نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

ایجاد شرکت‎های دانش‎بنیان مشکلات دانشگاه آزاد لرستان را حل می‌کند

معاون ستاد هماهنگی دانشگاه‎های آزاد لرستان گفت: دانشگاه آزاد لرستان در کسب درآمدهای غیرشهریه‌ای توفیقی نداشته است.

به گزارش خبرنگار«دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) -منطقه لرستان، بهروز دوستی در جلسه هیئت امنای دانشگاه‎های آزاد استان، بیان کرد: پس از گذشت چهار ماه از سال متاسفانه دانشگاه آزاد لرستان در کسب درآمدهای غیرشهریه‌ای توفیقی نداشته است.

وی با بیان اینکه ۱۲ درصد از بودجه سال ۹۳ دانشگاه لرستان از مجموع ۱۲۰ میلیارد تومان بودجه این دانشگاه که رقمی معادل ۱۵ میلیارد تومان می‎باشد باید از محل درآمدهای غیرشهریه‌ای جذب شود، ادامه داد: ایجاد شرکت‌های دانش بنیان به عنوان یکی از منابع درآمدزای غیرشهریه‌ای مورد تاکید ریاست عالیه دانشگاه آزاد است؛ از این رو هر ماه مجبور به ارائه گزارش در خصوص اقدامات صورت گرفته در این زمینه هستیم.

وی ادامه داد: مشکلی که وجود دارد این است که اگر بخواهیم جلسات هیات امنای دانشگاه آزاد لرستان را سه ماه یکبار برگزار و پیشنهادات مربوط به ایجاد شرکت‎های دانش بنیان را در این فاصله زمانی بررسی کنیم استان عقب می ماند.

معاون ستاد هماهنگی دانشگاه‎های آزاد لرستان گفت: راهکار ما برای رفع این مشکل این است که اختیار بررسی پیشنهادات مربوط به ایجاد شرکت‎های دانش بنیان با تصویت هیات امناء دانشگاه آزاد استان به کمیسیون دائمی این دانشگاه که برخی از اعضاء هیات امناء نیز جزء آن هستند واگذار شود.

دوستی تصریح کرد: برخی از مراکز استان طرح‎های خوبی را برای ایجاد شرکت‎های دانش بنیان ارائه کرده اند که امیدواریم با تسریع در تصمیم گیری در راستای ایجاد این شرکت‎ها تلاش کنیم.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

آغاز ثبت نام اعتکاف در مسجد دانشگاه تهران
لزوم ایجاد دفاتر منطقه‌ای پیام نور در سراسر دنیا
دانشگاه زابل نقش محوری را در توسعه منطقه سیستان ایفا کرده است
آغاز عملیات احداث دانشکده علوم قرآنی خرم‎آباد
اعلام زمان مصاحبه پذیرفته شدگان ۷ رشته دکتری پژوهش محور آزاد
احتمال اشتغال ۹۰ درصد رزیدنت ها در بیرون از محیط آموزشی
تفاهم نامه همکاری دانشگاه علوم اقتصادی و مرکز تحقیقات سیاست علمی
بیست و سومین جشنواره تقدیر از برگزیدگان کتاب سال دانشگاهی برگزار شد

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم