نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

ایجاد باور در مردم نسبت به مهارت بسیار مهم است

معاون فرهنگی اجتماعی دانشگاه علمی کاربردی کشور گفت: در حال حاضر تعداد ۷۵۰ دانشجو در بیش از یکهزار مرکز علمی کاربردی در سطح کشور مشغول به تحصیل هستند.

به گزارش خبرنگار«دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، دکترمیرزایی در جلسه تودیع و معارفه رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان گلستان افزود: امروزه همگامی و همراهی و ایجاد باور در مردم نسبت به مهارت بسیار مهم است.

وی ادامه داد: ما در کشور به تعبیر مقام معظم رهبری علاوه بر دانش نیاز به پنجه‌های کارآمد داریم که متولی و متصدی این موضوع امروزه به یکی از زیر نظام­‌های آموزش عالی کشور یعنی به دست دانشگاه جامع سپرده شده است.

معاون فرهنگی اجتماعی دانشگاه علمی کاربردی کشور همچنین یادآورشد: امروزه تربیت نیروی انسانی ماهر و متخصص از ابزارهای کلیدی جوامع به شمار می‌­رود.

وی در ادامه تصریح کرد: در حال حاضر برای دانش افزایی بیشتر صدها پودمان تدوین شده و یا در حال تدوین است.

دکتر میرزایی در پایان با اشاره به مدیران استانی اظهار داشت: همت و اراده شما باید به گونه‌ای باشد که نگاه شما در محیط کاری خود، نگاه خدمت به مردم باشد.

ریئس دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گلستان نیز در این جلسه گفت: در دنیای امروز دانش و فناوری با سرنوشت همه جوامع گره خورده است و کشورهایی پیشرفته محسوب میشونند که از دانش و فناوری بیشتر و بهتر استفاده بکنند.

نجفی نژاد افزود: بر اساس تحقیقات و آمار خبرگان در قرن ۲۱، کشورهایی موفق خواهند بود که توانستند مسائل خود را از طریق علمی حل بکنند.

نجفی نژاد یادآور شد: با توجه به توسعه روز افزون و با توجه به چالشهای متفاوت داخلی و خارجی امروز مسیر توسعه کشور ما جز مسیر علم و دانش و فناوری نخواهد بود.

در ادامه این جلسه حکم ریاست دکتر برزعلی توسط معاون فرهنگی اجتماعی دانشگاه علمی کاربردی کشور به وی اهداء شد و از تلاشهای دکتر مومنی رئیس سابق دانشگاه جامع گلستان تقدیر شد.

دراین مراسم رئیس جدید دانشگاه جامع علمی کاربردی استان گلستان نیز گفت: جامعه امروز ما بیش از پیش نیازمند آموزشهای مهارتی در کنار آموزشهای تئوری هستند.

دکتر برزعلی افزود: این دانشگاه با تاسیس در سال ۷۱ در راستای سیاستهای ابلاغی مقام معظم رهبری، سعی دارد به کاهش نرخ بیکاری و افزایش بهره وری در جامعه کمک نماید.

وی ادامه داد: از جمله برنامه­‌های دانشگاه در آینده توسعه کیفی رشته‌­ها و مرکز آموزش علمی و کاربردی ایجاد رشته‌های مورد نیاز بر اساس نیازها بخصوص برای برزعلی با اشاره به شعار امسال مطابق با فرمایش رهبر معظم انقلاب تاکید کرد: این دانشگاه برنامه‌­های مدونی برای اشاعه هر چه بیشتر فرهنگ مقاومتی اقتصادی با تکیه بر فعالیت جهادی یرای توسعه برنامه‌­های مهارتی خواهد داشت.

وی در پایان اظهار داشت: ایجاد مراکز آموزش و پژوهش و تمامی برنامه‌های این دانشگاه جامع بر اساس سیاست­های کلی دولت و همراه و همگام با مقامات عالی استان انجام خواهد شد.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

آغاز ثبت نام اعتکاف در مسجد دانشگاه تهران
لزوم ایجاد دفاتر منطقه‌ای پیام نور در سراسر دنیا
دانشگاه زابل نقش محوری را در توسعه منطقه سیستان ایفا کرده است
آغاز عملیات احداث دانشکده علوم قرآنی خرم‎آباد
نقش دانشگاه پیام نور در افزایش توانمندی بازارکار
اعلام زمان مصاحبه پذیرفته شدگان ۷ رشته دکتری پژوهش محور آزاد
احتمال اشتغال ۹۰ درصد رزیدنت ها در بیرون از محیط آموزشی
تفاهم نامه همکاری دانشگاه علوم اقتصادی و مرکز تحقیقات سیاست علمی

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم