نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

اهمیت برگزاری کرسی‎های آزاداندیشی با موضوع ازدواج

دبیر ستاد ازدواج دانشجویی دانشگاه‎های لرستان معتقد است که شعار ازدواج آسان و بهنگام در ازدواج دانشجویی نمود پیدا می‎کند.

حجت‎الاسلام قدرتی در گفت‎وگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه لرستان، افزود: ازدواج دانشجویی نسبت به سایر ازدواج‎ها چند نقطه مثبت و مهم داشته که کفویت علمی و معرفتی زوجین از جمله آنهاست.

وی با اشاره به مزیت‎ها و فرصت‎های مثبت و سازنده در ازدواج دانشجویی، بیان کرد: رعایت سن ازدواج و تفاوت سنی کم، بین دو دانشجویی که قصد مزدوج شدن دارند، موجب درک بیشتر همدیگر در زندگی مشترک خواهد شد.

این مقام مسئول اضافه کرد: دو دانشجویی که در یک کلاس درس و یک رشته دانشگاهی تحصیل می‎کنند، نسبت به یکدیگر شناخت پیدا کرده و با آگاهی از رفتار و اخلاق یکدیگر تصمیم به ازدواج می‎گیرند.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد لرستان اظهار کرد: معنویت بیشتر بین زوجین یکی از برکات ازدواج دانشجویی است چراکه شعار ازدواج آسان و بهنگام در این پیوند خود را بهتر نشان می‎دهد.

قدرتی با بیان شروط اولیه ازدواج یادآور شد: شخصی که به بلوغ اقتصادی، اجتماعی، عقلی و… و اهلیت(به معنای همان بلوغ) در حد نسبی رسیده باشد، می‎تواند تصمیم به ازدواج بگیرد.

وی خاطرنشان کرد: ملاک‎های هر فرد برای انتخاب فرد مورد نظرش جهت ازدواج بستگی به شخصیت وی دارد و دختران و پسران نباید خواهان معیارهای زیبایی، مادیات، تحصیلات و… در حد بالا باشند بلکه باید تمام اینها را به طور نسبی در نظر گرفت.

دبیر ستاد ازدواج دانشجویی دانشگاه‎های لرستان با اشاره به عقیده برخی از افراد مبنی بر اینکه ازدواج در بین دانشجویان مشکلات اقتصادی به همراه خواهد داشت، تصریح کرد: خداوند در آیه ۲۴ سوره نور می‎فرماید که دختران، پسران و کنیزانی که فقیر و تنگ‎دست بوده و به عقد یکدیگر درآمده‎اند را بی‎نیاز خواهد کرد و پروردگار در این قضیه راستگو است چراکه او رازق و غنی است.

این مقام مسئول گفت: غالب افرادی که قبل از ازدواج از مسائل اقتصادی ترس داشته‎اند، بعد از عقد این پیوند اقرار می‎کنند که وضعیت مالی‎شان بعد از ازدواج بهتر شده است؛ آیات و روایات به کسانی که قصد ازدواج دارند تأکید داشته که نگران مسائل مادی نباشند.

قدرتی ادامه داد: دانشگاه‎های می‎توانند با برپایی جشن ازدواج دانشجویی و برگزاری کارگاه‎هایی در این باره، می‎توانند مقوله ازدواج را ترویج کنند.

وی یادآور شد: همچنین برگزاری کرسی‎های آزاداندیشی با موضوع ازدواج و اعطای تسهیلات به دانشجویان در این خصوص به ترویج مقوله ازدواج در بین جوانان کمک خواهد کرد.

انتهای پیام

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم