نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

ایجاد شرکت‎های دانش‎بنیان مشکلات دانشگاه آزاد لرستان را حل می‌کند

معاون ستاد هماهنگی دانشگاه‎های آزاد لرستان گفت: دانشگاه آزاد لرستان در کسب درآمدهای غیرشهریه‌ای توفیقی نداشته است.

به گزارش خبرنگار«دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) -منطقه لرستان، بهروز دوستی در جلسه هیئت امنای دانشگاه‎های آزاد استان، بیان کرد: پس از گذشت چهار ماه از سال متاسفانه دانشگاه آزاد لرستان در کسب درآمدهای غیرشهریه‌ای توفیقی نداشته است.

وی با بیان اینکه ۱۲ درصد از بودجه سال ۹۳ دانشگاه لرستان از مجموع ۱۲۰ میلیارد تومان بودجه این دانشگاه که رقمی معادل ۱۵ میلیارد تومان می‎باشد باید از محل درآمدهای غیرشهریه‌ای جذب شود، ادامه داد: ایجاد شرکت‌های دانش بنیان به عنوان یکی از منابع درآمدزای غیرشهریه‌ای مورد تاکید ریاست عالیه دانشگاه آزاد است؛ از این رو هر ماه مجبور به ارائه گزارش در خصوص اقدامات صورت گرفته در این زمینه هستیم.

وی ادامه داد: مشکلی که وجود دارد این است که اگر بخواهیم جلسات هیات امنای دانشگاه آزاد لرستان را سه ماه یکبار برگزار و پیشنهادات مربوط به ایجاد شرکت‎های دانش بنیان را در این فاصله زمانی بررسی کنیم استان عقب می ماند.

معاون ستاد هماهنگی دانشگاه‎های آزاد لرستان گفت: راهکار ما برای رفع این مشکل این است که اختیار بررسی پیشنهادات مربوط به ایجاد شرکت‎های دانش بنیان با تصویت هیات امناء دانشگاه آزاد استان به کمیسیون دائمی این دانشگاه که برخی از اعضاء هیات امناء نیز جزء آن هستند واگذار شود.

دوستی تصریح کرد: برخی از مراکز استان طرح‎های خوبی را برای ایجاد شرکت‎های دانش بنیان ارائه کرده اند که امیدواریم با تسریع در تصمیم گیری در راستای ایجاد این شرکت‎ها تلاش کنیم.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

لزوم بازنگری جدی در آموزش داروسازی عمومی
امیدواریم اتفاقات اخیر دانشگاه فردوسی موجب تحکیم استقلال دانشگاه شود
مصرانه پیگیر راه اندازی مرکز بین المللی دانشگاه پیام نور هستیم
برگزاری اولین آزمون استخدامی مشترک فراگیر دستگاه‌های اجرایی
آغاز ثبت نام اعتکاف مسجد دانشگاه تهران
ابلاغ آیین‌نامه جدید استعدادهای درخشان به دانشگاه‌ها+ جزییات تغییرات
دانشگاه های علوم پزشکی آموزش را فدای پژوهش های غیر کاربردی کرده اند
اعلام اولویت‌های کاری دانشگاه پیام نور در سال ۹۴

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم