نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

اهمیت فعالیت فرامنطقه‌ای دانشجویان بسیجی در رخدادهای بین‌المللی

نشست تشکیلاتی مسئولین بسیج دانشجویی دانشگاه‌های استان اردبیل به منظور اعلام برنامه‌های اجرایی و مصوب سال تحصیلی جدید در دانشگاه محقق اردبیلی برگزار شد.

به گزارش خبرنگار «دانشگاهی»‌ خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، سرهنگ پاسدار معین الدین اسدی، مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه‌های استان اردبیل ضمن بررسی برنامه‌های سال گذشته، افزود: در طول سال تحصیلی گذشته برنامه‌ها در فضای دانشگاه بخصوص در ایام تعطیلات به نحو احسن و با دقت بالایی انجام گرفت.

وی با اشاره به برگزاری برنامه‌های طرح ولایت، طلیعه حکمت و دوره‌های خط امام در طول تابستان، تصریح کرد: برگزاری این دوره‌ها با تلاش مدیران و پیگیری مسئولین بسیج در دانشگاه‌ها صورت گرفت که شایسته تقدیر است.

اسدی به اجرای اردوهای جهادی متناسب با شأن بسیج در دانشگاههای استان اشاره و خاطرنشان کرد: امسال جهادگران دانشجوی استان در قالب ۱۲۰۰ نفر اردو با ایجاد شصت گروه جهادی توانستند با حضور در شصت روستای محروم و فراموش شده استان به ارائه خدمات پرداخته و علی رغم کمک در عمران و آبادانی مناطق محروم به خودسازی نیز بپردازند.

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه‌های اردبیل ضمن تبریک سال تحصیلی جدید، افزود: بیشتر برنامه های بسیج دانشجویی در دو فصل کاری پاییز و زمستان انجام می گیرد.

وی روحیه مطالبه گری را از شاخصه‌های قشر دانشجو دانست و از مسئولین بسیج در دانشگاه‌ها خواست جهت انجام بهتر برنامه‌ها و ارتقای شخصیت مدیریتی خود، با روسای دانشگاه‌ها هماهنگ شوند.

اسدی همچنین جهت هم افزایی برنامه اجراشده در دانشگاه توسط بسیج تعامل با سایر تشکلهای دانشجویی را خواستار شد.

مسئول بسیج دانشجویی استان اردبیل از تعامل با امام جمعه‌های استان خبر داد و گفت: امیدواریم حضور ائمه جمعه در دانشگاه‌ها علاوه بر تقویت برنامه‌های بسیج، منشاء خیر و برکت در دانشگاه‌ها و به طبع جامعه شود.

وی اهمیت فعالیت فرامنطقه‌ای دانشجویان بسیجی در رخدادهای بین المللی را یادآور شد و تصریح کرد: در رخدادهایی همچون قتل عام گروهک تروریستی داعش و یا مواضع سازمان ملل بسیج دانشجویی بعنوان دیده بان جامعه باید واکنش نشان دهد.

اسدی از برگزاری اردوهای یک روزه استقبال از دانشجویان جدیدالورود خبرداد و خاطرنشان کرد: رعایت حریم اخلاقی و تفکیک جنسیتی در دفاتر بسیج دانشجویی از خطوط قرمز ما است و در این رابطه تأکید بسیاری نیز شده است.

مسئول بسیج دانشجویی استان اردبیل بر برگزاری کرسی‌های آزاد اندیشی تاکید و تصریح کرد: ترویج گفتمان امام و رهبری و بسط فرهنگ ایثار و شهادت از مهمترین برنامه های بسیج دانشجویی است.

وی با اشاره به اهمیت فضای مجازی و بیانات مقام معظم رهبری که دانشجویان را افسران جنگ نرم نامیده‌اند، خاطرنشان کرد: دانشجویان با هر سلیقه و تشکلی باید در این میدان حضور فعال و بصیرت بخشی داشته باشند.

اسدی در پایان سخنان خود ضمن تاکید بر اهمیت خوابگاه‌های دانشجویی، گفت: ما نباید از این محیط غافل شویم و باید بتوانیم با اجرای برنامه‌های متنوع و اثربخش، علی رغم پر کردن مناسب اوقات فراغت دانشجویان غیر بومی، از گرفتاری آنان به دامهای دشمنان و جریان‌های منحرف جلوگیری کنیم.

انتهای پیام

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم