نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

ایجاد باور در مردم نسبت به مهارت بسیار مهم است

معاون فرهنگی اجتماعی دانشگاه علمی کاربردی کشور گفت: در حال حاضر تعداد ۷۵۰ دانشجو در بیش از یکهزار مرکز علمی کاربردی در سطح کشور مشغول به تحصیل هستند.

به گزارش خبرنگار«دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، دکترمیرزایی در جلسه تودیع و معارفه رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان گلستان افزود: امروزه همگامی و همراهی و ایجاد باور در مردم نسبت به مهارت بسیار مهم است.

وی ادامه داد: ما در کشور به تعبیر مقام معظم رهبری علاوه بر دانش نیاز به پنجه‌های کارآمد داریم که متولی و متصدی این موضوع امروزه به یکی از زیر نظام­‌های آموزش عالی کشور یعنی به دست دانشگاه جامع سپرده شده است.

معاون فرهنگی اجتماعی دانشگاه علمی کاربردی کشور همچنین یادآورشد: امروزه تربیت نیروی انسانی ماهر و متخصص از ابزارهای کلیدی جوامع به شمار می‌­رود.

وی در ادامه تصریح کرد: در حال حاضر برای دانش افزایی بیشتر صدها پودمان تدوین شده و یا در حال تدوین است.

دکتر میرزایی در پایان با اشاره به مدیران استانی اظهار داشت: همت و اراده شما باید به گونه‌ای باشد که نگاه شما در محیط کاری خود، نگاه خدمت به مردم باشد.

ریئس دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گلستان نیز در این جلسه گفت: در دنیای امروز دانش و فناوری با سرنوشت همه جوامع گره خورده است و کشورهایی پیشرفته محسوب میشونند که از دانش و فناوری بیشتر و بهتر استفاده بکنند.

نجفی نژاد افزود: بر اساس تحقیقات و آمار خبرگان در قرن ۲۱، کشورهایی موفق خواهند بود که توانستند مسائل خود را از طریق علمی حل بکنند.

نجفی نژاد یادآور شد: با توجه به توسعه روز افزون و با توجه به چالشهای متفاوت داخلی و خارجی امروز مسیر توسعه کشور ما جز مسیر علم و دانش و فناوری نخواهد بود.

در ادامه این جلسه حکم ریاست دکتر برزعلی توسط معاون فرهنگی اجتماعی دانشگاه علمی کاربردی کشور به وی اهداء شد و از تلاشهای دکتر مومنی رئیس سابق دانشگاه جامع گلستان تقدیر شد.

دراین مراسم رئیس جدید دانشگاه جامع علمی کاربردی استان گلستان نیز گفت: جامعه امروز ما بیش از پیش نیازمند آموزشهای مهارتی در کنار آموزشهای تئوری هستند.

دکتر برزعلی افزود: این دانشگاه با تاسیس در سال ۷۱ در راستای سیاستهای ابلاغی مقام معظم رهبری، سعی دارد به کاهش نرخ بیکاری و افزایش بهره وری در جامعه کمک نماید.

وی ادامه داد: از جمله برنامه­‌های دانشگاه در آینده توسعه کیفی رشته‌­ها و مرکز آموزش علمی و کاربردی ایجاد رشته‌های مورد نیاز بر اساس نیازها بخصوص برای برزعلی با اشاره به شعار امسال مطابق با فرمایش رهبر معظم انقلاب تاکید کرد: این دانشگاه برنامه‌­های مدونی برای اشاعه هر چه بیشتر فرهنگ مقاومتی اقتصادی با تکیه بر فعالیت جهادی یرای توسعه برنامه‌­های مهارتی خواهد داشت.

وی در پایان اظهار داشت: ایجاد مراکز آموزش و پژوهش و تمامی برنامه‌های این دانشگاه جامع بر اساس سیاست­های کلی دولت و همراه و همگام با مقامات عالی استان انجام خواهد شد.

انتهای پیام

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم