نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

اهمیت برگزاری کرسی‎های آزاداندیشی با موضوع ازدواج

دبیر ستاد ازدواج دانشجویی دانشگاه‎های لرستان معتقد است که شعار ازدواج آسان و بهنگام در ازدواج دانشجویی نمود پیدا می‎کند.

حجت‎الاسلام قدرتی در گفت‎وگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه لرستان، افزود: ازدواج دانشجویی نسبت به سایر ازدواج‎ها چند نقطه مثبت و مهم داشته که کفویت علمی و معرفتی زوجین از جمله آنهاست.

وی با اشاره به مزیت‎ها و فرصت‎های مثبت و سازنده در ازدواج دانشجویی، بیان کرد: رعایت سن ازدواج و تفاوت سنی کم، بین دو دانشجویی که قصد مزدوج شدن دارند، موجب درک بیشتر همدیگر در زندگی مشترک خواهد شد.

این مقام مسئول اضافه کرد: دو دانشجویی که در یک کلاس درس و یک رشته دانشگاهی تحصیل می‎کنند، نسبت به یکدیگر شناخت پیدا کرده و با آگاهی از رفتار و اخلاق یکدیگر تصمیم به ازدواج می‎گیرند.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد لرستان اظهار کرد: معنویت بیشتر بین زوجین یکی از برکات ازدواج دانشجویی است چراکه شعار ازدواج آسان و بهنگام در این پیوند خود را بهتر نشان می‎دهد.

قدرتی با بیان شروط اولیه ازدواج یادآور شد: شخصی که به بلوغ اقتصادی، اجتماعی، عقلی و… و اهلیت(به معنای همان بلوغ) در حد نسبی رسیده باشد، می‎تواند تصمیم به ازدواج بگیرد.

وی خاطرنشان کرد: ملاک‎های هر فرد برای انتخاب فرد مورد نظرش جهت ازدواج بستگی به شخصیت وی دارد و دختران و پسران نباید خواهان معیارهای زیبایی، مادیات، تحصیلات و… در حد بالا باشند بلکه باید تمام اینها را به طور نسبی در نظر گرفت.

دبیر ستاد ازدواج دانشجویی دانشگاه‎های لرستان با اشاره به عقیده برخی از افراد مبنی بر اینکه ازدواج در بین دانشجویان مشکلات اقتصادی به همراه خواهد داشت، تصریح کرد: خداوند در آیه ۲۴ سوره نور می‎فرماید که دختران، پسران و کنیزانی که فقیر و تنگ‎دست بوده و به عقد یکدیگر درآمده‎اند را بی‎نیاز خواهد کرد و پروردگار در این قضیه راستگو است چراکه او رازق و غنی است.

این مقام مسئول گفت: غالب افرادی که قبل از ازدواج از مسائل اقتصادی ترس داشته‎اند، بعد از عقد این پیوند اقرار می‎کنند که وضعیت مالی‎شان بعد از ازدواج بهتر شده است؛ آیات و روایات به کسانی که قصد ازدواج دارند تأکید داشته که نگران مسائل مادی نباشند.

قدرتی ادامه داد: دانشگاه‎های می‎توانند با برپایی جشن ازدواج دانشجویی و برگزاری کارگاه‎هایی در این باره، می‎توانند مقوله ازدواج را ترویج کنند.

وی یادآور شد: همچنین برگزاری کرسی‎های آزاداندیشی با موضوع ازدواج و اعطای تسهیلات به دانشجویان در این خصوص به ترویج مقوله ازدواج در بین جوانان کمک خواهد کرد.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

مرکز مشاوره دانشجویی دانشگاه تهران، ممتاز شد
اعزام دانشگاهیان به عتبات عالیات تا ۲۰ فروردین
معافیت مالیاتی خیرین آموزش عالی
اعزام نوروزی کاروان‌های دانشگاهی به عتبات عالیات
هیئت ممیزه دانشگاه شیراز اعلام کرد: اختلاف اراضی دانشگاه حل نشود استعفا می‌دهیم
راه‌اندازی دو رشته جدید در دانشگاه علوم پزشکی تهران
فردفرهنگی باید به دانش و آگاهی مجهز باشد/ نیروسازی برای انقلاب وظیفه معاونت فرهنگی است
پیام تسلیت رئیس دانشگاه امیرکبیر به روحانی

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم