نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

انگلیس وام‌های دانشجویان خارجی را پس می‌گیرد

«دیوید ویلتس»، وزیر آموزش عالی انگلیس وام دانشجویی بیشتر دانشجویان خارجی را لغو کرد.

به گزارش سرویس «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، ویلتس از اعمال محدودیت‌های بیشتر در پرداخت کمک هزینه‌های تحصیلی به دانشجویان خارجی از کشورهای اروپایی خبر داده و همچنین خواستار سختگیری بیشتر نسبت به دانشجویان اروپایی شد که بدون بازپرداخت وام‌های تحصیلی خود به کشورهایشان بازمی‌گردند. این اقدام پس از این انجام شد که وزارت تجارت، نوآوری و مهارت انگلیس متوجه شد که بیش از ۵۰۰۰ دانشجو که همگی ملیت اروپای شرقی داشته و خود را نیازمند دریافت کمک‌های مالی تحصیلی معرفی کرده‌اند، صلاحیت دریافت این کمک‌ها را نداشته‌اند. بعد از لغو این کمک هزینه‌ها که ۶۵ میلیون و ۲۰۰ هزار پوند هزینه به دولت انگلیس تحمیل کرده تاکنون هشت میلیون پوند بازپس گرفته شده است.

به گزارش ایسنا به نقل از تلگراف، به نظر می‌رسد وزرای انگلیس در حال اجرای اصلاح اساسی نظام پرداخت وام‌های تحصیلی هستند تا به دانشجویان اجازه سوءاستفاده از سیستم پرداخت کمک‌هزینه‌های تحصیلی را ندهند. در یک مطالعه که سال گذشته میلادی (۲۰۱۳) در انگلیس انجام گرفت مشخص شد که حدود ۴۰ درصد از دانشجویان اروپایی که توانایی بازپرداخت وام‌های تحصیلی را داشته‌اند نیز از این کار سرباز زده‌اند.

با این حال دیوید ویلتس گفت: دولت عزم خود را جزم کرده تا کنترل‌های شدیدتری را بر تخصیص اعتبارات دولتی در این زمینه اعمال کند.

وی افزود: تقلب برای دریافت وام تحصیلی، قابل تحمل نیست و در برابر این ادعاهای واهی تصمیمات سخت و جدی اعمال خواهد شد. برای جلوگیری از این سوءاستفاده‌ها تصمیمات جدیدی گرفته شده و حدود یک سوم وام‌هایی را که دانشجویان فاقد شرایط دریافت کرده‌اند، لغو شده ضمن اینکه این روند همچنان ادامه دارد.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

لزوم بازنگری جدی در آموزش داروسازی عمومی
امیدواریم اتفاقات اخیر دانشگاه فردوسی موجب تحکیم استقلال دانشگاه شود
مصرانه پیگیر راه اندازی مرکز بین المللی دانشگاه پیام نور هستیم
برگزاری اولین آزمون استخدامی مشترک فراگیر دستگاه‌های اجرایی
نشست مشترک معاون فرهنگی و اجتماعی با ایثارگران وزارت علوم
آغاز ثبت نام اعتکاف مسجد دانشگاه تهران
ابلاغ آیین‌نامه جدید استعدادهای درخشان به دانشگاه‌ها+ جزییات تغییرات
دانشگاه های علوم پزشکی آموزش را فدای پژوهش های غیر کاربردی کرده اند

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم