نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

اولین همکاری دانشگاه آزاد با دانشگاهای داخلی صورت گرفت

دانشگاه صنعتی امیرکبیر با دانشگاه آزاد اسلامی تفاهم نامه همکاری امضاء کرد و این تفاهم به امضاء روسای این دانشگاه رسید.

به گزارش سرویس «دانشگاهی» ایسنا، علیرضا رهایی، رییس دانشگاه صنعتی امیرکبیر دراین باره گفت: دانشگاه آزاد اسلامی یکی از پتانسیل‌های عظیم کشور است و انعقاد تفاهم نامه میان دو دانشگاه صنعتی امیرکبیر و دانشگاه آزاد زمینه استفاده از پتانسیل این دو دانشگاه را فراهم می‌کند.

وی با اشاره به جزئیات تفاهم نامه میان دانشگاه صنعتی امیرکبیر و دانشگاه آزاد اسلامی افزود: براساس این تفاهم نامه مباحث مربوط به تربیت نیروی انسانی کارآمد، استفاده از امکانات آزمایشگاهی، برگزاری دوره‌های دکتری مشترک، چاپ مقالات علمی مشترک و انجام طرح‌های کلان ملی مشترک پیگیری خواهد شد.

رییس دانشگاه امیرکبیر با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی در حوزه ارتباط بین الملل طی سال‌های گذشته به پیشرفت‌های خوبی رسیده است، تصریح کرد: دانشگاه صنعتی امیرکبیر علاقه‌مند است در حوزه ارتباطات بین الملل از ظرفیت دانشگاه آزاد اسلامی استفاده کند.

رهایی با اشاره به نقش موثر دانشگاه‌ها در تحقق اقتصاد مقاومتی گفت: همکاری و تعامل دانشگاه‌های کشور زمینه استفاده از پتانسیل‌های علمی و پژوهشی را فراهم می کند و این امر تاثیر چشمگیری در روند اقتصاد مقاومتی خواهد داشت.

وی با اشاره به کتابخانه تخصصی فنی و مهندسی دانشگاه صنعتی امیرکبیر افزود: این کتابخانه پتانسیل علمی و پژوهشی عظیمی دارد و دانشگاه‌های مختلف کشور از جمله دانشگاه آزاد اسلامی می‌تواند از این پتانسیل استفاده کند.

دکتر حمید میرزاده، رییس دانشگاه آزاد اسلامی نیز در ادامه بیان داشت: این دانشگاه اولین تفاهم نامه علمی و پژوهشی خود با دانشگاه‌های داخل کشور را از دانشگاه صنعتی امیرکبیر شروع کرده است؛ زیرا این دانشگاه به گفته مقام معظم رهبری مادر دانشگاه های صنعتی کشور محسوب می شود.

وی با اشاره به پتانسیل‌ها و زیرساخت‌های علمی و آموزشی دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: با انعقاد تفاهم نامه میان دانشگاه آزاد اسلامی و دانشگاه صنعتی امیرکبیر ما می توانیم از پتانسیل‌ها و زیرساخت های علمی و آموزشی این دانشگاه استفاده کنیم و متناسب با نیازهای جامعه و کشور حرکت کنیم.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی اضافه کرد: با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری در زمینه اقتصاد مقاومتی و نامگذاری سال جاری توسط ایشان امضاء چنین تفاهم نامه‌هایی بسیار مهم است زیرا می توانیم از تمامی ظرفیت‌های کشور برای ارتباط بیشتر با صنعت و رفع نیازهای جامعه و کشور استفاده کنیم.

میرزاده با اشاره به توسعه ارتباط دانشگاه آزاد اسلامی با دیگر دانشگاه‌های کشور افزود: برنامه داریم تفاهم نامه میان دانشگاه صنعتی امیرکبیر و دانشگاه آزاد اسلامی با جدیت دنبال شود تا این تفاهم نامه نتیجه مطلوبی برای دو دانشگاه داشته باشد.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

اختلاف اراضی دانشگاه حل نشود استعفا می‌دهیم
اساتید وقت کافی برای آموزش دانشجویان پزشکی صرف نمی‌کنند
تغییر نام دانشکده خبر دانشگاه آزاد / راه اندازی «نیوز روم»
دانشجویان خارجی به اردوهای نوروزی می‌روند
عدم افزایش شهریه دانشگاه علمی کاربردی در سال ۹۴/ حذف ۱۰درصد رشته‌ها
سیستم درمان، فشار زیادی به آموزش در دانشگاه های پزشکی وارد می‌کند
افزایش خطاهای پزشکی با کشیک‌های سنگین در بیمارستان های آموزشی
تداوم مسمومیت دانشجویان دانشگاه شیراز

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم