاده کنند و در آینده این ایستگاه‌ها در داخل دانشگاه و نزدیک به دانشکده‌ها برقرار خواهد شد.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

پردیس دانشگاه علوم‌پزشکی کرمانشاه ساخته می‌شود
اختلاف اراضی دانشگاه حل نشود استعفا می‌دهیم
اساتید وقت کافی برای آموزش دانشجویان پزشکی صرف نمی‌کنند
تغییر نام دانشکده خبر دانشگاه آزاد / راه اندازی «نیوز روم»
دانشجویان خارجی به اردوهای نوروزی می‌روند
عدم افزایش شهریه دانشگاه علمی کاربردی در سال ۹۴/ حذف ۱۰درصد رشته‌ها
سیستم درمان، فشار زیادی به آموزش در دانشگاه های پزشکی وارد می‌کند
افزایش خطاهای پزشکی با کشیک‌های سنگین در بیمارستان های آموزشی

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم