نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

ایجاد دانشکده حقوق « استاد کاتوزیان» در دانشگاه فردوسی مشهد

رییس دانشگاه فردوسی مشهد گفت: امیدوار هستیم با ایجاد دانشکده حقوق با نام « استاد کاتوزیان» زمینه قرار گرفتن دانشگاه فردوسی جز بهترین دانشگاه‌های دنیا فراهم شود.

به گزارش خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)- منطقه خراسان، دکتر محمد کافی در مراسمی که به مناسبت بزرگداشت مرحوم دکتر امیرناصر کاتوزیان با حضور خانواده وی و نیز اساتید، وکلا، قضات و دانشجویان حقوق در محل دانشکده علوم پایه دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد، اظهار کرد: دانشگاه فردوسی مشهد این افتخار نصیبش شد که در سال تحصیلی ۹۳ -۹۲ شاهد حضور پربرکت مرحوم کاتوزیان باشد و همچنین این استاد فرهیخته با دست‌خط خود موافقت خود را نسبت به تاسیس دانشکده حقوق با نام خود در دانشگاه فردوسی اعلام کند.

وی ادامه داد: همچنین با اینکه مدت زمان زیادی نیست که از مدیریت من می‌گذرد، اما این افتخار شامل حال من شد که تاسیس این دانشکده در این زمان با حمایت‌های خانواده دکتر کاتوزیان همراه باشد.

رییس دانشگاه فردوسی مشهد تصریح کرد: در سفر اخیر هیات دولت نیز قول مساعدت تشکیل دانشکده حقوق دکتر کاتوزیان گرفته شد و امیدوار هستیم که در تاسیس آن هم تسریع شود.

وی عنوان کرد: آن زمان که به مرحوم کاتوزیان اعلام کردیم که قرار است در دانشگاه فردوسی دانشکده حقوق تاسیس گردد، از این موضوع بسیار مسرور شدند و این برای ما بهترین روحیه و انگیزه بود.

کافی افزود: همچنین برگزاری مراسمی دیگر در مشهد که با حضورمرحوم کاتوزیان همراه بود، با خیل عظیمی از جمعیت روبرو شدیم که نشان‌گر ظرفیت و اقبال مردم جامعه حقوقی مشهد از این امر است.

وی در ادامه گفت: دانشگاه فردوسی مشهد، دانشگاهی دیرینه است که ۶۵ سال از عمرش می‌گذرد و تا به امروز در سطح استان، کشور و نیز دنیا افتخارات بسیاری را از آن خود کرده است.

کافی خاطرنشان کرد:امیدوار هستیم با تلاش استادان و دانشجویان، دانشگاه فردوسی تا سال ۱۴۰۰ در بین ۵۰۰ دانشگاه برتر دنیا، ۱۰ دانشگاه جهان اسلام و همچنین دومین دانشگاه برتر کشور بعد از دانشگاه تهران قرار گیرد.

رییس دانشگاه فردوسی مشهد اضافه کرد: در حال حاضر این دانشگاه دارای رتبه ۶۳۰ در بین دانشگاهمعتبر جهان، همچنین رتبه ۲۵ در بین دانشگاه‌های جهان اسلام و نیز در سطح دانشگاه‌های جامع کشور دارای رتبه بین ۳ تا ۷ است.

کافی عنوان کرد: دانشگاه فردوسی در بسیاری از حوزه‌های علم و پژوهشی و نیز فعالیتهای فرهنگی، اجتماعی و ورزشی سرآمد دیگر دانشگاه‌ها است و از توانمندی بالایی برخوردار است.

وی اظهار کرد: این دانشگاه دارای ۹۰ انجمن علمی دانشجویی است، که دانشجویان در آن به فعالیت می‌پردازند. در المپیادهای گوناگون به موفقیت‌هایی خوبی دست‌یافتند. همچنین دانشجوبان این دانشگاه برای اولین بار در طول تاسیس دانشگاه در ایران، توانستند کاپ قهرمانی ورزشی کشور را برای دانشگاه فردوسی به ارمغان بیاورند. و نیز در حوزه‌های فرهنگی و اجتماعی مقام اول را کسب کنند.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

لزوم بازنگری جدی در آموزش داروسازی عمومی
امیدواریم اتفاقات اخیر دانشگاه فردوسی موجب تحکیم استقلال دانشگاه شود
مصرانه پیگیر راه اندازی مرکز بین المللی دانشگاه پیام نور هستیم
برگزاری اولین آزمون استخدامی مشترک فراگیر دستگاه‌های اجرایی
آغاز ثبت نام اعتکاف مسجد دانشگاه تهران
ابلاغ آیین‌نامه جدید استعدادهای درخشان به دانشگاه‌ها+ جزییات تغییرات
دانشگاه های علوم پزشکی آموزش را فدای پژوهش های غیر کاربردی کرده اند
اعلام اولویت‌های کاری دانشگاه پیام نور در سال ۹۴

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم