نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

ایجاد مسیر سبز در دانشگاه فردوسی مشهد

مسیر سبز دوچرخه‌سواری در دانشگاه فردوسی ایجاد شد.

به گزارش سرویس دانشگاهی ایسنا، منطقه خراسان، دکتر حسین انصاری، مدیر امور اداری و پشتیبانی دانشگاه فردوسی، با اعلام این خبر گفت: استقرار دانشگاه سبز و توسعه آن از ۱۲ سال پیش آغاز شد و فعالیت‌های مرتبط با آن با روی کار آمدن مسئولان جدید در دانشگاه قوت گرفت.

وی با اشاره به چالش آلودگی هوا و مشکلات زیست محیطی در شهر، یکی از محورهای طرح جامع را توسعه مسیر دوچرخه سواری و پیاده‌روی دانست.

انصاری دانشگاه فردوسی مشهد را محور توسعه در بسیاری از فعالیت‌ها دانست و خاطرنشان کرد: دانشگاه می‌تواند محور توسعه در زمینه حمل و نقل پاک نیز باشد.

مدیر امور اداری و پشتیبانی دانشگاه فردوسی یادآور شد: برای اجرای این پروژه با دستگاه‌هایی که در سطح شهر مجری ایجاد ایستگاه‌های دوچرخه‌سواری بوده‌اند، مذاکراتی انجام شده و قرار است این مهم در آینده نزدیک در سطح وسیع در دانشگاه اجرا شود.

وی ایجاد مسیر دوچرخه‌سواری در بلوار علوم را یک فعالیت اولیه از سوی دانشگاه دانست و اضافه کرد: این مسیر به زودی در تمام بلوارهای دانشگاه ایجاد می‌شود.

انصاری با بیان اینکه «طرح اولیه تنها برای فعالیت آقایان در دانشگاه است» ابراز امیدواری کرد با انجام پیگیری‌ها و فراهم شدن شرایط لازم، امکان استفاده از این مسیر برای بانوان نیز فراهم شود.

وی تصریح کرد: در ابتدای افتتاح این مسیر، افراد باید از ایستگاه‌های دوچرخه سواری در بیرون از دانشگاه استفاده کنند و در آینده این ایستگاه‌ها در داخل دانشگاه و نزدیک به دانشکده‌ها برقرار خواهد شد.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

آموزش روش‌های پیشگیری از ایدز به دانشجویان
پیام تسلیت جامعه دانشگاهی به مناسبت درگذشت مادر روحانی
صدور مجوز نشریه «تدبیر» معاونت دانشجویی وزارت بهداشت
چابک‌سازی و کاهش بروکراسی دانشگاه آزاد در سال جدید
بازدید معاون وزیرعلوم از طرح ها و پروژه های عمرانی دانشگاه زابل
ایتالیا و ایران همکاری‌های آموزشی و پژوهشی را افزایش می‌دهند
ایجاد رشته دکترای مهندسی عمران در دانشگاه یزد
اعزام کاروان دانشگاهیان به عتبات عالیات تا ۲۰ فروردین

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم